Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

Kitty,  multumesc pentru răspunsul legat de icter.

I-am facut ieri analize. Tgo, tgp si proteina c reactiva sunt ok. Biliruinele sunt 16 si 0,9. Merge sotul la 5 la pediatra sa vedem ce spune.

Cea mare  a avut icter pana aproape la 4 luni. Stiu ca ii  dadeam un sirop, cred  ca liv...da nu mai stiu.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Eu am nascut pe 15 si inca mai am dureri. Si deasupra operatiei si in interior. Zona operatiei o simt amortita si tare. Deabia ma misc. Am încercat sa pun centura postnatala dar e mai rau.

 

 

Merci Silvi. Stiu ca suna aiurea, dar ma bucur ca ai dureri in sensul ca inseamna ca nu sunt singura, deci nu e o problema la mine...e o chestie de recuperare..ma doare mai ales cand o tin pe Alex mult in brate sau cand o scot la plimbare ca merg cam 1 ora jumate pe jos...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kitty, nu mai stiu sigur la cea mare nici valoarea la analize si nici ce ii dadeam.  O sa vad ce zice pediatra. Se duce tati acum.

 

Noi am stabilit botezul pe 30. Am dat avans la restaurant, am ales muzica, am lansat invitatiile, am vb cu coafeza.Se duce sotul sa aleaga cardurile de masa in seara asta.

M-am uitat dupa rochie cu deschidere la tzitzi, da nu am gasit inca. Voi cu ce va imbracati?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu ma pot gandi acum la botez si nici nu ne grabim. Noi o sa il facem in aprilie, atunci vine in tara sora mea care va fi nasa de botez. 

 

Dana, nu faci nimic gresit...eu ziua abia reuseac sa spal biberoanele si sa le pun in sterilizator...dus fac seara dupa ce vine sotul acasa...si eu simt ca nu pot sa fac nimic in timpul zilei ...dar nici nu imi doresc sa fac altceva :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Deja ați programat botezul? Eu nici nu mă pot gândi la asta! Mi se pare un efort considerabil pe care nu îl pot gestiona acum. Plus că e frig...daca răcesc copiii? ! Și când aveți timp sa umblați și probați rochii?! Eu abia fac un duș :(...Cred ca undeva greșesc. ..

 

Stai linistita Dana...si eu fac dus doar seara cand vine sotul de la munca...Cat despre botez....eu am ales sa il fac mai tarziu ( inspre vara) cand vin in tara ( sora mea din tara va fii nasa). Stiu ca normal botezul se face mai repede dar...asta e situatia. Apropo...este cineva catolic aici? Sotul e catolic si fata o vom boteza la catolici dar eu habar nu am cum va fii ceremonia de botez la catolici.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara ,mamici!Foarte frumosi sunt bebeii! [bib] Sa ne creasca mari si sanatosi!Theo eu si acum dupa 6 sapt inca mai imi simt operatia amortita si tare.L am intrebat pe medic azi si mi a zis ca e normal sa simt asa deoarece au fost taiati niste muschi acolo.Deci,nu ti face griji.Dana,dus...pai eu il pun pe bebe in scoica pe masina de spalat si fac dus.Nu stii cat de linistit e cand dau drumul la apa..bine,nu mereu :)).Botezul si noi il facem pe 5 martie dar fara tam tam..ceva mic,restrans.Azi am fost la pediatru cu bebe ,are o mica iritatie pe burtica si pe fata.Nu o face mereu..dar azi la control o avea si mai bine ca asa a vazut o si medicul.Mi a dat niste picaturi sa i dau si sa i schimb si gelul de dus si crema..Nu stia de la ce anume s a iritat,dar vedem noi eliminand cate ceva din ce folosesc acum..O sa pun si eu o poza cu bebe la 6 sapt.Noapte linistita va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...