Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

 

 

Buna dimineata, Alina, imi pare rau, sper sa va faceti repede bine. Maryia, aproape ca ai povestit situatia noastra...va spuneam ca Alex nu are colici, dar uite ca a venit si prima noapte de nesomn si crampe si plansete...stiu clar ca eu sunt de vina, de fapt ceva ce am mancat in incercarea mea de a imi inmuia scaunul ( am si reusit de fapt) si s-a chinuit mititica pana pe la 4 noaptea..la 8 am hranit-o in somn si abia acum la 11 s-a trezit. Astazi facem o luna, nu imi vine sa cred cum a trecut timpul ...si, vorba sotului: nu am stricat-o [batcap] . Va pup, o duminica frumoasa.

 

Offf Theo...stiu ca ziceai si tu ca ai problema asta...Mie ieri de la farmacie de aici mi-a dat Dulcolax Balance ( plicuri) pt constipatie. Am luat azi deja sa vad ce efect are...desi problema la mine vine acum si de la durerea data de hemoroizi ( abia stau pe scaun) si asta s-ar rezolva doar chirurgical. Multi ani fericiti micutei Alex :*

Mofturoasa rau este si Sophia dar e posibil sa fie de vina acel puseu de 6 sapt. Oricum...mergem inainte...cu rabdare :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu cred că mai are ce sa se desprindă  Marya. A trecut o luna și 2 săptămâni de la naștere. Cred ca locul e vindecat. Ai forțat puțin mușchii, mai sunt și hemoroizii...Mai ajută -te cu niște laxative când trec prea multe zile fără scaun.

Alexandra, la multe lunite sanatoase și frumoase! 

Alina Sv, îmi pare așa rău că s-a înrăutățit răceala. Doamne ajuta sa treacă repede. Poate iti da drumul acasă, e greu să te odihnești în spital.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua mămici.

 

Alina sper ca sunteți mai bine. Multă sănătate bubulinei. 

 

Noi dorim destul de bine nopțile, dar avem 2 de când stă treaz de la 12 la 2, nu plânge dar vrea în brațe și alintat. 

 

Azi tati și Dragoș sunt plecați la plimbare și am profitat și m-am odihnit puțin la amiază. Acum ma duc sa pregătesc ceva bun de mâncare. 

 

Eu joi merg la consultație la gineco, cred ca totul e ok. Maine David face 5 săptămâni, e băiețel mare, deja hăinuțele de 1luna ii sunt aproape mici, cred ca mai merg 1 săptămână sau poate 2, deja am cumpărat de 62 de cm și vad ca ii vin binișor. Noi nu ieșim în fiecare zi la plimbare, a fost frig și a plouat, nu l-am scos din casă. Așteptăm zile mai bune. 

 

Theo, felicitări pentru contractul nou, sa fii mulțumită de noul serviciu. Și eu voi semna la începutul lui februarie un nou contract, încep la sfârșitul lui mai, când David va împlini 5 luni. Asa e regula aici, dacă nu as fi alăptat as fi avut doar 9 săptămâni de concediu de maternitate!!!  Acum trebuie să văd dacă nu am dreptul la un program mai scurt!!

 

Dana, la mulți ani împliniți alături de familia ta frumoasa!!! 

 

Despre constipație, la mine se rezolva cu ness, o cana băută dimineața înainte de a manca.

 

Va doresc o duminica frumoasa și o săptămână bună!!!  Cine știe când mai am timp sa scriu!!  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor! la multi ani dana sa iti traiasca bebele si sa fiti sanatosi (toata familia)!

alina fi tare draga mea! transmite-i puiului tau energie pozitiva , are nevoie! uof sper sa va face-ti bine repede , tare imi e frica si mie de intamplari din-astea!

 

multumesc tuturor pentru vorbele frumoase! si mie mi-a fost dor de voi! 

acum bebe al meu doarme , de fapt toata ziua doarme si noaptea imi cam face figuri cateodata (adoarme mai greu).

 

fetelor nici eu nu suport sa imi spuna mie cineva ce e bine sau nu pentru bebele meu . am eu o vorba : cu toate facultatile lor 10000 de pediatrii nu stiu exact ce vrea copilul meu asa cum sstiu eu! imi fine .. iau in calcul unele sfaturi , dar eu sunt cea care decide. mama m-a ajutat cu tot ce a putut prin casa , dar cu bebe eu stiu ce e mai bine . 

nici eu nu las pe toata lumea sa il ia in brate ..sau sa il pupe (eu niciodata nu l-am pupat pe gurita) cum spune doctorita :,,copii racesc de la microbi , nu de la frig). poate ca sunt putin cam stricta cu lumea , dar binele copilului meu este principalul meu scop! 

soacra mea isi face griji ca ce ma fac eu cu sotul daca pleaca mama ..ca nu ma descurc cu copilul ..uff ma apuca toti nervii de parca toti ne-am nascuti invatati si eu nu. nu o bag in seama ..desi vrea sa il pupe mereu asa cum face cu ceilalti nepotei ..dar eu nu ii permit! 

