Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Miruna...esti o norocoasa daca Toma are deja un program al lui... Motata mea se trezeste si vrea non stop atentie ( in brate). Nici gand sa am timp de facut cafea...spalat vase. Noroc ca sapt trecuta si sapt asta a fost tati in concediu si i-am mai plasat-o si lui si am avut timp sa gatesc. In timpul zilei doarme cate 10-20 min...abia am timp sa merg la baie si apoi din nou cu ea. Rar doarme cate o ora sau mai mult. E o alintata .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miruna...esti o norocoasa daca Toma are deja un program al lui... Motata mea se trezeste si vrea non stop atentie ( in brate). Nici gand sa am timp de facut cafea...spalat vase. Noroc ca sapt trecuta si sapt asta a fost tati in concediu si i-am mai plasat-o si lui si am avut timp sa gatesc. In timpul zilei doarme cate 10-20 min...abia am timp sa merg la baie si apoi din nou cu ea. Rar doarme cate o ora sau mai mult. E o alintata .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,mamici.Am vazut numai bebei frumosi,grasuni și zambareti.Sunt asa scumpi!Alina,ma bucur ca ai revenit cu vesti bune.Acum vine luni si plecati acasa si sa dea Domnul sa nu mai calcati pe acolo deloc,sa fie totul bine.Kitty,alaptez exclusiv.Azi dimineata nu stiu ce a avut baietelul meu.A fost agitat,dadea din manute si picioruse,il puneam la san,manca putin si incepea sa planga,il plimbam prin camera,se potolea putin,apoi iar era marait.Acum vad ca a adormit.Sper sa fie bine.

Miruna,chiar ca esti norocoasa ca are un program bebele tau.Al meu se trezeste din doua in doua ore sa pape.doarme numai in brate.Luni ne vine si noua leaganul,sper sa stea in el.Va pupacesc?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dragi mămici,

Ieri am fost la spital sa văd dacă mai există țesut placentar/infecție, după antibioticul de 7 zile prescris, și se pare ca s-a resorbit sau ceva de genu', s-a oprit și sangerararea (!in sfârșit), dar pentru ca s- a cam lungit treaba acolo, nu am mai ajuns la timp la vaccin cu fetița și a trebuit să ne reprogrameze. Deci peste 2 săptămâni va fi primul ei vaccin. Pe de o parte mă bucur, ca e puțin fornaita iar aici nu îți verifica nimeni copilul, am înțeles. Vaccinul îl face o asistenta /moașă care te întreabă dacă a făcut sau are febra copilul. Sper sa fie bine peste 2 săptămâni. 

Și a mea a plâns aseară și noaptea trecută. Nu știu dacă e puseu ptr ca refuză sânul, nu suportă sa stea la orizontala sa mănânce.  parcă ar durea-o ceva în poziția asta. Plânge, plânge cu lacrimi multe. Ceva o doare și nu știu ce. Tot scaune foarte dese și la fiecare pârț multa durere și urlete.  Sa aibă ceva la intestine?  exista vreo boală? De ce suferă așa mult la procesul ăsta digestiv?!

Alina, puțin câte puțin se aranjează lucrurile. O sa se termine totul cu bine! Curaj!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna,mamici.Am vazut numai bebei frumosi,grasuni și zambareti.Sunt asa scumpi!Alina,ma bucur ca ai revenit cu vesti bune.Acum vine luni si plecati acasa si sa dea Domnul sa nu mai calcati pe acolo deloc,sa fie totul bine.Kitty,alaptez exclusiv.Azi dimineata nu stiu ce a avut baietelul meu.A fost agitat,dadea din manute si picioruse,il puneam la san,manca putin si incepea sa planga,il plimbam prin camera,se potolea putin,apoi iar era marait.Acum vad ca a adormit.Sper sa fie bine. Miruna,chiar ca esti norocoasa ca are un program bebele tau.Al meu se trezeste din doua in doua ore sa pape.doarme numai in brate.Luni ne vine si noua leaganul,sper sa stea in el.Va pupacesc?

