Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

Bună ziua Mamici....va multumesc din suflet pentru urările facute...va pup cu drag pe toate...

Eu nu m.am odihnit prea bine....fata mea doarme, la o ora, sau la jumate de oră incepe sa caraie , sa maraie, se foieste, asta cu ochii închiși, san nu vrea....dar de trezit ma trezeste  [:D]  nu ce are...dimineata horcăie atat de tare ca seinneaca, tuseste si dupa ce ii curăt nasul se linisteste... chiar denu dorm bine, dimineața cafeaua si elevit.ul ma pun pe picioare siLa rezist cu brio toata ziua...de maine om vedea...cu grădinița  [:)]  azi trebuie sa facem un plan de organizare...

Apropo vreau sa.mi cumpăr un sistem de purtare..ce.mi recomandati,? Ceva ca sa potsi alapta cat ne plimbam...

O duminică plăcută sa aveti!!!!! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Bună ziua Mamici....va multumesc din suflet pentru urările facute...va pup cu drag pe toate... Eu nu m.am odihnit prea bine....fata mea doarme, la o ora, sau la jumate de oră incepe sa caraie , sa maraie, se foieste, asta cu ochii închiși, san nu vrea....dar de trezit ma trezeste [:D] nu ce are...dimineata horcăie atat de tare ca seinneaca, tuseste si dupa ce ii curăt nasul se linisteste... chiar denu dorm bine, dimineața cafeaua si elevit.ul ma pun pe picioare siLa rezist cu brio toata ziua...de maine om vedea...cu grădinița [:)] azi trebuie sa facem un plan de organizare... Apropo vreau sa.mi cumpăr un sistem de purtare..ce.mi recomandati,? Ceva ca sa potsi alapta cat ne plimbam... O duminică plăcută sa aveti!!!!! [flo2]

 

Referitor la sistemul de purtare cauta pe net mei-tai. Din cate stiu e ca o bluza si poti si alapta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bună ziua [flo2] Bebe mic al meu a dormit foarte bine azi noapte, în schimb eu am avut o durere groaznică de masele și nu prea m-am odihnit. Dacă merg la stomato și îmi face anestezie, pot alapta imediat după sau trebuie câteva ore de pauză, voi ce știți?? David are 3 ore de când e treaz, sta în leganus, asculta muzica și se uita pe pereți [:)].

 

La Crina am scos o masea, cu anestezie cand avea 5 luni. Mi-a zis sa nu o alaptez 6 ore iar laptele sa il mulg si sa il arunc. A fost cumplit ca nu incepusem diversificarea inca. Dar cel mai bine e sa intrebi dr.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bebe2mic, sigut ca poti merge la stoma. Cand iti face anestezie sa ii spui ca alaptezi ca sa tina cont si de acest aspect in alegerea substantei si a posologiei. Sanatate!

Silvi8, ce mai faceti? Cum mai e cu icterul? Cea mare nu a avut si ea icter prelungit? Dat fiind ca a luat bine in greutate, nu e somnolenta si are stare genersla buna, eu tind sa cred ca e un icter prin inhibitori ai laptelui. Asta nu inseamna ca laptele tau ii face rau. Ma bucur pt laptic. Puseele de crestere sunt statistic trecute... Ei pot avea oricand un puseu si sa reactioneze cum s-a intamplat la voi! Cat timp cresc frumos, nu va mai stresati de sani goi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din nou va spun: incercati sa-i puneti la SOMN pe BURTICA

Macar ziua, ca sa vedeti ca nu patesc nimic, dar ca sa ii si puteti "bate" pe spate (ca atunci cand dati aerul afara) cand se frichinesc sau scancesc in somn. 

Veti ibserva ca vor dormi mai bine... 

Da, Kitty, de 2 zile o pun și eu la somn pe burtică. E un somn mult mai bun și mai lung. Am mâncat și eu la masa din bucătărie, cu ai mei și am făcut o baie în cadă, aproape 40 minute. A fost o binecuvântare [:)]  [pk] . Dar pana o adorm și pana intra în somnul profund....asta e altă poveste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua mamici...

Noi am calcat stramb aseara...de la 6.30 aseara, cu exceptia baii si a doua reprize de 30 min de somn, mi-a stat la san pana la 2.30 noaptea si nu puteam sa o adorm (am avut chiar si 45 de lapte muls)...nu am mai rezistat si i-am dat formula. A mancat 50 ml. Pur si simplu nu se mai aduna lapte si sanii erau moi si ea se enerva ....Azi bineinteles ca e moarta de somn de nu reuseam sa o trezesc ca sa manance...

Mi-a venit cantarul ieri...fata de luni, cand am fost la spital, e o diferenta de 70 gr. Aseara mi-a fost clar ca era flamanda. Mi-e frica sa ma mai mulg ca sa nu patesc ca ieri, sa scot tot din san, sa nu fie timp sa se adune iar , si bebe sa o ia razna....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...