Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

Off Kitty..el vrea la san mai mereu.Fara mine nu adoarme .Stau cu el pe piept 3h ,il las jos apoi si in 5 min e gata:).Daca nu ii fac seara lapte praf n as mai dormi deloc.E solicitant...greu..e frumos..Va trece repede si perioada asta si o sa mi fie dor sa mai stau cu el la piept si nu va mai vrea el ;) El nu prea are somn profund..cum simte ca nu mai sunt langa el ,incepe  [batcap]  [:)] .In schimb poti sa tip langa el ca nu se trezeste atat timp cat e lipit de mine 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Off Kitty..el vrea la san mai mereu.Fara mine nu adoarme .Stau cu el pe piept 3h ,il las jos apoi si in 5 min e gata:).Daca nu ii fac seara lapte praf n as mai dormi deloc.E solicitant...greu..e frumos..Va trece repede si perioada asta si o sa mi fie dor sa mai stau cu el la piept si nu va mai vrea el ;) El nu prea are somn profund..cum simte ca nu mai sunt langa el ,incepe [batcap] [:)] .In schimb poti sa tip langa el ca nu se trezeste atat timp cat e lipit de mine [/quote

 

Ce simpatic...are si Sophia momente cand doarme asa...doar cu mine/ langa mine. Saptamana asta am impartit de cateva ori aceiasi perna...dormeam nas in nas...trebuia sa simta ca sunt acolo ca altfel se trezea :) Aseara a dormit in carut...si desi am dormit bine...parca imi lipsea :) a fost prima noapte cand am dormit fara ea in pat. Ce dor o sa ne fie mai tarziu de momentele astea ... Acum suntem zombi dar peste cativa ani am da orice pt inca o noapte cu bebe la piept :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, 

sa ma laud putin  [:)]

Noi azi dimineata am avut musafiri ( adica bebe Alex) pana pe la ora unu dupa care am plecat la o aniversare la restaurant pana acum. Fetita mea, la 3 sapt si 3 zile, s-a  comportat exemplar. A dormit, a mancat, a stat treaza fara sa se incrunte macar, a fost super cuminte si a zambit la poze...Alaturi era un botez si bubuia muzica, nu a avut nici o treaba  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha... maxim Theo... asa face motata mea cand mergem la soacra-mea... mananca si doarme... Si bunica-sa se mira ce fata cuminte...cum pot eu sa ma plang ca nu doarme...ca vrea in brate etc :)). 

Noi radem ca ii place sa doarma in deplasare. Si la prietenii nostri cand am fost tot asa...a papat...a dormit..a stat cuminte in brate la prietena mea ( insarcinata in 35 sapt). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E ceva cu bebelusii nostri...si Toma face la fel, cand avem musafiri e cel mai cuminte, mananca nu plange. Sapt trecuta am avut o zi cand a fost f agitat de imi venea sa mi smulg parul din cap.Si dupa amiaza a venit o prietena pe la mine si a fost super cuminte, a mancat a stat la ea in brate fara sa zica nimic.

Eu am zis ca platesc pe cineva sa vina pe la noi :))

 

Azi noapte am avut prima noapte alba...s a trezit la 11, plangea cu plansul ascutit de colici si nu a mai dormit decat reprize de 15 min pana dimineata.

Cred ca a fost vina mea totusi, ca nu i am mai dat infacol, aveam si espumisan  in casa si i am dat din ala. Desi au aceeasi substanta activa se pare ca la el nu functioneaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici frumoase,FELICITARI PENTRU BEBEI SANATOSI!!! Acum am reusit sa intru si eu dupa o perioada lunga de timp, imi pare rau ca nu am mai scris dar din momentul in care am nascut adica 19 decembrie ora 6.05pm nu am avut timp liber. Buburuza mea Cristina s-a nascut prin cezariana dupa 9 ore de travaliu si incercare esuata sa nasc natural. A avut la nastere 4 kg si 57 cm lungime. Mama nu a putut veni la mine si a stat soacra cu mine 3 seri la spital dar in ultima seara am preferat sa stau singura pentru ca imi era frica sa nu ma pierd cu firea si sa ii zic vreo doua. nu stiu ce a patit dar de cand am nascut orice zic ea ma contreaza si uite asa m-am hotarat sa ma descurc eu cu sotul. La inceput a fost mai greu, acum sunt ok, am invatat cat de cat sa imi inteleg puiu si sunt mai relaxata ( in primele seri acasa imi era frica sa adorm pentru ca nu o auzeam de la oboseala acumulata in spital).

Sunt momente cand nu imi vine a crede ca intradevar sunt mamica si ii multumesc Lui Dumnezeu ca ma binecuvantat cu asa o fetita. Pana acum nu stiam ce inseamna dragostea suprema, dragostea unui parinte fata de copii lui, degeaba incercau ai mei sa imi explice, pana nu traiesti aceasta experienta nu poti intelege cu adevarat.

Va pup cu drag si o noapte linistita va doresc. [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ha ha... maxim Theo... asa face motata mea cand mergem la soacra-mea... mananca si doarme... Si bunica-sa se mira ce fata cuminte...cum pot eu sa ma plang ca nu doarme...ca vrea in brate etc :)). Noi radem ca ii place sa doarma in deplasare. Si la prietenii nostri cand am fost tot asa...a papat...a dormit..a stat cuminte in brate la prietena mea ( insarcinata in 35 sapt).

 

si eu am de multe ori impresia ca bobocica face  misto de mine  .. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...