Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

fetelor , in timpul odiseei de 40 de zile una dintre voi a pus o poza de la eco cu o fetita cu niste gene lungi si foarte frumoase, am ramas cu gandul la acea poza si ma intrebam cum o sa arate cand se va naste, dar nu mai stiu cine a pus poza , se poate sa vad si eu o poza cu printesa???

apropo miha si blueko cmf???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara,mamici si pitici! [pup]         Alina..nu vreau sa mi imaginez prin ceea ce treci si cat de greu iti e.Din ceea ce povestesti iti trebuie multa putere si incredere sa treci peste.Va doresc multa sanatate si sa plecati cat mai repede acasa!Mariya,ce papusica scumpa ai tu.Kitty,ce junior frumos ai!Ca de altfel...toti bebeii sunt frumosi si reusiti!Sa fie sanatosi sa ne traiasca !Eu ca metoda de contraceptie e fereala..n am vrut anticonceptionale iar cu prezervativul nu mi place...Va doresc o noapte linistita! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara mamici...multumim mult pt aprecieri.

Ivbaby...multumesc pt sfat...ce e drept  am hotarat sa nu ii mai dau deloc lapte praf sa o doara iar burtica si sa nu faca caca. Pt orice eventualitate va trebui sa am acasa o cutie oricum...asa ca voi cumpara altceva decat Aptamil. Eu sper sa reusesc sa alaptez exclusiv dar...vedem. Camd ii este foame sau nu se satura , sophia plange de mama focului ( e fomista rau). Apropo...pana nu uit...baiatelul tau este tare scump si el. Numai ingerasi frumosi avem noi aici pe forum.

Alina..sa iti dea Dumnezeu putere sa faci fata situatiei. Micutei ii dorim multa sanatate :* fii tare draga noastra...

La noi este ora 1.42...sophia e maraita...se trezeste din ora in ora sa pape cate putin... bine ca o am in pat langa mine :)

O noapte fara prea multe treziri va doresc :*

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua mămici, 

 

Nu știu de ce nu mi se postează mesajele, am mai scris 2 dar îmi apare ca nu am voie sa postez la acest subiect, sper sa meargă de data asta.

 

Alina multa multa sănătate micuței, sa va faceți bine cat mai repede și sa scăpați de spital și tratamente. Și ție multa putere și răbdare sa înfrunți personalul medical de acolo, din păcate știu cum este, acolo am lucrat când eram în Ro și am fugit departe, numai sa nu mai am de-a face cu asa oameni și cu asa atitudine. [flo2]

 

Ați pus fetelor niște poze superbe cu micuții voștri,avem niște bebeluși minunați.

 

Cred ca și David este la un puseu de creștere, nu vrea decât sa mănânce, nu ma mai pot tine de un program. 

 

Gata, s-a trezit, poate reușesc să intru mai târziu.

O zi bună 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Ce copilasi frumosi am vazut! Noroc cu pozele de la voi, ne-au mai destins atmosfera aseara. Motata mea pare ca si-a facut program. O noaote doarne, una nu, si tot asa. S-a repetat situatia de 3 ori consecutiv. Aseara parca era teleghidata cum dadea din maini si din picioare pana la ora 4..si san...a vrut mult la san.Ce poate sa fie?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor!

Eu pot sa zicca sunt norocoasa pentru ca Toma are un program pe care il respecta zi de zi asta daca nu fac mami sau tati vreo chestie diferita ca atunci imediat incepe maraiala.

Dimineata se trezeste cam pe la 6-7, ii da tati sa pape cat mai dorm eu inca o ora, sta cu tata apoi ne mutam toti in sufragerie, el sta in lamdou si gansureste, eu spal biberoane vase fac cafea. Pleaca tati la serv si incep sa il plimb sa adoarma. Il pun pe burta in pat si doarme pana pe la 11-12. Ii dau sa pape, ne mai jucam putin si apoi adormim iar plimbat si apoi pe burta. Pana pe la 2:30 -3:00. Mananca, ne jucam si apoi mai are un somn de maxim o ora astfel ca in jur de 5 se trezeste. Si urmeaza zambete si gangureli, pe la 6 jum  7 vine tati. Sta cu el cat spal eu iar vase ma mai duc pana la magazin. La 8 baita. Eu masaj, tati baie,eu toaleta, tati imbracat si hranit, eu plimbat leganat. Mai are un tabiet...seara pana adoarme trebuie sa se trezeasca de 3 ori. Adoarme il pun in landou, se trezeste il iau din nou si tot asa de 3 ori. A treia oara adoarme bine si doarme pana pe la 12-1, mananca adoarme la loc. Pe la 3-4 papa iar si dupa masa asta nu mai vrea in landou asa ca doarme lipit de mine pana pe la 6-7.

Am obaervat ca pentru el e f important proramul si rutina. Azi de dim a dormit in balansoar vreo 20 min pana sa plece tati la serv si dupa aia m am chinuit o ora sa il adorm :(((

Sper numai ca sapt viitoare cand vine soacra sa nu ii strice acest program....

 

El ieri a facut 8 sapt, pe 2 feb face 2 luni ...aaa repede a trecut timpul

 

Eu asta am observat ca merge la el, incercati pe cat puteti sa le faceti o rutina.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Mamici.....vesti: luni ne externeaza....o botezam sâmbătă la biserica din spital...ea e mai bine dar pana la 7 zile de antibiotic mai avem...offff mi se pare o vesnicie pana luni...sâmbătă seara ne dau voie sa mergem la sala la petrecere macar sa salutam invitatii....am emotii pentru ea, dar nu va intra in contact cu lumea....imi pare rau de soț ca are foarte multe pe cap, si nu.l pot ajuta, dar cu Dumnezeu înainte....:(....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...