Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

Mămici pe voi nu vă sperie tot ce se întâmplă cu bebelușii cu SHU??? Acuși începem diversificarea ci nici nu vom ști ce să le dam...ultimii doi bebeluși s- au îmbolnăvit ca au mâncat sarmale și supă de pui?? Adică bun nu dam carne de porc prăjeli ca îi va supăra la burtică dar să aibe e.coli mi se pare prea de tot...plus ca o sarmală nu fierbe în cinci minute.. Iar supă de pui..o fi mancat- o cel mic crudă??? Nu ei ne bat la cap să fierbem spălam bine?? .... Ce să fie oare??? Unii bănuiesc vaccinurile....

pfff si mie imi e frica .. nu stiu ce sa zic si de vaccinurile astea ...ar insemna sa aive toti copii din toata tara ..imagineaza-ti cati copii fac vaccin in fiecare zi din toate orasele ..ar insemna sa fie invazie la toate spitalele din tara . DOAMNE FERESTE . ufff ca am si eu o frica in piept cu diversificarea! nu stim ce sa mai mancam ..hai noi ca noi da pentru puii nostri vrem ce e mai bun ! unde sa gasim?

acum ca mi-ai spus de vaccin , m-a luat frica!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna mamici. 

Alina si mie mi e frica de nebunia asta cu SHU...dar acum sincer...la 7 luni sa I dai sarmale nu mi se pare ok...e totusi carne tocata ...chiar daca nu a facut SHU de la asta dar cred ca stomacelul unuo bebelus de 7 luni nu e pregatit pt carnea tocata. In ceea ce priveste vaccinurile eu nu cred aceasta teorie...din cate stiu bacteriile se ingereaza...ori prin vaccin....Eu nu cred, oricum nu cred ca vom mai afla cauza, deja e prea tarziu pt orice analiza.

Va pupam mamici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce nu mi-a postat tot mesajul.Ayan nu vrea suzeta si biberon.Prefera degetelul.E foarte incantat de noua descoperire.Mai nou,reuseste sa se intoarca de pe spate pe burtica si e asa fericit.Invers nu poate si si enerveaza asa rau cand vede ca sta mult pe burta.Va pupacesc!

Bravo Ayan pentru noua achizitie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inca ceva fetelor , dupa acest vaccin doctorita mi-a spus sa ma spal bine pe maini dupa ce il schimb de caca si sa primim copii pe la noi (sa se apropie de pampers) vreo 5 zile .dar eu nu primesc deloc nu vreau sa se ia virusul la cineva . mi-a spus ca se elimina prin caca virusul .

si inca ceva puiul meu nu are dinte are punctulet de grasime . e mai bine pentru ca e prea micut:) [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...