Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

buna mamici! copilasii vostrii au colici? ca fata mea de vreo 3 zile e tare maraita de nu ii mai intrii in voie... numai la mine in brate e bine pe piept (si acolo o linistesc cam greu), dar in ritmul asta nu mai apuc sa fac nimik in casa ce sa mai zic de somn :)...De la farmacie a primit ceva picaturi, dar nu prea pare sa o ajute (in Germania ei zic ca e ceva normal si sa o mai las sa si planga, dar pe mine ma doare sufletul cand o vad chinuindu-se asa).

Botezul eu m-am gandit sa il fac de pastele catolic adica cam pe 27 martie atunci am putea merge in tara ca si fata cea mare are vacanta de la scoala... acuma sa vedem daca gasesc ceva restaurant cand vreau eu si daca pot si nasii... dar la mine o sa se ocupe mai mult mama de organizare ca mie imi e greu de aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună dimineața dragi Mamici...

Engel noi nu avem colici..dar preventiv am in casa bonnisan, si ii dau cand se mai strânge, dar foarte rar...

Mamici ce număr au bebelușii la scutece? Noi suntem la 3...mai mici ii strângeau chiscutele  [:D]

Ce mai gătiti  Mamici?  Asta dacă va permite timpul...eu am in plan niste plăcinte cu brânză de vacă...dar mâncarea nu mai stiu, sa pot mânca si eu si băiatul....

Vă pupăm...o zi minunată [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața mămici, 

 

Ieri a fost doamna asistenta să-l cântărească pe David, are 3250, a luat 90 gr în 5 zile, se pare ca începe și el sa crească. Cred ca e cel mai mititel dintre strumfii noștri. Noi suntem încă la pampersi numărul 1  [bib]  Când termin pachetul cred ca o sa facem o încercare cu numărul 2. De chiscute nu mai zic, nu avem deloc  [bib]

 

Alina eu am scos piept de pui din congelator, dar încă nu știu prea bine ce voi face.

 

Și eu tot Bonisan am dar i-am dat doar de 2 ori pana acum.

 

Bebe al meu nu s-a mai trezit azi noapte la 12 sa pape, a dormit de aseară pe la 10-11 pana la 3 și apoi l-a 7, am dormit bine amândoi. 

 

Eu azi ma duc la stomato și nu am reușit sa scot decât 10 ml de lapte sa ii las la pui, poate mai scot un pic după ce papa el. Oricum am cumpărat o cutie de lapte praf, speram sa nu folosesc dar nu vad cum as putea face cu cat am reușit eu sa storc.

 

O zi buna mămici  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

buna mamici! copilasii vostrii au colici? ca fata mea de vreo 3 zile e tare maraita de nu ii mai intrii in voie... numai la mine in brate e bine pe piept (si acolo o linistesc cam greu), dar in ritmul asta nu mai apuc sa fac nimik in casa ce sa mai zic de somn :)...De la farmacie a primit ceva picaturi, dar nu prea pare sa o ajute (in Germania ei zic ca e ceva normal si sa o mai las sa si planga, dar pe mine ma doare sufletul cand o vad chinuindu-se asa). Botezul eu m-am gandit sa il fac de pastele catolic adica cam pe 27 martie atunci am putea merge in tara ca si fata cea mare are vacanta de la scoala... acuma sa vedem daca gasesc ceva restaurant cand vreau eu si daca pot si nasii... dar la mine o sa se ocupe mai mult mama de organizare ca mie imi e greu de aici.

 

Offf...cunosc situatia...si mie in spital mi-au zis la fel. Eu pt durerile de burtica ii dau Sab Simplex. Cat despre dormitul pe burta...asa dormea si Sophia...acum nu ii mai place asa mult pozitia asta. Multa sanatate micutei si tie multa rabdare. Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bună dimineața dragi Mamici... Engel noi nu avem colici..dar preventiv am in casa bonnisan, si ii dau cand se mai strânge, dar foarte rar... Mamici ce număr au bebelușii la scutece? Noi suntem la 3...mai mici ii strângeau chiscutele [:D] Ce mai gătiti Mamici? Asta dacă va permite timpul...eu am in plan niste plăcinte cu brânză de vacă...dar mâncarea nu mai stiu, sa pot mânca si eu si băiatul.... Vă pupăm...o zi minunată [flo2]

 

Eu am facut ieri o ciorbita de legume ( pt mine) si sotul si-a facut o friptura ( incepusem eu sa o fac dar se trezise fata). Pt astazi mai am ciorba ( incerca sa mananc lichide cat mai multe din cauza constipatiei- nu mai scap de ea).... si sotul a zis ca vrea tot ceva carnita prajita si un piure cu muraturi ( daca ma lasa mandruta ii gatesc eu ...daca nu...va trebui sa isi faca singur). As vrea sa fac azi in schimb niste clatite umplute cu crema de nuca dar... la cat a fost de maraita Sophia aseara...daca imi  continua si azi asa...nu merg nici la baie linistita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf...cunosc situatia...si mie in spital mi-au zis la fel. Eu pt durerile de burtica ii dau Sab Simplex. Cat despre dormitul pe burta...asa dormea si Sophia...acum nu ii mai place asa mult pozitia asta. Multa sanatate micutei si tie multa rabdare. Pupici

astea ne-a dat si noua de la farmacie... apa de ploaie :)) sau efect placebo nici nu strica dar nici nu ajuta :). Se pare ca nemtii astia toti gandesc la fel egal unde esti in tara :D.Merci Marya si voua sanatate si multa rabdare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha-ha-ha...

Pai voi aveti impresia ca am facut eu ceva ptr botez? S-a ocupat tati de toate. Initial am zis ca mă ocup eu de invitații,  marturii, carduri- dar s-a ocupat tot dl sot. 

Data am ales-o la recomandarea preotului nostru duhovnic. 

Iar rochie caut pe net...eu afara am iesit de 3 ori, odata la pediatru,  la analize si luni am luat fata cea mare de la scoala. Credeam ca voi iesi zilnic cu cea mica afara dar nu am reușit sa ma organizez.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua mamici,

 

Sunt bucuroasa posesoare a unui bebe care in 3 zile a luat 120 gr  [:)]

Acum o saptamana am avut intalnirea cu consultanta in alaptare, dar abia sambata ne-a venit cantarul. Si de sambata seara pana ieri seara ne-am ingrasat o gramada...am ajuns la 3870  [:)]  ( iar intr-o saptamana am dat supliment doar o data!!!)

Asa ca mamici..un sfat pe care l-am primit si eu de la ea...mancati orice , si carne, si fructe, si legume...mie imi spusesera in spital sa evit o gramada de lucruri si poate si din cauza asta nu aveam suficient laptic.

Colici nici Alex nu are, dar poate ar trebui sa cumpar si eu ceva ptr colici sa am in casa la nevoie...am impresia ca cele mai multe voturi pro sunt pentru Bonisan..

Legat de botez, eu habar nu am cand sa il fac...

 

Sa va zic o faza tare...azi eram cu socru-meu la o coada si cineva mi-a cedat locul crezand ca sunt insarcinata ( ma tineam de burta ca ma durea un pic). In sarcina nu prea mi s-a intamplat..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...