Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

Bună mămici.... Offff simt ca mă lăsa puterile...fetița mea plânge nici nu știu cum să o mai calmez....e a doua zi când cât timp sta trează nu plânge...urlă... O fi vreun puseu? Are 3 luni și 5 zile... Și încă ceva pe copii vostrii îi calmează sânul? A mea când plânge dacă vreau să o pun la sân plânge mai tare...nu o înțeleg... Nici nu mai știu ce să.i fac când plânge nu vrea în brațe nici pe pat nici pe picioare nici la sân...nu am decât să o las să plângă...colici nu.s pt ca nu se strânge...sta încordată...e totuna cu durerile de burtică?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

theo , al meu a facut febra 2 nopti .alina daca plange inseamna ca ceva nu e inregula . doctirita mea m-a invatat ca acei colici au asa zisa regula lui 3  ... ceva de genul plange 3 ore pe zi de 3 ori pe saptamana ...dar cum plange ? nu il vei multumi cu nimic , se va face rosuuu la fata si indiferent ce faci nu il potolesti. daca nu se manifesta la fetita ta cum am scris e posinbil sa nu fie colici , ci alt ceva cum ar fi : dureri de burtica din cauza digestiei , dureri de dintisori poate , sau chiar pusee. eu cand il vad ca plange si nu stiu de ce il pun repede la o baita la curisor ..cine stie poate il ustura. 

eu zic ce stiu de la doctora mea , sper sa te ajute.

auff fetelor si al meu e tare scancit doar in brate vrea .. de dormit a dormit dar cum il pun jos cum urla si a mai si vomitat acum (e agitat). ma duc sa ma schimb de voma [batcap] ..v-am pupat din nou [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A început iar să.mi refuze sânul drept...îmi plesneste... Nu se înroșește deloc... Țipa cat de tare poate...câteodată ii izvorăște și două lăcrămioare....off adoarme suspinând.... Si când mai trage unul de tine ca îi este foame și tu nu ai gătit nimic...ce să fac??? Dar va crește și ea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sophia
mor de dragul bebeilor nostri, sunt asa de dulci. Sofia urla cand terminam baia, dar...de foame. Nici nu pot sa o imbrac, mai intai papa si apoi uns cu crema si imbracat...ma chinui asa ca o tin inclinata sa nu vomite, dar de...ce vrea fata aia ii dau...cum vede apa i se face foame...           
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

te cred, cu exceptia ca eu il am doar pasta si scanceste intruna ..acum il am pe picioare si se uita la desene .. nu mai pot nici eu ..cu el in brate toata ziua , nu am avut timp nici sa mananc cum trebuie , al meu are 3 l si 2z. o fi puseu? fetita ta a facut caca cum trebuie? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara ,mamici!Si al meu bebe e plangacios cand il scot din cadita sau cand il imbrac..Azi am vrut sa l scot 10 min afara ..Da ce mi a stat?Am intrat imediat in casa ca nu l puteam calma cu scancitul..Si el face treaba mare cam rar.Azi e a 2 a zi,sper sa iasa in seara asta .Noi dormim bine noaptea.De vreo 4 nopti adoarme pe la 11 si se mai trezeste la 8-9..Alina,si bebe meu refuza cateodata un san..Si cand e nervos nu l impac nici cum...La san face si mai rau daca l pun cand plange.Un weekend linistit va doresc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt fericita pentru tine mihaa!!!! felicitari fetitei pentru caca [:)] , uitati-va si voi cum un copil ne poate fericite cu orice gest!

fetelor am deschis un grup numit casuta prieteniei! acolo ne putem spune impresii, trairi si tot ce simtim nevoia sa povestim desi si aici e bine , daca vreti ar fi minunat sa devenim prietene si sa ne sfatuim in orice problema si sa ne spirijim, ca tot am trecut toate prin perioada minunata a vietii in aceeasi perioada si avem copilasii de aceeasi varsta! va astept daca vreti. va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bună mămici.... Offff simt ca mă lăsa puterile...fetița mea plânge nici nu știu cum să o mai calmez....e a doua zi când cât timp sta trează nu plânge...urlă... O fi vreun puseu? Are 3 luni și 5 zile... Și încă ceva pe copii vostrii îi calmează sânul? A mea când plânge dacă vreau să o pun la sân plânge mai tare...nu o înțeleg... Nici nu mai știu ce să.i fac când plânge nu vrea în brațe nici pe pat nici pe picioare nici la sân...nu am decât să o las să plângă...colici nu.s pt ca nu se strânge...sta încordată...e totuna cu durerile de burtică?
alina si noi am patito de m.am dus la urgenta cu ea. Si asta de 2 ori nu o data...raspunsul lor a fost k sunt colici...doar ca a mea nu putea sa faca caca singura...eu zic daca persista agitatia sa mergi la dr cu ea, sa nu fie ceva in neregula. Pe urma e mai usor sa treci peste cand sti k nu are nimic grav...va pupam si sa treceti cu bine peste aceasta criza....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...