Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

 

 

Scuze pt mesajele scurte, dar de frica sa nu mi le stearga iar prefer asa.Kitty, Alina - multa sanatate.Am vazut numai bebei frumosi. Sa ne traiasca!Maine mergem si noi la check up de doua luni si vaccin. Am emotii.

 

Bafta la medic astazi! Anca, la fel ca toti bebelusii de pe forum...si al tau este un scump. Sa ii dea Doamne Doamne multa sanatate si sa va aduca numai fericire. Va pupam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimi mamici dragi :*

Sper ca ati avut o noapte linistita. Noi ca de obicei...am dormit cat am dormit si apoi dai cu zvarcolitul. Ieri pe zi nu stiu daca a dormit in total 2 ore...azi noapte credeam ca o sa rupa patul cu somnul ( dar de unde?). Chiar ii spuneam sotului ca fetita doarma incredibil de putin pt un bebe de 8 sapt si 3 zile. Acum e treaza de mai bine de o ora...a papat dar cu toate astea isi baga pumnul in gura. E mereu cu mainile ude si reci. Nu stiu cu cine se cearta ea acum...gandureste...da din picioare.

Va dorim sa aveti o zi frumoasa si linistita. Aici se pare ca este iar vant puternic. Ieri a fost la fel...furtuna parca...au anulat parada si carnavalul de pe strzile orasului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neta fetele. Ce faceti? Am vazut ca vorbeati de kg....eu aveam 52 cand am ramas gravida, am pus 16 kg in sarcina, si acum mai am de dat jos inca 6. Doar ca nu reusesc sa mai slabesc deloc, m am blocat aici...

Toma a inceput sa se intoarca de pe burta pe spate singur..prima data am zis ca a fost o intamplare insa ieri l am pus la somn pe burta in dormitor si cand m am dus peste 10 min sa vad ce face el era pe spate gangurea si se uita pe tavan....mi se pare cam devreme inca sa se intoarca singur...

Are o pasiune sa se uite pe tavan, incintinui e cu ochii pe sus, nu stiu ce vede el acolo asa intereant.

Enadera ce mai faveti? Nu ai mai intrat de ceva timp.

Pe mine m a ajuns o oboseala nasoala rau, noaptea abia pot sa ma trezesc si cat mananca Toma aproape ca adorm ....nu stiu cand o sa imi mai revin cu somnul.

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,
Maryia, Miruna, parca citesc de copilul meu...va povesteam si eu ca doarme putin, si am inceput sa notez, cand se scoala, cand mananca, cat se joaca...cred ca ori m-am stresat ori am obosit rau, azi noapte am picat, stiu ca i-am dat sa manance intinsa de cateva ori, dar in rest e ceata completa. Nu stiu cand si cat a dormit copilul meu . Citind si la voi, ma gandesc ca sunt o generatie mai activa, in ton cu timpurile noastre...si a mea parca e robotizata, da din maini si picioare, se mai si loveste cateodata, iar cand e foarte agitata si nu prinde sanul se trage de par. Mie mi s-a intors de pe spate pe burta,nu m'a crezut nimeni ca au spus ca e prea devreme, pana s-a repetat evenimentul...

Noi in weekend plecam in prima deplasare in afara orasului, ne ducem la buni la Constanta... [:)]

Pentru ca am vazut numai copii frumosi, compleyez lista cu Alex. Ieri, la plimbare.

post-132273-0-57168200-1455006882_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Theo, cred ca nici pe mine nu m ar fi crezut dar prima data cand s a intors era si soacra de fata...am avut martori :)))

App de oboseala si ceata din timpul noptii mie mi s a intamplat o chestie f dubioasa cu doua nopti inainte. A inceput sa planga de foame, m am uitat la ceas era 1:33, m am ridicat sa ii fac biberonul(cel pitin asa cred eu) si cat ii dadeam sa pape zic sa ma uit iar la ceas....si vad 2:33 ....m am frecat la ochi m am uitat iar...2:33. Va jur ca nu stiu ce s a intamplat in ora aia, ca sigur nu a durat o ora sa manance el...efectiv nu imi pot explica...probabil ca am adormit amandoi la loc si s a trezit dupa o ora el...dar eu inca sunt convinsa ca m am dat jos din pat la 1:33...

