Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

Marya ce printesica frumoasa ai  [flo] !!!!!!!!!

Problema cu dat lapticu afara o am si eu pentru ca mananca cu pofta si chiar daca ragaim aproape dupa fiecare masa tot o patim, din aceasta cauza am inceput sa ii dau suzeta, chiar daca era satula  trebuia sa o tin la san altfel incepea scandalul, stand la san mai inghitea laptic chiar daca era satula si din cauza asta imi vomita.

Cand sughita o pun la san dar daca e satula nu o mai pun o las sa se opreasca de la sine, am citit ca bebelusii nu sunt asa deranjati de sughit cum suntem noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Mai vroiam sa va intreb, stiu ca parca s-a mai discutat..de vreo doua zile mi se pare ca vomita cam mult, si lapte proaspat supt si branzit...de la ce sa fie?

 

Exact asta intrebam si eu acum vreo 2-3 zile...daca e normal sa vomite asa  mult...dupa ce vomita Sophia trebuie sa o schimb ca e super uda pe hainute ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,mamici.Nu stiu ce sa ma fac cu bebe al meu.Noaptea,de pe la 1:30 nu mai are somn,vrea numai la san,suge cat suge si incepe sa urle.Azi noapte a adormit la 2:30,la 3:10 s-a trezit iar si a adormit abia la 5 dimineata.Nu ma deranjeaza ca sta treaz,ci faptul ca plange,saracutul.Colici nu cred ca sunt,ca nu se strange de burtica.Sa fie vorba de puseu?Vineri face doua luni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Miruna. Sunt ca imparatul ala din poveste, de avea un ochi care rade si unul care plange...Nu aveam in plan sa imi schimb locul de munca dar a aparut aceasta ocazie, care e super...dar inseamna sa incep in iunie..deci adio stat un an cu bebe Alex.

Kitty, banuiesc xa a inceput sa ia bine in greutate...de unde luase 80 grame in 9 zile dupa externare acum a luat in urmatoarele 2 saptamani 440 grame...o si simt mai grea ca imi amorteste mana cand o tin mult. Multumesc de raspuns.

Va rog sa nu va suparati de intrebare, dar avem voie sa luam/folosim ceva in afara de supozitoare cu glicerina ? e vorba de scaun tare si gros si ma rup in fiecare zi iar in prospectul supozitoarelor scrie ca nu ar fi indicate in caz de sangerari...mananc ca la carte si ma hidratez, nu inteleg de unde problema...(scuzati daca am dat prea multe detalii).

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Multumesc Miruna. Sunt ca imparatul ala din poveste, de avea un ochi care rade si unul care plange...Nu aveam in plan sa imi schimb locul de munca dar a aparut aceasta ocazie, care e super...dar inseamna sa incep in iunie..deci adio stat un an cu bebe Alex. Kitty, banuiesc xa a inceput sa ia bine in greutate...de unde luase 80 grame in 9 zile dupa externare acum a luat in urmatoarele 2 saptamani 440 grame...o si simt mai grea ca imi amorteste mana cand o tin mult. Multumesc de raspuns. Va rog sa nu va suparati de intrebare, dar avem voie sa luam/folosim ceva in afara de supozitoare cu glicerina ? e vorba de scaun tare si gros si ma rup in fiecare zi iar in prospectul supozitoarelor scrie ca nu ar fi indicate in caz de sangerari...mananc ca la carte si ma hidratez, nu inteleg de unde problema...(scuzati daca am dat prea multe detalii).

 

Offf Theo...si pe mine ma omoara constipatia asta...nu merg la toaleta cu zilelele...si atunci cand merg imi vine sa plang. Am incercat si eu sa mananc ciorbe...sa beai ceai...nimic. Ba mai mult eu am si hemoroizi :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici, am dat de belea . De cand am ajuns acasa, bebe nu doarme decat in brate. Cum o pun la ea in patut sau la noi in pat si ma indepartez face ochii mari...a dormit la noi in pat lipita de mine somnul pana la 8 iar acum de mai bine de o ora doarme pe mine ... Oare are legatura cu faptul ca azi am lasat-o singura?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici, am dat de belea . De cand am ajuns acasa, bebe nu doarme decat in brate. Cum o pun la ea in patut sau la noi in pat si ma indepartez face ochii mari...a dormit la noi in pat lipita de mine somnul pana la 8 iar acum de mai bine de o ora doarme pe mine ... Oare are legatura cu faptul ca azi am lasat-o singura?

Cred că micuța ti-a simțit lipsa:(. Așa doarme și Eliz, în poala mea, și câte 3 ore jumate. Nu se mai strange din cauza colicilor, nu se mai sperie de maini, doarme ca si cum ar sta la plajă. Cum o pun jos, cum se scurtează timpul de somn.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, 

Noi astazi am avut eco la sold, si mi-a spus ca ambele solduri sunt imatur dezvoltate si sa consult un ortoped. Ma intreba doctorita daca a stat bebe ingramadita in burtica...e vreun copil care sta ca la hotel ? Vreau sa nu ma ingrijorez pana nu imi citeste un ortoped ecografia, dar nu stiu daca o sa imi iasa...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...