Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

 

 

Alina, e bine..o sa va refaceti repede. Maryia, sper sa nu simta prea tare si sa uite repede. Si Alexandra a vomat foarte urat aseara, exact ce iti spuneam, am hranit-o culcat, a dat semne ca a terminat dupa care..jet! Si noi avem crampe , dar putine si trec repede. Pun pe seama faptului ca beau mult ceai...la un moment dat pisu ei mirosea a anason ...Eu am mai descoperit 2 trucuri sa o adorm cand e super agitata de oboseala..acum 2 nopti am stins veioza sa s-a facut bezna. Ma chinuiam de 2 ore sa o adorm si in 2 minute a cazut lata.Apoi, am vazut un filmultet cu o doamna care doar asa, usor, cu varful degetelor mangaia bebelusul cu miscari continue pe par si fata. Am incercat si eu in faza de semi adormire si a mers, a adormit. Pur si simplu i se inchid ochii , cad greu asa...

 

He he...asa dormim si noi...pe semi-intuneric ( avem o luminita pe tavan - e un led ce il bag in priza si proiecteaza pe tavan o pasarica pe o crenguta - super funny). Cat despre masaj...cand avea Sophia vreo luna o mangaia tac-so pe cap si ei i se inchideau ochii. De atunci asa adoarme..mangaiata... cum spuneam: o alintata :))

Sunt tare mandra de ea...i-am pus cerceii azi si nu a plans deloc. Dormea in timp ce asistenta i-a pus cerceii...si cand a venit dna dr sa verifice...ea zambea ( probabil visa ceva frumos).

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Buna,mamici.Alina,însănătoșire grabnica.Maryia,ai o fetita puternica.Si eu il alaptez pe bebe noaptea culcat,dar nu varsa dupa,adoarme linistit cu sanul langa gurita.E asa comic.Mie azi mi-a venit ciclul.Ma cam doare burtica,acum sa vedem cum ma prezint mai tarziu.Va pupic.

 

Sa stii ca e puternica...e muuult mai curajoasa decat mine. Nu a plans nici cand i-au luat sange din manuta pt analize. Eu tremuram toata si azi cand o tineam in brate sa ii faca gaurile si ea dormea.

Hmmm...si nu are crampe apoi daca adoarme si nu da aerul afara?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ce ma bucur ca nu a simtit durere. Eu am crezut ca ma mint asistentele ca nu va simti nimic cand i-au pus in maternitate ( nu m-au lasat sa stau cu ea, au spus ca mamicile mai mult incurca de teama ca va simti copilul durere).

 

Durere simt...dar nu asa accentuata. Asta mi-a zis pediatra in spital cand i-au luat sange. De asta am ales sa  ii pun cercelasii acum ...desi multi mi-au zis ca nu este ok...ca se poate infecta...ca e prea mica..bla bla. Eu zic ca e mai ok acum..ca nu a durut asa tare...ca se invata cu ei ( mai tarziu punea non stop mana la urechiuse ai tragea de ei eventual). 

Drept sa iti zic eu cam tremuram cand am tinut-o in brate si asistenta ii punea cerceii ( cu pistol). Cand auzeam zgomotul ala ( ca la capsator) parca ma durea pe mine. Cand a venit dna dr sa verifice...sophia zambea ( visa ceva frumos probabil) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca e puternica...e muuult mai curajoasa decat mine. Nu a plans nici cand i-au luat sange din manuta pt analize. Eu tremuram toata si azi cand o tineam in brate sa ii faca gaurile si ea dormea. Hmmm...si nu are crampe apoi daca adoarme si nu da aerul afara?

Nu are nimic.Ce-i drept,sunt o norocoasa.Nici colici nu prea a avut.Nu mi-a plans noptile,sa nu il pot calma.Mai mult mi-a plans zilele trecute,cand a fost la puseu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf...micuta mea azi de fiecare data dupa ce dadea aerul afara...la vreo 30 sec - 1 min vedeam ca se stramba ( parca isi facea greata) si apoi vomita ( exact cum spuneam zilele trecute: o chestie parca gelatinoasa ii vine inapoi). Abia astept sa facem acel eco la stomacel sa fiu eu linistita ca nu e nimic grav ( abia pe 15 ne-a facut programare).

In seara asta dupa baie a plans saraca pana s-a inrosit toata. Ii place in apa si cand o scot din cadita incepe sa planga...dar azi urla la propriu...abia am imbracat-o.

Ma uitam la ea mai devreme: e asa de scumpica cu cercelusii... si cand ma gandesc cati mi-au sarit in cap ca de ce chinui fata sa ii pun cercei ...

Dana...apropo de fetite cochete...azi am fost la dr in rochita :) Tu ai imbracat-o pe Elizabeth in rochita?

Pupici si o seara linistita :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...