Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

EisEngel ce scumpa e si fetita ta!

 

Silvi, la multe luni si ani fetitei! [flo2]

 

CLINICA DE ALAPTARE

"Toata ziua bebe e bine, suge fara probleme dar seara incepe scandalul. Vrea san mai tot timpul, e marait, pare ca nu se satura, soacra ma bate la cap sa-i dau lapte praf, eu sunt epuizata..." Vi se para cunoscuta povestea?...Nu este nimic anormal, iata si explicatia:

http://kellymom.com/parenting/parenting-faq/fussy-evening/

Merci Kitty si Natanael e un scump... ma gandeam si eu la numele asta daca ar fii fost baietel... am aflat doar la nastere ce e... asa mi-am dorit eu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maryia, ce a fost facut e bun facut. Nu are sens sa te gandesti acum daca a fost bine sau nu. Important cand iti mai vin astfel de ganduri si cand nu ii dai fetei san, la mesele respective sa te mulgi (ca sa nu creada organismul ca se satura fata cu mai putin si deci) ca sa nu scada secretia de lapte. Cat despre starea ta de rau... oi fi mancat ceva care nu ti-a priit tie. Prin urmare, nu ai digerat bine si nici nu s-a absorbit. S-a creat astfel un fenomen de malabsortie, care a generat accelerarea peristaltismului pt a elimina. Deci... mare parte din ce nu ti-a priit s-a eliminat prin diaree. Asadar puteai sa o alaptezi fara stres. Daca era vorba de o enteroviroza, adica infectie... atunci cu atat mai mult trebuua sa o alaptezi ca sa ii transmiti anticorpii deja facuti de tine... EisEngel... ar fi trebuit sa nu fac deloc eco, sau sa nu ma uit pe imagini...ca sa nu vad organele genitale. Asa, nici nu a trebuit sa imi zica dr. sexul ca "m-am priceput" si eu. Oricum simteam ca e baiat. Numele era ales din aprilie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hehe Kitty tu te pricepi sa citesti ecografiile... la mine putea sa fie orice ca daca nu imi arata clar nu imi dadeam seama. Eu la ecografii aveam treaba sa ii numar daca are toate degetele etc sunt nebuna stiu ... nu prea ma interesa ce e atata timp cat e sanatos ... si am spus din start la medic ca nu doresc sa stiu... si ei nu au zis. Nici macar la nastere nu mi-au zis ca credeau ca stiu si il intrebam pe sot ce e, ce e :)).

Numele le aveam si noi stabilite din timp in ambele cazuri la al doilea nume nu eram prea siguri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Maryia, ce a fost facut e bun facut. Nu are sens sa te gandesti acum daca a fost bine sau nu. Important cand iti mai vin astfel de ganduri si cand nu ii dai fetei san, la mesele respective sa te mulgi (ca sa nu creada organismul ca se satura fata cu mai putin si deci) ca sa nu scada secretia de lapte. Cat despre starea ta de rau... oi fi mancat ceva care nu ti-a priit tie. Prin urmare, nu ai digerat bine si nici nu s-a absorbit. S-a creat astfel un fenomen de malabsortie, care a generat accelerarea peristaltismului pt a elimina. Deci... mare parte din ce nu ti-a priit s-a eliminat prin diaree. Asadar puteai sa o alaptezi fara stres. Daca era vorba de o enteroviroza, adica infectie... atunci cu atat mai mult trebuua sa o alaptezi ca sa ii transmiti anticorpii deja facuti de tine... EisEngel... ar fi trebuit sa nu fac deloc eco, sau sa nu ma uit pe imagini...ca sa nu vad organele genitale. Asa, nici nu a trebuit sa imi zica dr. sexul ca "m-am priceput" si eu. Oricum simteam ca e baiat. Numele era ales din aprilie.

 

 

Multumesc mult pt sfaturi  Kitty...e bine de stiut pe viitor. A primit si lapte praf si pe la 3 noaptea i-am dat si san intr-un final. Mi-a fost super super rau...la 11 am cazut pe hol si am varsat de 2 ori... Posibil sa fie de la ceva mancare. Azi inca ma mai simt rau dar nu ca ieri. E bine ca a fost si tati acasa si a stat el cu fata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Maryia, nu vad poza. Dar, daca bubitele nou aparute dispar dupa 24-48 de ore de la intreruperea adm. de lapte praf... Atunci va trebui sa fii atenta pe viitor. Insa, repet. Nu le-am vazut. Deci poate fi tot acnee.

 

Nu cred ca e de la laptele praf pt ca le are de ceva timp. Am incercat de N ori aa atasez poza dar nu reusesc 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Maryia, nu vad poza. Dar, daca bubitele nou aparute dispar dupa 24-48 de ore de la intreruperea adm. de lapte praf... Atunci va trebui sa fii atenta pe viitor. Insa, repet. Nu le-am vazut. Deci poate fi tot acnee.
Nu cred ca e de la laptele praf pt ca le are de ceva timp. Am incercat de N ori aa atasez poza dar nu reusesc

post-134330-388487_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...