Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

 

 

Buna seara mamici, multa sanatate bebicilor bolnaviori, Kitty sa te faci bine ! Alina, imi pare rau ca o iei de la capat dar poate scapati mai usor de data asta. Cred ca e ceva, si nepoteii mei s-au imbolnavit si tot la antibiotic s-a ajuns. Felicitari pentru botezuri, sincer noi l-am amanat pentru dupa Paste, ni s-a parut prea din scurt acum..Eu de cateva zile sunt chiauna cu asta mica, imi sta treaza noaptea, la ore diferite, mi-a stat treaza si 6 ore...am ajuns sa notez cand mananca, cand adoarme, cand se scoala. Mi se pare ca doarme prea putin, cam 13 -14 ore din 24. Bebelusii vostri cat dorm?

 

Theo ...si fii-mea sta asa mult treaza...si eu m-am intrebat daca e normal pt varsta lor sa stea asa mult fara sa doarma. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mamici...voi in ce pozitie alaptati? Noi avem o saptamana de cand stam amandoua intinse in pat...Sophia mananca si apoi adoarme. Asa o adoarm destul de usor si seara...fara leganat...fara tinut in brate. Problema este in situatia asta ca adoarme si nu da aerul afara si ma gandesc ca trezitul la ora 4 cu dureri de burta ( noapte de noapte) ar putea fii cauzat de faptul ca nu ragaie.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună seara mămici, 

Sănătate copilașilor (și ție Kitty), sa scape repede de răceală! Multă lume bolnavă în perioada asta :(.

Fata mea uneori doarme bine( dacă o țin în brațe, mănâncă și doarme). Alteori, ca azi de ex, doarme câte 15-20 min, apoi o oră trează, alte 15-20 min somn și tot așa. Cand e trează vrea în brațe, ridicată pe umăr și plimbată. Noaptea se trezește de vreo 3 ori pt sân. 

Lacrimi are de mult timp. cred ca de la o lună. Ba la un ochi are mereu, cred ca e înfundat canalul lacrimal (nu am ajuns cu ea la medic).

Marya, ai mai făcut ecograf la fetiță? La ginecolog ai avut programarea? Cum ești cu operația?

Eu nu am sânii prea mari și nu pot alapta de jos. As prefera, mi se pare mult mai ușor noaptea. Cat despre crampe, uneori nu îmi mai vine sa îi dau sa mănânce. La 5 minute după ce o pun la sân începe zvarcolirea. E un chin, ma ridic din pat, iar ma asez, ma asez in fotoliu, ma plimb,...pana termin de alăptat sunt transpirata toată. Urate crampe!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi mamici dragi :*

Scrisesem mai devreme un mesaj lung pe care l-am sters din greseala...asa ca o luam de la capat :

Dana...eco la fetita il avem pe 15 programat. Pe trimitere scrie ca trebuie sa ii fac eco la stomacel si la inima ( Kardia). De ce la inima...habar nu am..pediatrul nu a zis ca ar fii ceva suspect. Sunt putin ingrijorata din cauza asta.

Am fost si eu sapt trecuta la ginecolog. Nu a fost cine stie ce control. A verificat sanii si uterul. A zis ca ne vedem in aprilie pt un control amanuntit. Nu mi-a zis ca nu ar fii ok operatia dar am momente cand simt parca si acum ca ma deranjeaza. Daca pun mana in partea dreapta am senzatia ca parca e tare ceva... in fine.. doctorita ma intreba de metode de contraceptie :)) - de parca cine mai are timp de asa ceva ( plus ca inca e disconfort jos si nu e deloc placut).

Motata aseara a adormit suuuper greu..cred ca o durea burtica. Treziri din 30-40 de min..se lupta la propriu cu sanul..daca manca prea mult vomita ... nu stiu daca am dormit 3 ore legate toata noaptea. Acum o leagan pe picioare dar se agita toata, se screme...are crampe la stomacel. Probabil nu ii prieste ce mananc eu - dar sincer nici nu stiu ce sa mananc sa nu ii fac ei probleme.

Azi la 11 avem programare sa ii pun cercelusii...am asa emotii.

Alina..multa sanatate va dorim :*

Kitty...sper ca sunteti mai bine. Multa sanatate !

Va pupam dragele mele !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele,

Alina, Kitty,multa sanatate!

Toma doarme noaptea cam 10-11 ore....cu tot cu trezirile de papa si ziua mai baga 3 ore -3 ore jumate. Dar seara inainte de baie e f obosit ca nu ne mai intelegem cu el deloc. Lacrimi si el are de mult, tot cam de pe la o luna. Apropo de ragait, Toma cateodata ragaie in orice pozitie il tin, si dupa mult timp de la masa. Stau cu el in brate si dintr-o data il aud ca scoate o ragaitura ca un barbat adevarat :)))

 

Si noi botezul tot dupa Paste il facem, nu am avut timp nici eu nici sotul sa ne ocupam de asta pana acum. Numai bine ca se face cald pana atunci

 

Va pup fetelor si sa aveti o zi linistita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, e bine..o sa va refaceti repede. Maryia, sper sa nu simta prea tare si sa uite repede. Si Alexandra a vomat foarte urat aseara, exact ce iti spuneam, am hranit-o culcat, a dat semne ca a terminat dupa care..jet! Si noi avem crampe , dar putine si trec repede. Pun pe seama faptului ca beau mult ceai...la un moment dat pisu ei mirosea a anason ...Eu am mai descoperit 2 trucuri sa o adorm cand e super agitata de oboseala..acum 2 nopti am stins veioza sa s-a facut bezna. Ma chinuiam de 2 ore sa o adorm si in 2 minute a cazut lata.Apoi, am vazut un filmultet cu o doamna care doar asa, usor, cu varful degetelor mangaia bebelusul cu miscari continue pe par si fata. Am incercat si eu in faza de semi adormire si a mers, a adormit. Pur si simplu i se inchid ochii , cad greu asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...