Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monyque, ce mare si frumos e bebe..

Fetelor, cum fac bebeii vostri la colici? ca eu zic ca Alex nu are, se intampla de cateva ori pe zi pret de cateva secunde sa se incordeze si sa se strambe, poate si un scancet doua...si face part sau cacuta si gata...

Vineri ne ducem si noi la controlul de 1 luna, sa vedem care e situatia, apoi sa o ia in evidenta un pediatru. 

Noi madaj nu facem, doar un pic laba piciorului o mai masez. Sincer, nu mai stiu explicatia, dar ne-au spus ca nu e indicat cat sunt asa mici..iar cand facem masaj sa il facem inainte de baie sa nu ramana porii blocati...

Are vreunul din bebei vreun semn aparut dupa ce a iesit din spital? Alex are ceva pe un degetel si acum imi pare ca este mai intens colorat. Va suna cunoscut?

 

post-132273-0-73526200-1453115183_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata mamici! Baita eu ii fac de 2 ori pe sapt si cu ulei o dau dupa, daca mai apuc si nu incepe scandalul.

Pentru colici si eu ii dau Sab Simplex. Eu ii pun la fiecare masa, ca daca nu ii pun are colici, deci se pare ca ajuta putin la eliminarea gazelor. Dar ar fii o contraindicatie ca mi se pare mult sa ii dau la fiecare masa. Pe prospect scrie numai 15 picuri in lapte sau lingurita, nu scrie de cate ori pe zii. Picaturile astea is pe baza de Simeticon. De cand ii dau asa nu mai are colici, dar in perioada cat e treaza trebuie intretinuta, adica sa cantam sa ne jucam sa ii arat prin casa ca altfel iara plange :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună Ali, bine ai revenit. Știu cum e cu soacra. Eu nu am voie să spun ca sunt obosită. Se face că nu mă aude, iar dacă insist pe subiect zice că ce m-aș mai face dacă as mai și lucra!? În schimb, dacă îi spun soțului sa se ocupe de fetiță cât fac un duș,  mănânc sau sa dorm jumate de oră,  sare imediat și spune ca el e obosit, merge la serviciu și ca poate și ea sa stea cu copilul:)) Soacrele astea nu se dezic!!!!

Monique, câtă elegantă la băiețelul tău!

Am fost azi la medicul de familie. Elizabeth are 4700 gr la 6 săptămâni(7?), născută cu 3380 și circumferința capului 39-ceea ce mă cam îngrijorează.  La voi cât e această masuratoare. îmi pare ca are capul cam mare:)

P.s. Cu colicii stăm din ce în ce mai rău. Nopți cu somn agitat, mereu se strânge și se screme. Parcă as reveni la Colief, deși nu îmi plac bubitele care îi ies după administrare. 

Sa aveți o zi cu mult somn!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana,la al meu circumferinta este 35.Nu cred ca e mare la 39..Pe mine la ecografii m-au speriat ambii medici care ma monitorizau..imi ziceau ca are bebe capul mare ,ca e de 40 de sapt(eu aveam 37 la eco).Dar bebe e normal..am vazut unii foarte capatanosi in spital in comparatie cu al meu

:)

A mea s-a născut cu 35. Cine știe, o fi semănând cu bunicii..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...