Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

 

 

Kitty, se poate vorbi de diaree la bebei așa mici? Eliz face caca foarte des, și intre mese. Apoi, pare ca o doare foarte tare când face. Plânge când trage parturi mai puternice. Și la fiecare pârț, mai face un pic de caca sau numai spumă. A făcut o iritație de la scutec, am crezut că o pot ține sub control cu schimbat foarte des și spălat cu ceai de mușețel și galbenele dar după câteva zile s-a agravat. Micuța plângea tot mai rău, așa ca ne-am dus la medic, care ne-a dat o crema cu antibiotic Clotrimazole și Metanium. În prima zi a părut ca se simte mai bine, dar de aseară iar a început sa plângă la schimbat scutecul, temperatura corpului e în jur de 37,3 grade, e tare palidă în dimineața asta si nu sta la sân mai mult de 5 minute. E ceva în neregula sau sunt eu prea stresată?

 

Dana..

Si eu am crezut in prima faza ca Sophia are diaree...La fel cum zici tu...face caca aproape la fiecare masa... se  chinuie sa traga parturi...cand face caca se chinuie de parca ar fii constipata si intr-un final face foarte moale ( spuma cum zici tu). O intrebasem si eu pe Kitty despre situatia asta si m-a linistit...toate astea sunt normale pt un bebe alaptat la san. Sper sa nu fii inteles gresit si sa te informez si pe tine eronat :)

Eu ca sa nu se irite la fundulet folosesc Bephanten.

Pupici micutei Elizabeta :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dana..

Si eu am crezut in prima faza ca Sophia are diaree...La fel cum zici tu...face caca aproape la fiecare masa... se  chinuie sa traga parturi...cand face caca se chinuie de parca ar fii constipata si intr-un final face foarte moale ( spuma cum zici tu). O intrebasem si eu pe Kitty despre situatia asta si m-a linistit...toate astea sunt normale pt un bebe alaptat la san. Sper sa nu fii inteles gresit si sa te informez si pe tine eronat :)

Eu ca sa nu se irite la fundulet folosesc Bephanten.

Pupici micutei Elizabeta :*

[flo2]  Mulțumesc Marya. Așa face micuța mea. Am folosit sudocrem până acum, dar cred ca nu a mai făcut față la atâtea scaune acide...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, asa cum i-am zis si Maryiei, scaunul sugarului alaptat la san poate fi foarte variat: fie absent cateva zile, fie foarte des (la fiecare alaptat), exploziv uneori. Culoarea poate diferi de la galben ca lamaia, la verzui... E normal. Daca nu i-ai schimba scutecul atat de repede dupa ce face, nici nu ai observa ca e spumos.  [:)]

Important este sa pape, sa aibe stare buna (agitat, colicos, dar la fel ca inainte).

In plus, daca ii dai Colief, ai grija la nr de picaturi. Poate ii dai prea mult. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! 

 

Noi azi am făcut o lună. Nu-mi vine sa cred ca a trecut o luna deja. 

Am fost la pediatru. Are 4250 gr. Toate bune.

Si Iulia are niste cosulete. Ne-a zis ca pot trece de la sine, dar ptr ca are si pielea cam uscata la incheieturi ne-a dat o crema de fata si un ulei de la A-Derma.

 

Noi o punm in scoica in masina si ii place. Am folosit-o si la cea mare.

Leagan am luat si noi, e electric, are si vibratii si muzica dar nu prezinta interes. Maxim 5 minute daca sta in el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

EisEngel ce scumpa e si fetita ta!

 

Silvi, la multe luni si ani fetitei! [flo2]

 

CLINICA DE ALAPTARE

"Toata ziua bebe e bine, suge fara probleme dar seara incepe scandalul. Vrea san mai tot timpul, e marait, pare ca nu se satura, soacra ma bate la cap sa-i dau lapte praf, eu sunt epuizata..." Vi se para cunoscuta povestea?...Nu este nimic anormal, iata si explicatia:

http://kellymom.com/parenting/parenting-faq/fussy-evening/

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici...eu in seara asta ma simt foarte rau...ametesc..ma doare stomacul...am facut diaree... Sincer imi e frica sa alaptez sa nu ii transmit ceva si Sophiei asa ca in seara asta a primit un biberon cu lapte praf. Nu stiu daca am procedat corect sau nu dar imi era teama sa nu aiba si ea apoi dureri de burtica mai mari...sau sa faca diaree.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...