Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ivbaby, apropo de lapte. Toma mananca doar lapte praf dar el mananca putin...90 ml maxiim 120 la o masa...la distanta de 3 ore... Iar mesele de 120 ml dureaza si cate 50 minute. Dar a luat bine in greutate deci nu imi fac probleme...eu zic ca e el puturos.

Pana ajungem si noi la 190 ml mai e mult....crer ca peste vreo luna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 


Pneumonie interstitiala nu este totuna cu bronsiolita! Dupa cum ai precizat si tu, ti-au spus clar ca fac antibioticu ca protectie... E cam "romaneasca" treaba, dar e o practica generala. Sugar mic, internat TREBUIE "protejat" cu antibiotic! Intrebarea mea era alta! De ce ACC pe vena, daca chiar e bronsiolita???? Pai... fac HHC PE VENA CA SA USUC SECRETIILE, dar bag si ACC ca sa le fluidific?!? In plus, daca fac HHC pe vena, la ce mai fac si aerosoli cu Dexa??? Acelasi efect... Inca ceva: daca HHC nu se face la 6 sau 8 ore, atunci cam degeaba se face si boala va trece de la sine in cateva zile, nu de la HHC.

Am sunat aseară la pediatra fetei, e de la un cabinet privat, care a sunat.o pe pediatra de aici, sm ajund la ea trimisa de cealalta....si mi.au spus ca ii dau antibiotic ca sa.i grabeasca vindecarea....acc???? Sa fie pentru tuse? A plans foarte mult....pana suiera din gat..iar tusea tot suieratoare era...far pt tuse luam si bromhexin....nu mai inteleg nimic...si mie mi se pare ca se cam bat cap in cap medicamentele....HHC il luam la 6 ore...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lvbaby, sanul se poate da si in "exces", dar laptele praf trebuie calculat raportandu-ne la greutatea lui. Nu conteaza ca nu a facut inca 2 luni. Poate e mai voinic si atunci are nevoie de mai mult.

Alina, ooof...  [flo2]  Asta ti-ar mai lipsi-sa vina menstra. Da, poate fi sgitata si de la asta, desi are multe alte motive, mititica! Sanatate muuulta!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Lvbaby, sanul se poate da si in "exces", dar laptele praf trebuie calculat raportandu-ne la greutatea lui. Nu conteaza ca nu a facut inca 2 luni. Poate e mai voinic si atunci are nevoie de mai mult. Alina, ooof... [flo2] Asta ti-ar mai lipsi-sa vina menstra. Da, poate fi sgitata si de la asta, desi are multe alte motive, mititica! Sanatate muuulta!!!

Da se pare ca imi vin....astazi e a treia zi de HHC...si ramanem cu antibioticul la 12 ore....oare nu ma poate lăsa sa plec si sa vin doar la tratament???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kitty nu ar trebui sa.mi dea ceva protectie pentru ficatel?? Si antibioticul o agita, sau ar trebui sa o liniștească? 

Sa va mai spun ca joi avem botezul? Si ca mi.au spus sa.mi iau gândul de la asta? 

Bun nu o botez dar ce fac ca sâmbătă avem petrecerea....oare nu.mi da drumul nici pana sâmbătă...asa de mult trebuie sa ne tina??? Nu mai pot..... :(((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! 

 

AlinaSV , imi pare rau ca treceti prin asa ceva. Spitalul e un loc de cosmar ptr mine, deasta am nascut la privat. Sanatate multa, sa se faca bine si sa ajungeti repede acasa. Botezul poate fi mutat sambata. E sarbatoare si poti vb cu preotul vostru sa mutati dupa slujba. Iar la petrecere nu trebuie sa stati.

Noi o botezam pe micuta tot sambata, la pranz. Petrecerea incepe la 19, iar eu cu fetele stam maxim pana la 22 si apoi plecam. Tati, nasa si invitatii pot petrece pana in zori. La Crina am dus fata sa o vada invitatii si atat, nu am tinut-o in restaurant in fum si galagie.

 

Kitty, tu imi esti asa de draga, si am si multi prieteni dr. sau asistente, dar asta e realitatea. 

Am stat cu C o saptamana la Constanta anul trecut-fractura de femur, spiroida cu deplasare. Intr-o saptamana am cheltuit 6000 lei, fara exagerare. Copilul era imobilizat in gips cu tot cu bazin. Nu puteam sa o ridic singura sa ii pun plosca de exemplu. Fiecare asistenta sau infirmiera care venea trebuia stimulata, din pacate. Zilele alea in care am stat cu C in spital, cu dureri groaznice, pana la operatie, sunt cea mai urata experienta a mea de pana acum.

Poate ca doctorii sau conducerea spitalelor nu cunosc ce se intampla, nu stiu, dar asta e realitatea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, m-am grabit ieri sa ma laud....rezultatul? san si brate de la 10 seara pana aproape la 4 dimineata...sa aiba legatura ca am intarziat baia aseara si am trezit-o din somn ca sa o facem? ma gandesc ca i-am dat programul peste cap? Am dormit amandoua pana acum? pe la 7  i-am dat san asa culcate cum eram, dar nu stiu cat a mancat. Acum nu vrea sa manance, poate sunt sanii prea plini sau care o fi explicatia? Si inca ceva, aveam niste lapte muls si i l-am dat aseara, ma gandeam ca e flamanda, dar nu a vrut sa bea, impingea cu limbuta... In schimb, sanul nu l-a refuzat.

Alina, sper sa va faceti repede bine si sa puteti pleca acasa..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

Mamici, am fost azi la prima vizita la pediatru. Doamna doctor recomandata, a fost foarre ok, am interactionat bine. Dar pana a scris foaia de observatii am uitat multe din ce imi propusesem sa o intreb (greseala mea ca nu am notat). Dar parca nu e ce vreau. Mi-as dori un doctor care sa ofere numarul de telefon si pe care sa il poti suna cand ai o problema. La fel, sa iti dea cateva ponturi, nu sa iti spuna "ce intrebari aveti?". M -am dus bou si m-am intors vaca. Adica ce medicamente ar trebui sa am in casa ptr urgente? unde ma duc in caz ca sunt probleme? ce trebuie sa urmaresc luna asta pana la urmatorul control?  Nu stiu, poate exagerez...voi ce pediatru aveti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...