Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ivbaby, si eu tot ca o furnicuta mi te imaginez :) in ceea ce priveste statul pe burtica si ridicatul capului, tine cobt ca fiecare copil are ritmul lui, nu il compara pe Abell cu alti bebelusi :) cand va prinde curaj vei vedea ca va sta si el asa.

Dana, e greu intr adevar singura dar parca si satisfactiile sunt mai mari. Si eu am aceeasi problema cu plansul si, desi tot citesc pe net ca prin plans ei se elibereaza, noi ca oameni mari avem diverse modalitati de a ne exprima furia, frustrarile insa ei pot doar plange...cu toate astea nici eu nu pot sa il aud plangand. La Toma functtioneaza unele chestii ca muzica...sau daca il dezbrac se calmeaza. Deasemenea ii place f mult caruselul de la patut. Pe salteluta de activitati nu ii place incepe sa planga. Se mai distreaza cu aparatorile de la patut, au tot felul de desene pe ele si gangureste la ele. Acum e la etapa la carre rade la el in oglinda, se distreaza maxim:)

O pupam pe frumoasa Eliza :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce nu mi-a postat tot mesajul.Ayan nu vrea suzeta si biberon.Prefera degetelul.E foarte incantat de noua descoperire.Mai nou,reuseste sa se intoarca de pe spate pe burtica si e asa fericit.Invers nu poate si si enerveaza asa rau cand vede ca sta mult pe burta.Va pupacesc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara ,mamici.Si noi am fost la plimbare azi si David al meu doarme de la 8 si iaca ca e 11 si nici gand sa se trezeasca...presimt o noapte alba :)) .De stat pe burtica..hm,pai al meu de la 2 luni numai pe burtica doarme si sunt o fericita ca imi doarme bine noapte.Ziua mai pe franturi asa cate 10-20 min,dar noaptea e foarte bine.Si eu stiam ca diareea e de la 4 scaune in sus intr o ora.De firicele de sange nu am idee..Va doresc o sapt frumoasa si calduroasa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mămici dragi!!! Azi începe postul și vreau să știu dacă mămicile care alăptează postesc...eu nu vreau...consider ca laptele e mai bun dacă are și lactate și cărniță... Acu să nu se supere pe mine vegetarienii :D.... Pitica mea are nasul înfundat dimineața... Peste zi o mai lasă dar de ce oare dimineața e cam horcaita... Mă panichez din orice...va pupam o săptămână minunată..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, eu nu postesc . Mi se pare mai important sa incerc sa fiu un om mai bun, sa ajut unde pot, decat sa tin post la mancare. Si apoi, e important sa le asiguram bebelusilor toate cele necesare, deci nu trebuie sa lipseasca carnea si ouale si lactatele din alimentatie.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mămici pe voi nu vă sperie tot ce se întâmplă cu bebelușii cu SHU??? Acuși începem diversificarea ci nici nu vom ști ce să le dam...ultimii doi bebeluși s- au îmbolnăvit ca au mâncat sarmale și supă de pui?? Adică bun nu dam carne de porc prăjeli ca îi va supăra la burtică dar să aibe e.coli mi se pare prea de tot...plus ca o sarmală nu fierbe în cinci minute.. Iar supă de pui..o fi mancat- o cel mic crudă??? Nu ei ne bat la cap să fierbem spălam bine?? .... Ce să fie oare??? Unii bănuiesc vaccinurile....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata dragi mamici , aseara am fost niste parinti cam inconstienti  [batcap] ..tati a vazut ca m-am plictisit si ne-a scos la o plimbare pe la bucuresti in mall ..e a doua oara cand il scot pe Abell pe acolo ..si am mai si venit la 11 acasa , i-am facut repede baita lui Abell si am adormit toi trei la foc automat pana pe 8 dimineata cand baietelul ne-a dat trezirea..ca drept pedeapsa sunt extrem de obosita de ma ustura ochii . 

da fetelor ca o furnicuta sunt , acum l-a tinut tati in brate vreo 10 minute pana am terminat eu de sters praful in dormitorul nostru , scuturat covoare si am dat cu mopul ..mai multa curatenie generala maine sau poimaine ca pe bune ma doare spatele .

aseara am avut si o criza de plans ma durea capul si abell nu vroia sa doarma asa ca ne-am relaxat plimbandu-ne!

apropo de nasucul infundat , ieri am auzit si eu de la cumnatamea ca ia spus doctorita ei sa puna apa intr-un bol in camera cu sare grinjoasa cica ajuta mult , o sa incerc si eu!

la 1 si un sfert avem si noi programare pentru consult si vaccinul rottavirus. pfff o sa am o noapte alba , nu voi dormi nici eu nici tati de frica febrei . o sa-l pazim si eventual o sa facem cu schimbul . 

mamici eu am o problema cu barbatimiu asta  [smulgpar]  nu vrea sa ii dea laptic lui Abell ca cica se ineaca si ce face el ..zici ca eu sunt prin afganistan si nu stau langa el . a incercat de vreo doua ori ..si o data i s-a inceat la ceiut. 

ii e frica pentru ca atunci cand avea Abell vreo 3 saptamani cand l-am pus sa garaie sa inecat si i-a venit laptic inapoi si se sufoca isi dadea ochii peste cap si caputul si incepuse sa tremure ..automat mi s-a inmuiat picioarele si din instinct l-am pus cu fata in jos. intradevar ne-am speriat rau ...dar ce trebuia sa fac???Sa nu-i mai dau nici eu ca imi e frica ???

[smulgpar]  [smulgpar]  [smulgpar]

va pup fetelor , revin cu vesti dupa ce venim de la doctor! [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...