Pui mic minunat cum sta ea cu limbutza scoasa :)))

Theo,drum bun si sa ne povestesti cum a fost prima deplasare. Noi inca nu avem curaj sa plecam cu el, cred ca e mult pana plecam odata sa vedem cum e.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bafta la medic astazi! Anca, la fel ca toti bebelusii de pe forum...si al tau este un scump. Sa ii dea Doamne Doamne multa sanatate si sa va aduca numai fericire. Va pupam

 

Multumim! Multa sanatate si voua. 

A fost ok la vaccin. A plans putin. Ne-a spus sa incepem sa-i dam suc din portocala, mar si morocov. Doar suc nu si pulpa. Pulpa incepem de luna viitoare. Mi-a zis sa-i dam cu lingurita ca sa se obisnuiasca cu ea pana la sucul cu pulpa. Oricum, Vigantolul il dam cu lingurita.

 

Noi cu somnul suntem ok. Adica, doarme mai toata ziua, iar somnul lung incepe pe la 2.30-3.00 am si se termina pe la 9. Dupa baie si masaj are o energie de zici ca a baut energizant. Da din maini si din picioare.

Felicitari pentru bebelusii care se intorc. Bravo!!! Noi doar ne plimbam prin patut. Ne culcam intr-o pozitie si ne trezim de-a curmezisul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce fel de control v-a facut medicul la 6 saptamani? eu credeam ca se face pe masa, sa verifice uterul...cand colo nu stiu cand a dat cu gel, cand mi-a dat hartia sa ma sterg...am impresia ca a pus eco doar pe taietura...cred ca o sa ma duc si la dr de mi-a urmarit sarcina, eu inca am mici sangerari si nu cred ca e mensta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua Mămici.

 

Frumușei strumfii noștri toți.

 

Anca, deja îi dai fructe, nu e prea devreme ???

 

Și eu pierdut toate kilogramele acumulate în timpul sarcinii, așa a fost și la Dragoș.

 

David încă nu se întoarce, se foiește pe toate părțile dar nu se întoarce. Pe burtică nu prea îi place să stea, nu mai mult de 10-15 minute. Îi place ținut în brațe cu față în jos, când e agitat și nu își găsește locul asta e salvarea, parcă e agățat, dar dacă lui îi place îi respectăm dorință.

 

Marya și la noi e furtună, au fost anulate ceva carnavaluri și aici, ieri nici nu l-am scos din casă pe bebe, azi ploua de dimineața, după cum arăta afară cred ca tot prin casă vom sta.

 

O zi bună mamici și bebici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Drăgălaș tare George, Anca, și pare așa mare...Fiind născut în aceeași zi cu Elizabeth, deja am o feblețe pentru el.

Și a mea gangureste,  începe sa fie atrasa de jucării si caruselul muzical, cât despre tavan,..de la o luna a făcut o pasiune pentru el... râde  și vorbește cu tavanul zilnic:)).

Noaptea și eu fac lucrurile automat, cu ochii închiși aproape. Nu i mai schimb scutecul la fiecare trezire, decât dacă a făcut caca, și adorm de multe ori cu ea la sân, în brațe.

Am observat că ori de câte ori o pun în leagăn și dau drumul la vibrații, fetița face caca ușor, fără zvarcoliri și înroșiri. Încercați! 

Și în UK vânt puternic. Nu putem ieși la plimbare.

Theo, Cum doarme ea cu limbuta scoasă! Îți vine să o mănânci. 

Ziceți ca Alex și Tom se întorc deja? Va trebui să exersam și noi:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...