Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

lvbaby- Danut vomita daca papa si face caca in acelasi timp. prin urmare, daca il vad ca incepe sa faca caca nu-i mai dau biberonul.  nu stiu ce lapte ii dai tu, dar mie la maternitate mi-au spus sa nu-i dau Milumil. Mi-au zis Topfer (l-am intrerupt ca era prea gras pt bebe si se cam scremea cand facea caca-dar facea zilnic), Hipp (ii merge bine cu el-si au si varianta hipo alergenica) si Nan. Asta a fost clasamentul. Iar suplimentul din maternitate a fost Aptamil.

Deja bebe isi scoate biberonul cand vrea sa ragaie. incearca sa urmaresti daca vrea sa ragaie sau face caca. incearca si varianta asta.

Mie pediatra mi-a spus ca in momentul de fata, cele mai bune marci de lapte sunt Nan si Aptamil.. a fost uimita cand i-am spus ca in maternitate a primit Tofer pentru ca, a spus ca acesta este facut din plante pentru acel segment de oameni vegetarieni sau care fac parte din anumite secte religioase ce refuza sa consume orice are urma de proteina animala.. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

hei fetelor multumesc mult. inca nu am intrat pe facebook , nici nu am avut timp .

nu am mai facut programare la pediatru , am vb cu doctorita de familie si mi-a spus sa nu-mi fac griji , sa-l mai las si dupa ce si kitty mi-a spus ca daca ia in greutate este bine ..nu imi mai fac griji.ieri a vomitat doar o data iar azi deloc sper ca totul va fi bine.

intre timp citeam mesajele voastre si nu imi vine sa cred ce prietenoase sunteti toate si cum sariti voi in ajutor asa si va organizati imediat .  [flo2]  v-am spus ca din motive personale nu pot folosi facebook-ul , insa voi incerca , sa vad ce pot face pentru ca imi doresc mult sa vorbesc mereu cu voi . blueko iti voi trimite un mesaj cand voi face asta in cazul in care nu ma descurc. 

eliza te pup papusica! pup toti bebei si chiar ca ma gandesc si eu la miha , oare ce fac eroinele mele?

 

[flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor ai vostri bebelusi inceraca sa se ridice in fundulet? al meu cand il legan pe picioare(pentru ca undeori asta e singura medolitate in care poate adormi) se ridica in fundulet sau cel putin se incordeaza in abdomen si isi ridica spatele de la sol cat pe ce sa reuseasca sa stea in fundulet si daca il tin de manute se trage si ajunge in pozitia vruta de el ..il las cateva secunde apoi il pun pe spate. o fi bine sa-l tin asa cateva minute pe zi? are 3 luni jumate acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kitty spunea ca nu e sănătos pentru coloană și așa cred și eu însă, e normal ca ei sa încerce sa se ridice de-acum. Și Eliza mereu ajunge în fundulet când e în leagăn -acesta fiind inclinat. Eu incerc sa nu o las sa isi suprasolicite coloana...mereu e un razboi intre noi, ea vrea in brate, in picioare, cu fața spre exterior...foarte puțin mai sta culcata pe spate. Noroc ca mai doarme:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie pediatra mi-a spus ca in momentul de fata, cele mai bune marci de lapte sunt Nan si Aptamil.. a fost uimita cand i-am spus ca in maternitate a primit Tofer pentru ca, a spus ca acesta este facut din plante pentru acel segment de oameni vegetarieni sau care fac parte din anumite secte religioase ce refuza sa consume orice are urma de proteina animala.. 

noi l-am avut pe acesta https://www.toepfer-babywelt.de/en/toepfer-baby-food/organic-baby-food/starter-milk/ 

 

 

poate se referea la altceva din gama Topfer. Oricum nu conteaza, noi am renuntat la el.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

fetelor ai vostri bebelusi inceraca sa se ridice in fundulet? al meu cand il legan pe picioare(pentru ca undeori asta e singura medolitate in care poate adormi) se ridica in fundulet sau cel putin se incordeaza in abdomen si isi ridica spatele de la sol cat pe ce sa reuseasca sa stea in fundulet si daca il tin de manute se trage si ajunge in pozitia vruta de el ..il las cateva secunde apoi il pun pe spate. o fi bine sa-l tin asa cateva minute pe zi? are 3 luni jumate acum.

 

Eu stiu ca nu trebuie fortati, totul sa vina de la ei. Si Alex face la fel daca o ridic de manute...Cica e sigur numai dupa ce isi tin capul..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...