Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Numai copii minunați aaici... Kitty da.mi te rog un sfat...cea mică e cu nasul înfundat...mănâncă greu...îi pun ser, și horcăie puțin în năsuc...ce pot să.i dau preventiv...ca nu vreau să mai ajung la spital...mi.e frică tare :(((

Si Sonya este fornaita pentru a doua oara.. Pediatra mi-a recomandat sa-i pun ser fiziologic, sa-i curat nasucul cu batista bebelusului (eu am luat varianta cu care trag eu cu gura, nu se monteaza la aspirator.. aceea mi se pare prea agresiva).. apoi ii pun cate o picatura de Colagol (se gaseste numai in farmaciile ce au laborator..  imi amintesc ca si la Tanya tot Colagol foloseam. Iar la Tanya luam Inhalant de la farmacie si puneam 2-3 picaturi pe un servetel pe care il puneam in patut langa ea sau puneam cateva picaturi intr-un vas cu am cel puneam pe calorifer.

 

Silvi  [flo2]  [:X]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si Sonya este fornaita pentru a doua oara.. Pediatra mi-a recomandat sa-i pun ser fiziologic, sa-i curat nasucul cu batista bebelusului (eu am luat varianta cu care trag eu cu gura, nu se monteaza la aspirator.. aceea mi se pare prea agresiva).. apoi ii pun cate o picatura de Colagol (se gaseste numai in farmaciile ce au laborator.. imi amintesc ca si la Tanya tot Colagol foloseam. Iar la Tanya luam Inhalant de la farmacie si puneam 2-3 picaturi pe un servetel pe care il puneam in patut langa ea sau puneam cateva picaturi intr-un vas cu am cel puneam pe calorifer. Silvi [flo2] [:X]
mulțumesc... Da am auzit ca și inhalant e bun
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața dragi Mămici,

 

Bluekidoo așa e și David, plânge numai când îi este foame și când îl îmbrac să iasă afară, în rest e un bebe cuminte, se joacă, si doarme bine și mult, câteodată mă sperie cât doarme ziua.

 

David are pielea foarte uscată și se descuamează, mai are vreun bebe așa ceva? I-am luat ulei de baie, cremă super hidratantă și nu vad mare îmbunătățire. Kitty crezi ca putea fi ceva și să merg la un pediatru sau să continui cu hidratarea pielii? Când am fost la vaccin i-am arătat doctoriței și a zis ca e din cauza apei prea dure, dar nu e pediatră, parcă aș vrea să-l vadă și un medic de copii. Tu ce părere ai ?

 

O zi bună dragi mamici și profitați de soare dacă aveți.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,mamici!Am vazut niste puisori superbi pe aici!Sa ne traiasca la toate!Eu am avut o noapte foarte agitata...Imi venea sa plec de acasa in toiul noptii..Dupa ce ca bebe nu doarme ziua deloc ..acum vad ca si noaptea imi face figuri.Pana adoarme se foieste ,se strange,se intinde,de manute nu mai zic ca e cu ele in cap si le freaca de par(o fi normal?)Cand mananca la san la fel face,si le freaca de sani.Cat il tin 15 min la un san incontinuu face din manute asa..O fi ceva in neregula?Kitty,ai idee ce poate fi?Aa si are mereu reflux din acela incolor dupa ce ii dau lapte matern.La cel praf nu are nimic..O zi placuta va doresc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...