Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

buna fetelor am virusi in calculator , si mi s-a sters mesajul ..am scris atata...pfff

in primul rand alina sa iti dea Dumnezeu putere si incarca-te cu energie pozitiva sa il ajuti pe bebe!

ai grija cu spitalele si cu cine stai in camera! nepotelul meu a avut varicela de la 2 saptamani ..a luat de la cumnata mea , iar ea din maternitate ..au plecat la bucuresti la boli infectioase unde mai erau doua mamici cu 2 bebelusi acolo..unul dintre ei avea un virus ..(doctorii i-au dat voie sa plece din spital cumnatei mele dupa cateva zile in ciuda faptului ca au aflat de virusul celuilalt bebe) au venit acasa ,iar nepotelul meu avea niste simptome uratelke ..au plecat iar la bucuresti si din fericire Dumnezeu ne iubeste copilasii ..iar virusul nu s-a luat nici la bebe nici la mami !

Fi tare alina si ai grija la aceste detalii!

 

 

fetelor eu ii dau ceiut lui Abell o data pe zi sau la doua zile sau cand sughita , desi doctorita mi-a spus ca nu e necesar. 

 

doctorita mai mi-a recomandat sa il tin mereu intr-o parte (nu pe burta ,nu pe spate) cu tot corpul intr-o parte si inclinat in sus (la bebelusi canalele nu sunt legate intre ele ..cand vomita da si pe gurita , nas si urechi chiar daca nu vedem si poate face otita...) nu stiu sa explic bine , dar sper sa ma intelege-ti. 

va pup fetelor ..incerc sa pun o poza cu Abell sper sa reusesc. va puppp!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alina, la ce spital esti? Sigur nu in Bucuresti... Pentru ca aici nu s-ar da ACC in bronsiolita si nici nu s-ar face si Dexa si HHC. Dar, fii convinsa ca se va face bine. Asta pt ca bronsiolita este o boala, in majoritatea cazurilor, prov. de virus. Toate trat. sunt doar pt a usura simptomatologia. Pup si tin pumnii sa va treaca mai repede.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, la ce spital esti? Sigur nu in Bucuresti... Pentru ca aici nu s-ar da ACC in bronsiolita si nici nu s-ar face si Dexa si HHC. Dar, fii convinsa ca se va face bine. Asta pt ca bronsiolita este o boala, in majoritatea cazurilor, prov. de virus. Toate trat. sunt doar pt a usura simptomatologia. Pup si tin pumnii sa va treaca mai repede.[/quote

Iași la sf maria....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, draga mea, știu prin ce treci...Pentru asistente trebuie să ai câte un 5 lei mărunt, să se miște mai repede. Așa merge la Iași. Fetița mea a făcut antibiotic la 3 zile. Doua antibiotice puternice , timp de 5 zile. Eu am luat 2 săptămâni antibiotic, 2 tipuri de 3 ori 0e zi. Acum din nou, 7 zile, de 3 ori pe zi. M-Am frământat și eu o gramada  , am o gramada de temeri. Dar fără antibiotic, situația ar fi fost mult mai grava. Tu mai ia o vitamină, mai bea o cafea.. mai rezista

După 2 doze de antibiotic o sa fie mai bine..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alina dupa parerea mea ai o sinngura varianta daca ai posibilitatea , baga bani in buzunarele asitentelor..dute dupa ele si mai ales dupa doctor. daca astepti dupa ele te inmbonlavesti psihic. daca te iei de ele..o sa faca si mai rau. e greu stiu , asta e posibilitatea sa capeti interes in spitale (banii)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooof... ma dor vorbele voastre. Nu neg existenta unor asemenea neoameni, dar generalizarea e la fel de incorecta! Dupa ce medicul face vizita, scrie foile, apoi asistenta trece in condica medicatia, farmacia elibereaza medicamentele cerute, care ajung pe sectie. Aici trebuie preparate so administrate. De regula sunt cateva ore la care se fac... Ca doar nu or face la fiecare pacient la alta ora! Trec o data si fac la toti!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...