Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună seara mămici, 

 

Vad ca vorbiți de constipație, mie mi-a zis pediatra ca pana în jur de 1luna bebeii alimentați la sân fac multe scaune pe zi, iar după o luna fac o data pe zi dar se ajunge și la o data pe săptămână, pentru ca laptele de mama nu produce reziduuri, mi-a zis ca asta e normal și ca nu e constipația deci nu trebuie făcut nimic.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AlinaSV, urmareste sa vezi daca mai varsa. Daca nu, e posibil sa nu fi digerat bine masa precedenta si manevrele facute (schimbat, imbracat, etc) sa fi ajutat si ele.

Bebe2mic, are dreptate pediatra ta. Asa e. Unii bebelusi alaptati exclusiv au scaun 1 data pe saptamana si e perfect normal. Dar, cand vezi ca bebelusul are discomfort abdominal, ca elimina greu gazele... incerci. Daca elimina scaun si gaze, e posibil sa se simta mai bine. 

Theo... Cum sa o pui in SCAUNEL??? Cred ca nu am inteles eu bine. Scaunelul e pt cand sta in fundulet (adica dupa 6 luni). Suportul de baie se poate folosi de acum pt ca sta culcat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

. Theo... Cum sa o pui in SCAUNEL??? Cred ca nu am inteles eu bine. Scaunelul e pt cand sta in fundulet (adica dupa 6 luni). Suportul de baie se poate folosi de acum pt ca sta culcat.

 

 

Kitty, cadita are un fel de scaunel  pe care nu l-am folosit pana acum si mai am o cadita cu un suport incorporat.. si nu le-am folosit pana acum  [:)] , deci nici o grija..

 

Dar la cum ii place apa...la 6 luni nu cred ca o sa stea in scaunel. Oare nu o pot pune deja in cada la 6 luni? Am vazut ca exista colaci speciali pentru bebelusi.

 

Mai vroiam sa uti spun ca aproape nu mai are secretie la buric dar se vede ca o biluta albicioasa si imi pare rau ca aproape jumatate este cam in afara...sper sa intre tot ca sa arate frumosmmm

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata acuma am culcat si eu terorista ... sa vedem pt cata vreme, ca patul ei are ghimpi. Merci Marya de pont si eu aveam pe undeva o perna de aia cu samburi de cires, numai trebuie sa o gasesc. 

Si a mea mai dadea laptic afara, dar am vazut ca daca o tin pana scoate aerul afara (poate dura si jumate de ora) nu mai avem problema asta.

La baita ii place si ei si vanita mea are suport (ii fac baie singura si era complicat daca mai trebuia sa ii tin si capul) ieri a fost singurul loc unde nu a marait... nu stiti de la ce varsta is bune baby swim? ca ma gandesc ca inca is prea mici pt asa ceva...

Noapte buna fetele si somnic usor la bebelusi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor. Sunt in urma cu cititul ca si cu somnul de altfel. Mandra mea a avut nopti intregi pe care nu le-a dormit iar ziua trebuia sa-i acord atentie si celei mari asa ca am cam 3 ore de somn pe noapte.. Saptamana asta a avut 2 nopti in care s-a trezit doar de 2 ori sa manance apoi s-a culcat la loc, numai ca eu nu am putut profita de ele pentru ca mi s-a obisnuit organismul cu putin somn. De cateva zile a inceput sa stea ziua mai mult timp treaza (si cate 3 ore legate) timp in care incearca sa gangureasca si sa se joace cu jucariile atarnate la carut, ii place sa i se vorbeasca si mai ales sa i se cante, ii apare mereu un zambet larg pe fata cand i se canta.  [:)]

De vreo 2 saptamani am trecut-o pe lapte praf pentru ca eu am ramas fara lapte (ca si la primul copil). Am facut si BCG-ul la aproape 2 luni ceea ce ne decaleaza vaccinul de 2 luni pe care il vom face spre 3 luni. 

In rest suntem prinsi cu pregatiripe pentru botez pe care il vom face pe 6 februarie, iar azi ma duc sa depun si actele pentru indemnizatie.

Cam atat ca mi-am pierdut ideile si nu mai stiu ce vroiam sa va zic.  [:I] Va las cu o poza cu pitica facuta in ziua in care a implinit 2 luni  [il]

 

post-33441-0-42220000-1452752106_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...