Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Update de la 4 sapt:

S-a nascut cu 3.050 gr si azi are 3.640 gr. Stiu ca e la limita, dar e crescut cu "lapte de mama" (asa zic baietii mei mai mari ca "ei beau lapte de vaca si cel mic bea lapte de mama"). La cei doi am completat, dar acum incerc sa "trag" cat mai mult de alaptat pt ca stiu ca "moartea alaptarii este completarea!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! 

 

Am reusit sa citesc și eu din urma. 

Si la mine a scazut brusc productia de lapte...de ieri. Pur si simplu a mancat din ambii sani dupa care oricat incercam nu mai iesea nimic. 

Eu am lapte praf acasa dar inca nu i-am dat. Deocamdata beau ceai de la fares si incerc sa mananc mai bine.

 

Ieri am fost la pediatru. A crescut foarte bine.

In 24 de zile a luat 930 gr (daca socotim si cat a scazut in maternitate.  Asadar are 3900 gr si 56 cm.

Pentru ca inca are icter ne-a dat sa ii facem niste analize. O sa merg luni sa ii ia sange din degetel.

Eco la sold ne-a dat sa facem la 2 luni.

 

A zis ca are un punct de hermie ombilicala.  Cica nu e nimic grav, o sa urmarim daca se retrage de la sine. Mai e cineva care a patit asa?

Kitty, ar trebui sa cer si alta parere? Sa-mi fac griji?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi eu zic sa nu te îngrijorezi, hernia ombilicala se poate inchide singura....băiatul meu a avut inghinala si la 4 luni l_am operat...era larga si nu se inchidea...cand am depistat am fugit direct la chirurg..... dar daca spui ca edoar un punct sigur se va inchide de la sine, evitat cat mai mult efort din partea fetiței, adică sa nu planga mult....dar kitty e mai in masura sa te lamureasca.

Noi stam bine la capitolul alaptat...lapte este, a luat 1300 grame intr_o luna....sper sa am lapte muuult timp.

Va pup si va dorim un weekend minunat...noi azi sărbătorim....băiatul meu împlinește 4 ani....va trimitem o felie de tort .. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre fratii mai mari: până acum afost vacanta si a fost si tati mai mult pe acasa, dar de luni nu stiu ce ma fac.

Nu am pe nimeni asa ca tre sa ies eu sa o duc pe Crina la scoala la 8 si apoi la 12 sa o iau.

La 12 cred ca ne descurcam, dar problema o sa fie la 8...nu stiu cum o sa ne organizam. Dar trebuie sa ne descurcam, macar scoala e foarte aproape.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Silvi eu zic sa nu te îngrijorezi, hernia ombilicala se poate inchide singura....băiatul meu a avut inghinala si la 4 luni l_am operat...era larga si nu se inchidea...cand am depistat am fugit direct la chirurg..... dar daca spui ca edoar un punct sigur se va inchide de la sine, evitat cat mai mult efort din partea fetiței, adică sa nu planga mult....dar kitty e mai in masura sa te lamureasca. Noi stam bine la capitolul alaptat...lapte este, a luat 1300 grame intr_o luna....sper sa am lapte muuult timp. Va pup si va dorim un weekend minunat...noi azi sărbătorim....băiatul meu împlinește 4 ani....va trimitem o felie de tort .. [:)]

 

La multi ani, baietelului!

Sa fie sanatos si sa va bucurati de el si de surioara!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...