Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Theo, Miruna - felicitari! Cred ca in curand o sa va dam si noi vestea asta. Theo - ce cuminte sta Alex. Sunt curioasa daca ii place cu caciula. George urla de ne stie tot blocul. Nu-i place deloc. Noroc ca iesim rpd la aer si adoarme. Acum ne pregatim de botez. O sa fie sambata si sper sa fie frumos afara. A fost cineva sa-si depuna dosarul pt indemnizatie crestere copil? Pe 29 febr. termin conc de maternitate si ma gandeam sa-l depun sapt viitoare.
petrecere frumoasa Anca.. exista scaun cu vibratii? Vrem si noi...ia sa caut pe net...azi am facut cererea de suspendare a contractului de munca si cred ca sapt viitoare depun si dosarul....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Multumim! Multa sanatate si voua. A fost ok la vaccin. A plans putin. Ne-a spus sa incepem sa-i dam suc din portocala, mar si morocov. Doar suc nu si pulpa. Pulpa incepem de luna viitoare. Mi-a zis sa-i dam cu lingurita ca sa se obisnuiasca cu ea pana la sucul cu pulpa. Oricum, Vigantolul il dam cu lingurita. Noi cu somnul suntem ok. Adica, doarme mai toata ziua, iar somnul lung incepe pe la 2.30-3.00 am si se termina pe la 9. Dupa baie si masaj are o energie de zici ca a baut energizant. Da din maini si din picioare. Felicitari pentru bebelusii care se intorc. Bravo!!! Noi doar ne plimbam prin patut. Ne culcam intr-o pozitie si ne trezim de-a curmezisul.
pai cat vigantol ii dai deml dai cu lingurita...noua ni s.a zis 2 pic la 6 seara....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, nici noi nu am avut contact din luna a 4-5 de sarcina pana acum. Dar acum a fost planificata treaba ca altfel nu reuseam. Eu am deschis subiectul pentru ca el nu stia cat de pregatita sunt eu. Si evident ca in ziua planificata Toma a adormit f greu, noi deja eram cu nervii intinsi la maxim.

Cred ca tu stii mai bine cand esti pregatita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Parca ai nascut normal, dar greu tare,nu? Daca incerci cu lubrifiant nu te ajuta? Si mie mi-a fost frica la contact. Imi era frica si de dureri si ca s-ar putea sa nu ma mai simt bine sau ca sotului nu o sa-i mai placa. Dar nu am avut probleme.

 

Da, Anca..am nascut natural dar greu... am fost taiata si acum ma deranjeaza unde am fost cusuta. E dureros locul acela. Spuneam chiar ieri ca atunci cand pun mana simt ca e tare in anumite locuri. Imi recomanda Miruna daca nu ma insel crema de galbenele pt taietura. Acum nu stiu exact de unde vine disconfortul asta. Oricum sotul este intelegator.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Parca ai nascut normal, dar greu tare,nu? Daca incerci cu lubrifiant nu te ajuta? Si mie mi-a fost frica la contact. Imi era frica si de dureri si ca s-ar putea sa nu ma mai simt bine sau ca sotului nu o sa-i mai placa. Dar nu am avut probleme.

 

Da, Anca..am nascut natural dar greu... am fost taiata si acum ma deranjeaza unde am fost cusuta. E dureros locul acela. Spuneam chiar ieri ca atunci cand pun mana simt ca e tare in anumite locuri. Imi recomanda Miruna daca nu ma insel crema de galbenele pt taietura. Acum nu stiu exact de unde vine disconfortul asta. Oricum sotul este intelegator.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Theo, Miruna - felicitari! Cred ca in curand o sa va dam si noi vestea asta. Theo - ce cuminte sta Alex. Sunt curioasa daca ii place cu caciula. George urla de ne stie tot blocul. Nu-i place deloc. Noroc ca iesim rpd la aer si adoarme. Acum ne pregatim de botez. O sa fie sambata si sper sa fie frumos afara. A fost cineva sa-si depuna dosarul pt indemnizatie crestere copil? Pe 29 febr. termin conc de maternitate si ma gandeam sa-l depun sapt viitoare.

 

Anca, petrecere frumoasa sambata! Si sa aveti vreme buna.

Eu i am luat o cagula pt scos afara, va pun o poza sa vedeti cat de mult ii place....acum s a mai obisnuit nu mai plange dar la inceput....cam asa era

post-136038-894273_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

pai cat vigantol ii dai deml dai cu lingurita...noua ni s.a zis 2 pic la 6 seara....

Ii dau 2 picaturi dar le pun in lingurita si amestec cu lapte. Si dupa ce ia ce e pe lingurita i-o mai dau sa se joace cu ea pe limba, sa fiu sigura ca a luat tot Vigantolul. In prima luna ii dadeam direct picaturile in gurita si ma chinuiam. De cand ii dau in lingurita e mult mai bine. Si nu-i mai dau seara. Ii dau cu masa de dim. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He he...se pare ca toti bebelusii au o problema cu caciulita. Motata mea la fel...nu le suporta. In casa nu ii dau niciodata caciula ca m-ar auzi mama in tara cat urla. Afara i-am luat niate turbane de alea cochete dar la fel...e tragedie cand trebuie sa ne imbracam sa iesim. Sophia e disperata sa stea dezbracata. De multe ori cand plange asa o linistesc...o dezbrac. Azi dimi se foia...nu avea deloc stare dar casca...inca ii era somn. Asa ca : i-am dat jos pantalonii...sosetele si am bagat-o sub plapuma cu mine. Si-a pus piciorusele pe burtica mea si 3 ore a mai dormit ( cu pauze bineinteles). Nici daca o nasteam vara nu era asa disperata sa stea in pielea goala :))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Anca, petrecere frumoasa sambata! Si sa aveti vreme buna. Eu i am luat o cagula pt scos afara, va pun o poza sa vedeti cat de mult ii place....acum s a mai obisnuit nu mai plange dar la inceput....cam asa era
Multumim, Miruna!

Ce haios e Toma  [:)]

Cred ca o sa cumpar si eu una ca poate il pacalesc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...