Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna,mamici.Am vazut pe aici numai bebei frumosi.Bluekidoo,frumoasa fetita.Sa iti traiasca.

Eu am fost cu bebe la spital ca sa i se faca eco la inimioara si electrocardiograma.Totul e bine,ne-au zis sa stam linistiti.Sunt fericita ca in sfarsit,dupa aproape doua saptamani de dormit in brate,pe burtica mea,baietelul meu s-a hotarat sa doarma si el noaptea in pat si ziua in patut.Va pup si va doresc o zi cat mai buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici eu vreau doar 42 de zile... dar medicul de familie mi.a dat concediu pana la sf lunii si eu nu vrea până atunci...poate fi modificat???

Nu cred ca este nevoie sa-l modifici.. eu am avut pana pe 31 decembrie medical iar 42 de zile se faceau pe 22 dec si m-a sunat fata de la personal sa ma intrebe daca imi face decizia cu 22 sau dupa 1 ianuarie.. eu am optat sa-mi ia in calcul tot medicalul 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dany86, super. veștile! Puiul tău să o țină tot așa!

Marya, ,a mea când e mârâita, mă plimb cu ea prin cameră, până adoarme. apoi o țin în brațe sa își fac somnul. Nu o pun jos, ca se trezește. Măcar când  doarme în brațe,  mai atipesc și eu stând in fund.

Fetelor, 37,3 e considerata febră?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marya, eu am un leganus care își face treaba foarte bine. Sta și mai mult de o ora acolo și se uita pe pereți, are și muzica de bebei, e foarte bun și își face datoria. Mai și adoarme acolo, chiar merita toți banii. 

 

Bineînțeles ca stam și în brațe, eu o am încă pe mama la mine și împărțim bratele  [:)]

 

Acum e la mine în brate, papa și doarme, facem temele cu Dragos, mama termina mâncarea începută de mine  [flo2]. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dany86, super. veștile! Puiul tău să o țină tot așa! Marya, ,a mea când e mârâita, mă plimb cu ea prin cameră, până adoarme. apoi o țin în brațe sa își fac somnul. Nu o pun jos, ca se trezește. Măcar când doarme în brațe, mai atipesc și eu stând in fund. Fetelor, 37,3 e considerata febră?

 

Dana, eu am citit ca temp. normala la bebei este 36.5-37.5 iar in instructiunile de folosire de la spital scrie ca la 37.8 trebuie dat paracetamol supozitor...deci cred ca ala e pragul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...