Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna fetelor! mai va amintiti de noi? 

vin si eu cu vesti! Multumita Lui Dumnezeu suntem bine , credeti-ma cu deocamdata nu stiu ce sunt asa numitii colici , poate ca si datorita doctoritei noastre de faimilie care m-a asigurat ca acei colici ADEVARATI apar obligatoriu dupa varsta de o luna si dansa in 20 de ani a avut doar 5 cazuri de colici Adevarati , restul sunt problemute cu digestia , cu contispatul s.m.d . Acum va spus si eu ce mi-a spus doctorul , a mai spus ca doctorii in general nevrand sa se complice prea mult pun diagnosticul foarte repede. 

Cu dormitul ..pff in ultimile zile doarme ziua doarte mult iar de la 3 dimineata se cam rasfata 30-40 minute. 

Luam viganton si suntem dornici sa tinem caputul foarte bine si chiar ne tinem bine pe picioare. 

De alaptat cu parere de rau spun ca am pierdut lapticul cam de doua saptamani , desi completam de la inceput . Nu am avut pofta de mancare deloc dupa nastere .. asta e ...incerc sa ma incurajez singura. 

imi papa 160 ml de laptic o data la 3 ore ..(asa cere Abell).Este un mareee fomila .. plange foarte tare cand ii este foame, in rest ii place sa zambeasca , sa incerce sa gangureasca si sa priveasca toata casa.

Multumim Lui Dumnezeu . 

L-am scos la plimbarica de cateva ori si recunosc ca am cam gresit ca l-am scos in mall de 2 ori ...ce sa facem cu gerul asta? 

Acea eco la sold nu am facut-o , dar voi vorbi cu doctorita atunci cand ne vom duce la consult . 

Inca ceva s-a nascut cu 3300 , am plecat din maternitate cu 3290 iar la o lunita avea 4700. 

 

 

Fetelor am spus in mare cam ce a fost de spus despre noi , desigur nu am recuperat toate mesajele voastre (nu pentru ca bebe imi ocupa tot timpul, doar ca mama a mai ramas pe la noi pentru inca 2-3 saptamani si incercam sa ne ocupam timpul in familie), imi cer scuze , sper doar sa fiti bine si voi si minunile voastre va pup pe toate si pe to [:)]  [:)]  [:)]  [:)]  [:)]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup] ti . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact asta intrebam si eu acum vreo 2-3 zile...daca e normal sa vomite asa  mult...dupa ce vomita Sophia trebuie sa o schimb ca e super uda pe hainute ...

si mie imi da afar laptic pentru ca este un mancacios si mananca cu pofta . Asistenta m-a invatat sa ii dau lapticul in doua reprize ...de exemplu din 160 ii dau prima data 100 apoi il pun sa garaie (desi a inceput sa o faca singurel cateodata) si apoi restul 60 si bineinteles din nou la garait ..si uite asa ne acomodam . 

Succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata Mamici...sper că sunteți bine sănătoși, noi din păcate nu stam prea bine...

de miercuri bebelina mea a început sa tușeasca...muci nas infundat, nu putea dormi/mânca.....ieri am fost la pediatru...rinofaringita acută...tratament cu aerosoli cu sf, picături de vit c si nazal gripstop....azi din am pus in aerosoli si un ml de acc...trebuie tinuta inclinata la 45d grade....temperatura 21_22 maxim 23.....umiditate 60%....si urmarita.....toată noaptea a horcăit tusit...sper sa treaca repede..a si respiratia sacadata oare e normala? Asta pana adoarme...

Ieri am mâncat un grătar de la un fast food, am scos varza cat am putut, dar domnisoara a făcut un scandal ca niciodată...sa fie de la varză? Va pupăm.... kitty ce părere ai de tratament? Mulțumesc mult  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ivbaby, ma bucur ca sunteti bine si ca bebe Abell e asa de treaba. Mi era dor de voia buna si optimismul tau :) profita cat sta mama ta la tine sa fii odihnita cand ramai singurica.

 

Alina, imi pare rau ca a racit micuta ta...eu nu l am mai scos afara pe gerurile astea, mi e frica sa nu raceasca ca peste 2 sspt avem vaccinul si vreau sa fie ok. 

Sper sa reactioneze la tratament si sa se faca bine repede.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, sanatate! sa va faceți repede bine! 

 

Lvbaby, ma bucur ca sunteti bine!

 

Theo, bafta la interviu! Ai cu cine lasa bb sau iti angajezi bona?

 

Bb2 mic, parca și tu ai fost la interviu...cum a fost? Sau incurc borcanele?

 

Eu ii pun pampers nr2 doar pana termin pachetul, ca deja ii lasa urme.

Parul deocamdată nu ii cade...sper sa ramana asa pletoasa! [:)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

AlinaSV, ACC? Pe bune? Cred ca ai inteles gresit. Nu cred ca ti-a putut recomanda asa ceva dr. ACC va exacerba secretiile... [batcap] In rest, tratamentul e ca de rinofaringita.

Da acc....dar asta l_am pus eu....nu mi la recomandat.....nu_i mai pun... offg [smulgpar] am zis ca fac bine  [fri] .....imi vine sa_mi dau palme....n_a dormit deloc bine si dim la 7 am zis ca fac bine [ups]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...