Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

 

 

Ce fel de control v-a facut medicul la 6 saptamani? eu credeam ca se face pe masa, sa verifice uterul...cand colo nu stiu cand a dat cu gel, cand mi-a dat hartia sa ma sterg...am impresia ca a pus eco doar pe taietura...cred ca o sa ma duc si la dr de mi-a urmarit sarcina, eu inca am mici sangerari si nu cred ca e mensta...

 

Mie la 6 sapt mi a facut pe masa controlul, eco nu mi a facut. Atunci mi a spus sa am contact sexual si sa ii spun cum a fost...am avut si a fost ok, exact ca inainte :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La 6 sapt (de fapt, vreo 7) m-a urcat pe masa si m-a verificat. Dar eu am nascut natural. Eu nu mai alaptez. Poate de aceea incep cu sucul. Am reusit doar o luna si jumatate. Suntem exclusiv pe lapte praf. Initial am inceput cu Topfer dar acum l-am trecut pe Hipp. Topfer era prea gras. Facea caca in fiecare zi dar se chinuia si era si cam agitat. Si daca incepea sa faca in timp ce manca trebuia sa-i scot biberonul. Altfel, imi vomita (din cauza ca se scremea, cred). De cand l-am trecut pe Hipp face mult mai usor. Multumesc fetelor pentru aprecieri. Imi place cand vad fetitele cochete. Si avem si baieti frumosi. Ce mai, suntem un grup cu bebei frumosi foc. Da, Dana. I-am spus sotului ca este o fetita nascuta in aceeasi zi cu baietelul nostru si ma mai intreaba din cand in cand ce mai face Elisabeth.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Drăgălaș tare George, Anca, și pare așa mare...Fiind născut în aceeași zi cu Elizabeth, deja am o feblețe pentru el. Și a mea gangureste, începe sa fie atrasa de jucării si caruselul muzical, cât despre tavan,..de la o luna a făcut o pasiune pentru el... râde și vorbește cu tavanul zilnic:)). Noaptea și eu fac lucrurile automat, cu ochii închiși aproape. Nu i mai schimb scutecul la fiecare trezire, decât dacă a făcut caca, și adorm de multe ori cu ea la sân, în brațe. Am observat că ori de câte ori o pun în leagăn și dau drumul la vibrații, fetița face caca ușor, fără zvarcoliri și înroșiri. Încercați! Și în UK vânt puternic. Nu putem ieși la plimbare. Theo, Cum doarme ea cu limbuta scoasă! Îți vine să o mănânci. Ziceți ca Alex și Tom se întorc deja? Va trebui să exersam și noi:)

 

Si noi avem un scaun cu vibratii...l-am cumparat duminica..si cand o pun in scaun trage parturi sau face caca ;) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mie la 6 sapt mi a facut pe masa controlul, eco nu mi a facut. Atunci mi a spus sa am contact sexual si sa ii spun cum a fost...am avut si a fost ok, exact ca inainte :)

 

Si mie mi-a facut doar control pe masa...fara eco. A zis ca pt un control amanuntit si probabil si un papanicolau ne vedem aprilie. Cat despre contact sexual...pfff...devine istorie :)) asta mia nu ne lasa deloc...plus ca am incercat odata sau de 2 ori si nu va imaginati ce horror a fost...dureri mari...mai rau ca o virgina :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Theo, Miruna - felicitari! Cred ca in curand o sa va dam si noi vestea asta. 

Theo - ce cuminte sta Alex. Sunt curioasa daca ii place cu caciula. George urla de ne stie tot blocul. Nu-i place deloc. Noroc ca iesim rpd la aer si adoarme.

Acum ne pregatim de botez. O sa fie sambata si sper sa fie frumos afara. 

A fost cineva sa-si depuna dosarul pt indemnizatie crestere copil? Pe 29 febr. termin conc de maternitate si ma gandeam sa-l depun sapt viitoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,mamici.Noi suntem bine,Ayan nici ieri nu a facut cacuta singur.Sper ca azi sa reuseasca,pt ca a început sa dea basinele.Noi avem scaun care se leagana,dar nu sta mai mult de 10 min in el.Poate se obisnuieste cu timpul.La controlul de 6 saptamani,m-a urcat pe masa si mi-a luat mostra,pt ca ultimele analize inainte de nastere nu au ieșit bine.Sper ca acum sa fie totul in regula.Noi am avut relatii si doar prima data m-a durut putin,in rest a fost bine.Pupicei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si mie mi-a facut doar control pe masa...fara eco. A zis ca pt un control amanuntit si probabil si un papanicolau ne vedem aprilie. Cat despre contact sexual...pfff...devine istorie :)) asta mia nu ne lasa deloc...plus ca am incercat odata sau de 2 ori si nu va imaginati ce horror a fost...dureri mari...mai rau ca o virgina :))
Parca ai nascut normal, dar greu tare,nu? Daca incerci cu lubrifiant nu te ajuta? Si mie mi-a fost frica la contact. Imi era frica si de dureri si ca s-ar putea sa nu ma mai simt bine sau ca sotului nu o sa-i mai placa. Dar nu am avut probleme.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Legat de indemnizatie, eu ma pregatesc a depun. Din ianuarie se mai cere suplimentar adeverinta de stagiu de cotizare de la casa de pensii, eu a trebuit sa cer din Salaj ca de acolo e anfajatorul meu...sper sa soseasca pana vineri. Pont pentru fetele din Bucuresti - daca mergeti la casa de pensii cu bebelusul nu mai stati la coada ( care e maricica) ci intrati direct la cameea 2, si rezolvati imediat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am făcut ecograf la controlul de 6 săptămâni. S-a uitat obstreticianul și la cusături. Încă mai sângeram atunci și m-A asigurat ca atunci când se termină sângerarea voi putea sa mă "întorc" la soțul meu.Și doctorul de familie m-a întrebat de metodele de contracepție dar, la fel ca Maria, nu ma pot gandi la asta. Încă e dureros locul, abia săptămâna trecută am avut curajul să mă uit intr_o oglindă sa văd ravagiile:d. Nici eu și nici soțul meu nu aducem subiectul în discuție. A fost și el traumatizat de naștere,  mai ales ca a asistat pana la final...Cum i-am spus și medicului de familie, nu știu când o sa mai putem redeveni intimi...poate după ce pleacă soacra mea  (prin martie). Amuzant e ca noi nici pe perioada sarcinii nu am avut relații sexuale...așa ca se aduna ceva timp de când nu ne-am mai bucurat. Se pare că cu cât trece timpul , cu atât e mai dificila apropierea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...