Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

Raspund rapid si revin sa citesc si restul postarilor. AlinaSV, sigur ca ii dai antibiotic! Asa cum am zis, striurile de sange apar in doareea de cauza infectioasa BACTERIANA! Dar i-ai si dat deja antibiotic. De-aia ii si este mai bine!!! ERCEFURYL este antibiotic si nu ar trebui dat dupa ureche. Sa ii dai macar 3 zile, poate chiar 5! Analizele nu cred sa mai iasa, dat fiind ca e pe tratament!

Kitty, nu stiam ca ercefuril e antibiotic....i+am dat 3 zile....a-si fi vrut 5 dar duminica nu am avut de unde sa mai cumpar, luasem doar sase pastilute....2 pe zi....el e bine....multumesc mult de raspuns.... [flo2]  [flo2]  [flo2]

Felicitari bebeilor increstinati...pupam dulce  [pup]  [pup]  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mona și Bebe2mic, felicitări pentru creștinarea bebelușilor!Sa fie sănătoși! La noi nu știm când o sa se întâmple asta..

Azi e prima zi când suntem singurele. Soacra a plecat în țară, soțul la serviciu pana la 7. Am reușit să fac un pilaf pentru prânz. ..nu a fost cel mai reușit. ..dar a mers. Elizabeth a fost cumințica, acum doarme iar eu mă pregătesc sa spăl vasele și sa pun o mașină de rufe la spalat (nu mașina, rufele!).

Pe diseară o sa mă uit după rețeta aceea de cartofi în cuptor, postata de voi. Arata bine și nu necesită mult timp.

O zi liniștită....așa cum e la mine în casă,  acum [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monaede, supozitorul, termometrul, dar si masajul sunt de folos pt stimularea tranzitului. Dar, un bebe alaptat la san exclusiv poate face si la 1 sapt. Asa ca, daca nu e mai agitat, nu are discomfort si, mai ales daca e alaptat exclusiv, nu e nevoie decat de rabdare... Al meu face la 5-7 zile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim tuturor pentru urari.

 

 Noi suntem acum la somnicul de la ora 8, jumatate de ora isi incarca bateriile să reziste până la 10.

 

 Mona felicitări și vouă pentru botez!!! 

 

Alina, multă sănătate băiețelului!!!! 

 

La noi încă e vreme urâtă, azi a plouat toată ziua și așa e prevăzut până joi, apoi se mai încălzește un pic, să vedem cât ține.

 

 Să aveți o seara liniștită dragi Mămici !!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bebe felicitari pentru micul crestin! Sa creasca mare si sa fie sanatos!

Lui Toma ii curge f multa saliva din gura mai ales in a doua parte a zilei...asa multa ca isi uda salopeta deai il sterg destul de des la gura. Bebeii vostrii fac la fel?

Mai nou incearca o noha schema...cand sta pe spate se incordeaza foarte tare din zona lombara si se impinge in calcaie....nu stiu ce pregateste dar cert e ca il oboseste f tare pentru ca doarme vreo 3 somnuri pe zi de 30 min si inca un somn lung de 2h si jumatate :) Si nu e interesat deloc de jucarii, diar caruselul de la patut ii starneste interesul...in rest pot sa ii arat eu jucarii cat vreau ca n are nici o treaba...el e cu miscarea...

Mona si noi am avut probleme cu constipatia. Toma mananca diar lapte praf si face caca cam la 2 zile acum. Dar cand era constipat si vedeam ca are un discomfort ii puneam un supozitor cu glicerina si facea imediat caca. Eu am folosit 4lax pt copii. Sunt si unele pt sugari dar au o forma ciudata, groase si nu am reusit sa i-l bag in fund :( l am si chinuit degeaba... nu le recomand

Va doresc o noapte linistita mamici:*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani,mamici!Va doresc o zi superba ,o primavara calduroasa si muuulta sanatate ! Miruna si al meu e un balos mic,il sterg la gurita si nu trece un minut ca iar e plin:) Am rezolvat si problema constipatiei.4Lax am luat si a fost foarte eficient,in 2 min era gata!Si al meu se impinge in picioruse,mai ales cand e in carut si are contra ceva (mana mea) se balanseaza singur.Mai nou se ridica mult din carut...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...