 

 

ce sa mai va zic eu fetelor.. tati se acomodeaza asa si asa...ii este frica sa ii dea laptic cu beberonul pentru ca se cam ineaca..de luat in brate il ia cateva minute ca cica sa mai creasca ca ii este frica ..pfffffff . tati se ocupa cu tot ce e necesar pentru el dar sa nu il auda ca plange :)) sunt caraghiosi barbatii astia!

 

 

si acum abia astept sa raman singurica cu bebe si tati , desi e frig si mai stam in casa..asteptam primavara!

 

va pup fetelor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor! la multi ani dana sa iti traiasca bebele si sa fiti sanatosi (toata familia)!

alina fi tare draga mea! transmite-i puiului tau energie pozitiva , are nevoie! uof sper sa va face-ti bine repede , tare imi e frica si mie de intamplari din-astea!

 

multumesc tuturor pentru vorbele frumoase! si mie mi-a fost dor de voi! 

acum bebe al meu doarme , de fapt toata ziua doarme si noaptea imi cam face figuri cateodata (adoarme mai greu).

 

fetelor nici eu nu suport sa imi spuna mie cineva ce e bine sau nu pentru bebele meu . am eu o vorba : cu toate facultatile lor 10000 de pediatrii nu stiu exact ce vrea copilul meu asa cum sstiu eu! imi fine .. iau in calcul unele sfaturi , dar eu sunt cea care decide. mama m-a ajutat cu tot ce a putut prin casa , dar cu bebe eu stiu ce e mai bine . 

nici eu nu las pe toata lumea sa il ia in brate ..sau sa il pupe (eu niciodata nu l-am pupat pe gurita) cum spune doctorita :,,copii racesc de la microbi , nu de la frig). poate ca sunt putin cam stricta cu lumea , dar binele copilului meu este principalul meu scop! 

soacra mea isi face griji ca ce ma fac eu cu sotul daca pleaca mama ..ca nu ma descurc cu copilul ..uff ma apuca toti nervii de parca toti ne-am nascuti invatati si eu nu. nu o bag in seama ..desi vrea sa il pupe mereu asa cum face cu ceilalti nepotei ..dar eu nu ii permit! 

 

 

ce sa mai va zic eu fetelor.. tati se acomodeaza asa si asa...ii este frica sa ii dea laptic cu beberonul pentru ca se cam ineaca..de luat in brate il ia cateva minute ca cica sa mai creasca ca ii este frica ..pfffffff . tati se ocupa cu tot ce e necesar pentru el dar sa nu il auda ca plange :)) sunt caraghiosi barbatii astia!

 

 

si acum abia astept sa raman singurica cu bebe si tati , desi e frig si mai stam in casa..asteptam primavara!

 

va pup fetelor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marya, ma tin de ieri sa iti scriu. Si mie mi s a crapat pielea langa taietura si mi a trecut doar cu crema de galbenele. Asta a functionat la mine.

 

Ivbaby, nici eu nu inteleg asta cu pupatul pe buze ....ca doar noi adultii nu ne pupam toti pe buze ...pe ei de ce i am pupa??? Am noroc ca pana acum nu a incercat nimeni sa faca asta ca nu stiu cum reactionam.

 

Bebe al meu azi s a trezit la 5 si nu a mai vrut sa doatma decat pe burta....iar mie mi e frica sa dorm cand sta el pe birta, mi e frica sa nu se sufoce. Si uite asa sunt treaza de la 5 :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata mamici! si bebelusii vostrii au un somn nelinistit... a mea de pe la 4 dim sau mai devreme incepe distractia ... e f obosita si nu poate sa doarma adanc si se tot trezeste. Si la mine pe piept daca o culc tot tresare etc. E normal asa ceva? Si ziua face la fel ... doar in port bebe doarme adanc sau cand mergem la plimbare in carucior in rest f rar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună Mamici....offf...kitty da are bronsiolita....dar fiind micuța mi.au spus ca se poate infecta...si de azi ne baga pe antibiotic, plus hemixucinat(daca nu greșesc) ea tuseste si mai varsa, elimina secretii...speram sa evolueze bine si poate in două zile, pe miercuri ne da drumul...ii foarte greu....:((((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...