Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mona, asa cum a zis și Theo și eu încerc orice ca sa adoarma, in plus trag si ziua draperiile pe jumatate si ii pun zgomotul asta

care o linisteste si adoarme, binenteles la san sau plimbata in wrap. Fata mea are ciclu de somn 30 min si dupa face brusc ochii mari, ne mai jucam o ora, 2 si o luam de la capat. E important sa reusesti sa ii creezi cateva somnuri si ziua. Sunt zile/nopti mai agitate cand imi este destul de greu si mie, dar avem si zile/nopti foarte usoare. Important este ca se schimba si trec toate.

 

Miruna, pe cele 2 carti de la Alfie le-am citit si eu [pup].

 

Theo si eu ma gandesc la fel, creste repede repede, deja imi este dor de ea pe cand avea cateva saptamani cand nici nu vedea bine, ce mica era :), cu toate ca atunci mi-a fost cel mai greu. 

 

Si a mea îmi da trezirea la 6.30 în fiecare dimineață indiferent la cat o culc 7 sau 9. Asa a fost începând cu luna 2, m-am obișnuit.  Aseara am avut o noapte mai grea, s-a trezit din 40 in 40 min oarecum plângând și agitandu-se pentru 2,3 min și culcandu-se la loc. Suficient cat sa ma trezesc de fiecare data. Cine stie, achizitii, pusee, crampe, sau cele 20 sarailie pe care le-am mancat pana mi s-a aplecat :p. azi surprinzator dar par odihnita si eu, totul e bine. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor pentru urari. Fara legatura cu orice, azi noapte a fulguit .

Saptamana trecuta v-am spus ca am fost la showroom la hiphip sa luam manduca de proba. Au mai venit dupa noi 2 cupluri cu bebelusi la 1 luna. Asa frumosi erau si mici ..(Asa mica Alex nu a fost nici cand s-a nascut). Si tot fara legatura cu subiectul ..una din fetele de la hip tot incerca sa ma convinga ca gluga e protectia ptr cap ( de fapt protectia ii venea lui bebe pe spate ). Si m-a intrebat unul din tatici cum a trecut prima luna, si i-am spus ca usor...Dupa mi-am adus aminte de dormitul in fund, de orele de veghe, de hranirea greoaie la inceput, etc.

Si ca sa va fac sa zambiti...cum scriam eu mesajul asta, vroiam sa va mai zic ca ieri a fost prima oara cand Alex nu a facut cacuta si ce e de facut..Alex la mine in brate, manca. Se opreste, se screne, face. Eu bucuroasa o incurajez, sa mai faca, sa golim matul...Urmatoarea secunda ma ud toata pana in chiloti . Cum sa nu ma bucur cu asa un bebe ascultator???  [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua dragi mamici  [flo2]

Se pare ca a trecut puseul de 3 luni si la noi...am avut 5 zile de maraiala si urlat continuu. Ieri am fost in vizita la niste prieteni si Sophia s-a comportat exemplar ( papat...jucat...dormit ). Au si ei un bebe de 1 luna si probabil a simtit ea ceva familiar ( mirosul de bebe sau  ceva) pt ca s-a simtit ca acasa. Inainte sa mergem la ei fusesem la soacra-mea si acolo nu a fost chir asa de cumintica. Aseara 1 ora a stat in pat cu mine..ne-am jucat...povestit. scoate tot felul de sunete noi si e tare haioasa. Aseara descoperise ea sa faca un zgomot nou (gen BUuuu) si sa impinga buza de jos si a tinut-o asa vreo ora. Azi dimi cand s-a trezit...din nou...vreo 45 min a exersat noul sunet. Daca mai scriu aiurea ma scuzati...imi da non stop cu picioarele peste tel :) Ma termina cat poate sa pedaleze :)

Va pupacim  :*

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata fetelor. al meu baiat doarme tota noaptea ..de pe la 10-11 noaptea pana la 7-8 dimineata , eu cred ca e bine . in timpul zilei doarme dar daca plec de langa el se trezeste . vrem si noi sa plecam intr-o mini vacanta zilele acestea ..vreau sa-i gasesc o cana care fierbe apa in masina si una sa fierbem la hotel. inca nu suntem foarte hotarati , dar cred ca ne prinde bine.o sa fie prima lui noapte in alta parte in cazul in care plecam .maine voi returna port bebe si nu cred ca voi mai lua ceva de pe internet , voi incerca direct in magazine ..plus ca reau ceva care sa ii scoata manutele afara ..al meu nu suporta sa fie tinut strans .

mia- ,,rupt, spatele cu tinutul in brate , dar in rest suntem bine . 

si mie mi se pare uimitor cu creste si sa va dau exemplu , cand am fost plecata cu tati in vacanta ne-am intors dupa 4-5 zile si cand l-am vazut cat a crescut in asa putina vreme nu mi-a venit sa cred...eu daca stau langa el non-stop nu imi dau seama cum in fieccare zi ia proportii..si daca acum 5 zile avea 7.400 gr acum cu siguranta are mult mai mult pentru ca il simt greuuu..prin urmare mananca 220 ml in fiecare zi si cand ii termina plange (dar nu ii mai dau) ..oricum din cand in cand are reflux mititelu . 

 

am vazut poze cu bebelusi asa dragalsi ..Doamne ce minunatii de copii am tinut in burtici fetelor!

 

pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...