Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna fetelor! Doamne ce mai bebelusi frumosi am vazut , sunt asa scumpi , rar mai vezi asa perfectiuni de copii ca pe la noi pe aici! sa va traiasca mamici sunt intradevar niste minuni!

eu diversificarea o voi incepe la 4 luni jumate asa cum mi-a spus medicul ..nu ma iau dupa nimeni ..si soacramea ma intreba : nu ii dai si lui sa manance ? ca uite ce mare e...

automat nu ma intereseaza parerea nimanui!

multumesc tuturor de complimente sunte-ti minunate! 

al meu baiat nu a facut febra dupa vaccin , l-am pasit toata noaptea ..sunt asa obosita , dar na se merita sa cad eu jos din picioare de cat sa nu il verific mereu . 

va pup dragi mamici si pitici! [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama, mama ce de piticanii minunate  [il]

Eu am intrat mai rar pentru ca am fost prinsa cu aniversarea celor 6 anisori ai mandrei mari si cu inscrierea ei in clasa 0, iar in mare parte din timp am fost plecati pe afara sau in vizite. Cand sunt acasa rar reusesc sa ma asez la PC pentru ca mereu am cate un proiect de crosetat (uneori cate 2-3 in acelas timp)...

Intre timp moatza mica a implinit 4 luni si nu pot decat sa ma laud cu o minune mica cuminte tare, asa cum a fost si surioara ei (vorba unei vecine: daca as stii ca fac copii cuminti ca ai tai, as face vreo 10). Este un zambet toata din clipa in care deschide ochii pana se culca, ba chiar a inceput sa rada cu zgomot, dar inca nu am reusit sa o filmam pentru ca devine tare serioasa cand vede aparatul. Plange numai cand ii e foame sau daca este foarte obosita. La capitolul somn, avem o singura trezire noaptea, uneori nici aia. Creste frumos si ia bine in greutate desi inca mananca 120 ml lapte cam la 3 ore-4 ore. Diversificarea o voi incepe la 6 luni cu legume asa cum am inceput si la cea mare. Nu vad de ce m-as grabi cu diversificarea daca copilul creste bine din lapte si nu e pregatita pentru lingurita.

Saptamana asta trebuie sa duc si eu banii la pediatra sa-i cumpere rotarixul si asteptam sa vina si vaccinul pentru 4 luni. 

Mai vroiam sa va spun cate ceva dar cum am uitat ce, nu-mi ramane decat sa pup virtual bebei frumosi si mamici minunate  [pup]  Asteptam caldura sa ne mutam in parc.. si pentru ca am uitat, va transmit cu intarziere o primavara minunata  [bis]

post-33441-0-95971700-1458047266_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara Mămici dragi

 

Ce de bebe stumfi frumoși avem, îți vine să îi mănânci în altă, mi-s tare dragi puii noștri de decembrie.

 

Alina, eu am folosit la David cremă Eucalipt bebe, se pune un pic pe piept și un pic pe spate, sincer a fost foarte bună, nu știu unde au dispărut mucii ca nici de aspirat nu a mai fost nevoie.

 

Am văzut ca vorbeați de vaccinuri, nou am făcut cel hexavalent, nu numele scris în rusește sau ceva de genul, Prevenarul si Rotarix, a plâns tare mult la câteva ore după ce am ajuns acasă dar s-a liniștit după un supozitor de Paracetamol, febră nu a făcut.

 

La noi e vreme frumoasă și însorită și profitam la maxim, de săptămâna viitoare revin ploile. Eu îl las pe David in carut în grădină să doarmă, sta și câte 3-4 ore, doarme foarte bine afară.

 

Am mai scris azi un roman dar nu s-a postat, poate de data asta îmi iese. 

 

Încerc să pun și eu o pozica de săptămâna trecută. 

 

Va pup și o seara liniștită va doresc!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna seara Mămici dragi Ce de bebe stumfi frumoși avem, îți vine să îi mănânci în altă, mi-s tare dragi puii noștri de decembrie. Alina, eu am folosit la David cremă Eucalipt bebe, se pune un pic pe piept și un pic pe spate, sincer a fost foarte bună, nu știu unde au dispărut mucii ca nici de aspirat nu a mai fost nevoie. Am văzut ca vorbeați de vaccinuri, nou am făcut cel hexavalent, nu numele scris în rusește sau ceva de genul, Prevenarul si Rotarix, a plâns tare mult la câteva ore după ce am ajuns acasă dar s-a liniștit după un supozitor de Paracetamol, febră nu a făcut. La noi e vreme frumoasă și însorită și profitam la maxim, de săptămâna viitoare revin ploile. Eu îl las pe David in carut în grădină să doarmă, sta și câte 3-4 ore, doarme foarte bine afară. Am mai scris azi un roman dar nu s-a postat, poate de data asta îmi iese. Încerc să pun și eu o pozica de săptămâna trecută. Va pup și o seara liniștită va doresc!!!
o cremă din asta o să iau mâine..era cândva vaporul sau pulmex Baby dar nu se mai găsesc...am citit despre beneficiile eucaliptului... O să iau mâine...mulțumesc mult bebe te pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...