 

Asa face Sophia de cateva zile..

Se pare ca ar fii acel puseu de crestere... eu cand vedeam ca plange la san...se enerveaza ..i-am dat lapte praf ( am zis ca nu se satura cu laptele meu). Ce e drept...papa lp si apoi dormea. Ei bine..nu am procedat corect pt  ca dupa ce i-am dat acest lp nu mai face caca cum facea inainte...face f greu...o doare burtica... Face caca doar dupa ce mananca san si eu am baut Dulcolax ( pt ca am pb cu constipatia) - si probabil trece in lm. Daca nu...cred ca s-ar screme toata ziua si ar urla de durere de burtica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa face Sophia de cateva zile.. Se pare ca ar fii acel puseu de crestere... eu cand vedeam ca plange la san...se enerveaza ..i-am dat lapte praf ( am zis ca nu se satura cu laptele meu). Ce e drept...papa lp si apoi dormea. Ei bine..nu am procedat corect pt ca dupa ce i-am dat acest lp nu mai face caca cum facea inainte...face f greu...o doare burtica... Face caca doar dupa ce mananca san si eu am baut Dulcolax ( pt ca am pb cu constipatia) - si probabil trece in lm. Daca nu...cred ca s-ar screme toata ziua si ar urla de durere de burtica.

Maryia,eu nu ii dau lapte praf,cu toate ca am in casa.Il tin la san atat cat dorește el.Caca face de doua ori pe zi,puseu de crestere nu cred ca este,are 9 saptamani.Cred ca mai are cate o crampa la burtica.Sper ca Sophia sa isi revina.Pupicei pt doua fete frumoase.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici...Sophia a inceput sa vomite (jet) ca ma si sperie. O sa sun maine la dr ei sa vad daca putem face o programare. Stiu ca unii bebelusi pot avea acel reflux dar nu stiu exact ce inseamna si cum se trateaza. Din cate am inteles s-ar face un eco la stomacel sau ceva de genul.

Apropo de eco...azi am facut eco la sold si totul este ok.

Tot azi am avut si programarea la gineco. Am reusit sa dau peste o dr draguta. Nu a facut cine stie ce...a verificat uterul...sanii.. mi-a dat ceva pastile ( citisem pe net ca sunt pt lipsa se fier) si a zis ca ne vedem in aprilie pt un control mai amanuntit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, 

 

Dana, bine ca s a rezolvat cu antibioticul.

Marya, cred ca te sperii cand vomita in jet. Si eu cand a vomat prima data Toma m am speriat foarte tare, dar la el s a intamplat o singura data si nu sunt sigura ca a vomat...cred ca doar a regurgitat f mult. Vb cu doctorul sigur exista o solutie.

Eu am avut o seara de pomina, am mutit si am reinviat. Am fost singura si Toma era f obosit si infometat. I am facut baie singura si a plans f tare ...dupa ce l am imbracat l am linistit putin si l am pus in landou ca sa ii fac biberonul. Numai ca a inceput sa planga ffff tare si la un moment dat s a inecat cu saliva asa de tare ca nu mai putea nici sa tuseasca....se inrosise la fata....am crezut ca mor. L am ridicat repede l  am batut putin pe spate si si a revenit...M am speriat atat de tare ca am inceput eu sa plang, eram si singura acasa... Si dupa asta ma suna sotul care statuse 12 ore la munca sa imi spuna ca ne a fost sparta masina si furat casetofonul. A chemat politia si se pare ca ei il si prinsesera pe hot si casetofonul era la sectia de politie...el e inca acolo sa dea declaratii. Acum ramane sa inlocuim geamul spart ...n aveam nici casco la masina.

O seara de cosmar :( doamne ce sperietura am tras cu Toma...eu nu le inteleg pe mamele alea care isi lasa copiii sa planga ...am auzit cazuri. Mie mi se rupe sufletul cand il aud plangand....nu le inteleg.

Va pup si va doresc o noapte linistita pt voi si bebeii frumosi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...