Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

lvbaby, de exemplu Alex nu a stat in wrap elastic..ii limiteaza prea mult miscarile si nu ii place. Manduca i-am luat si noi, acelasi model ca Enadera, dupa ce am probat, ca pe wrap am dat banii de pomana. Intra pe site la hiphip si poti cere sa iti trimita 2 sisteme de proba, platesti 30 lei/saptamana/buc si vezi ce vi se potriveste, si abia apoi sa cumperi. Eu manduca am gasit-o pe olx, noua, si am scos-o la 330 (la hiphip e 470). (Tipa de la care am luat-o mai avea una bej. ). Nu i-am luat insa si reductor ( strange materialul intre picioare) si nici protectii de bretea ca mai erau 120 lei...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

http://gangblog.ro/2013/05/18/cuplul-malefic-senvata-inbrate/

Am citit acum postarea asta si mi a placut f mult. Imu place mult bligul tipei si cel al Printesei Urbane. Am invatat multe de acolo chiar inainte de a fi mamica si acum le pun in aplicare. Asta ca se-nvata in brate mie mi a zis o prima data soacra in prima zi in maternitate....cand Toma era asa de mic si de nou-nascut ca nu l am lasat din brate o clipa. Si nu s a invatat in brate. 

Eu azi am fost la medic pentru papanicolau si alte analize, mi am cumparat si rochita pt botez. Apoi am venit repede acasa ca deja mi era dor de baietii mei:)

Va pup mamici si puiuti si va doresc o noapte linistita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://gangblog.ro/2013/05/18/cuplul-malefic-senvata-inbrate/

Am citit acum postarea asta si mi a placut f mult. Imu place mult bligul tipei si cel al Printesei Urbane. Am invatat multe de acolo chiar inainte de a fi mamica si acum le pun in aplicare. Asta ca se-nvata in brate mie mi a zis o prima data soacra in prima zi in maternitate....cand Toma era asa de mic si de nou-nascut ca nu l am lasat din brate o clipa. Si nu s a invatat in brate. 

Recomand si orice carte scrisa de Alfie Kohn.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,eu nu stiu ce sa ma mai fac cu al meu bebe...NU doarme!Noaptea adoarme la 11-12 se trezeste la 6 si cam asta e somnul lui in 24 h.Ziua daca mai adoarme (cu chiu cu vai plimbat in carut) 30 min,25 le tresare.Seara cel putin e un chin pana adoarme,are 2 ore critice unde nu mai poate de somn dar de adormit nu vrea.E ceva ce as putea manca sau bea eu sa doarma el??Ajung la nebuni nu de alta...In fiecare zi/seara urlete.Daca nu i as da lapte praf seara cred ca nici orele alea pe noapte nu le ar dormi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mona, fata mea face așa cel puțin la un somn-ori cel de seara ori unul de peste zi. Am mai scris aici ca la mine funcționează o batistă pusă pe față și se liniștește. M-Am inspirat de aici:  

Încearcă și tu. E prea obosit și nu poate adormi. Și cred ca este suprastimulat, prea mulți stimuli în jur care îl obosesc. Cel puțin eu așa îmi explic la Eliza mea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mona, imi pare rau sa aud ca va chinuiti asa. Parca ceaiul de musetel e calmant? dar nu stiu daca merge sa il bei tu ca sa doarma bebe. Eu am mai aplicat muzica de adormit, aspiratorul, bezna in camera(valabil noaptea, clar), leganatul de sus in jos ( pe verticala) un pic mai cu viteza ( sincer, acum cred ca o ameteam de fapt). Dar din cand in cand fiecare metoda a mers...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...