Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

 

 

Da, Anca..am nascut natural dar greu... am fost taiata si acum ma deranjeaza unde am fost cusuta. E dureros locul acela. Spuneam chiar ieri ca atunci cand pun mana simt ca e tare in anumite locuri. Imi recomanda Miruna daca nu ma insel crema de galbenele pt taietura. Acum nu stiu exact de unde vine disconfortul asta. Oricum sotul este intelegator.

Si sotul meu m-a ajutat mult. Si in sarcina si la nastere si dupa. A stat in sala de nasteri si la yn moment dat l-au dat afara ca nu reuseam sa imping, dar l-au readus. 

Oricum pe noi nu prea arecine sa ne ajute. Asa ca ne ajutam reciproc. Rar mai reuseste mama sa vina duminica.

Pe de alta parte, discutiile de pe forum m-au ajutat mult. Faptul ca ne impartasim experientele parca mai usureaza oboseala, disperarea, greutatea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dragi mamici  [flo2]  ce faceti? Ce fac ingerasii?

Kitty...cum va simtiti? Sper din suflet ca sunteti mai bine :*

Alina asteptam vesti bune :* multa sanatate.

MonaEde nu a mai intrat nici ea de mult pe forum...sper ca totul este ok si cu ea si bebe.

Fetelor...trece asa repede timpul asta... va povesteam eu la inceput ..cand am venit de la maternitate ca Sophia doarme si cate 2 ore la mine pe piept. Stateam nemiscata in pat pana amorteam si o lasam jos in pat. Ei bine atunci ma plangeam ca amortesc...ca ma doare spatele etc. Aseara am pus-o la mine pe piept si ce credeti..

Nu stiu daca a stat 1 min...m-am intristat asa de tare....am realizat ca timpul trece si daca nu ne bucuram de orice moment acum ( fie el si greu) apoi o sa ne fie extrem de dor. 

Sa profitam acum de fiecare clipa cand bebe are nevoie de noi pt ca mai apoi o sa cersim o imbratisare...un pupic. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua dragi mamici. acum doua zile am fost si noi la dr la sanador ..consult , eco sold si la stomacel..se pare ca Abell vomita din cauza faptului ca mananca prea mult ..mai m-am linistit ..este bine. totusi m-ai mi-a vomitat si azi ..doctorita mi-a dat tratament cu debridat si inca ceva ..dar nu i le-am luat nu prea vreau sa-i dau medicamente de la varsta aceasta.. o sa mai consultam un medic pe dr stanciu adrian am auzit doar laude despre dansul ..inca nu am facut programare , vreau sa vad cum decurg lucrurile in cateva zile .

azi sunt fericita mi-a venit leaganul electric si am scapat de fataitul prin toata casa cu caruciorul ..este o minune de tehnologie , va recomand ..sper sa nu se plictiseasca de el. 

Marya eu zic sa nu iti faci griji despre faptul ca vomita printesa ..sunt foarte calici si vor mult dar nu au suficient spatiu! 

sper ca sunte-ti bine cu totii , miha am citit mesajul tau , dar stiu ca fetita ta si cu tine sunte-ti un exemplu de supererou pentru toate mamicile si prichindeii. totul va fi bine , desi imi imaginez prin ce clipe de groaza ati trecut. va puppppppppppp si aveti grija de voi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună mămici... Noi suntem bine...însă băiatul a scăpat de una și a dat de alta ..acum tușește foarte tare și productiv...îi fac aerosoli cu acc și îi dau eurespal...sper să i treacă repede..

Mă chinui de dimineața să fac o ciorbă... A căzut toată carnea d p oase de când e pe foc și nu mă pot ocupa de ea :D va pupăm

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ce fel de control v-a facut medicul la 6 saptamani? eu credeam ca se face pe masa, sa verifice uterul...cand colo nu stiu cand a dat cu gel, cand mi-a dat hartia sa ma sterg...am impresia ca a pus eco doar pe taietura...cred ca o sa ma duc si la dr de mi-a urmarit sarcina, eu inca am mici sangerari si nu cred ca e mensta...

 

La mine a fost control cu detoate; si pe masa si eco si palpare, sani, cantarit, mi-a prescris anticoncepționale.

Noi am fost la constanta. ..nu prea ii place in masina dar ne-am descurcat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, sanatate baiatului!

 

Anca, petrecere frumoasa la botez.

Eu ieri mi-am facut cererea de suspendare si pentru intrarea în concediu. Cand primesc dispozitia si adeverinta cu veniturile ma duc sa duc dosarul.

 

Iulia inca nu se intoarce decat pe o parte si cand sta pe burta ridica capul,  dar nu pentru mult timp. La jucarii se uita dar inca nu le apuca.in schimb  apuca tzitzi ...sa nu fuga( asa zice ta-su)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

buna ziua dragi mamici. acum doua zile am fost si noi la dr la sanador ..consult , eco sold si la stomacel..se pare ca Abell vomita din cauza faptului ca mananca prea mult ..mai m-am linistit ..este bine. totusi m-ai mi-a vomitat si azi ..doctorita mi-a dat tratament cu debridat si inca ceva ..dar nu i le-am luat nu prea vreau sa-i dau medicamente de la varsta aceasta.. o sa mai consultam un medic pe dr stanciu adrian am auzit doar laude despre dansul ..inca nu am facut programare , vreau sa vad cum decurg lucrurile in cateva zile . azi sunt fericita mi-a venit leaganul electric si am scapat de fataitul prin toata casa cu caruciorul ..este o minune de tehnologie , va recomand ..sper sa nu se plictiseasca de el. Marya eu zic sa nu iti faci griji despre faptul ca vomita printesa ..sunt foarte calici si vor mult dar nu au suficient spatiu! sper ca sunte-ti bine cu totii , miha am citit mesajul tau , dar stiu ca fetita ta si cu tine sunte-ti un exemplu de supererou pentru toate mamicile si prichindeii. totul va fi bine , desi imi imaginez prin ce clipe de groaza ati trecut. va puppppppppppp si aveti grija de voi
toate mamicile sunt eroine....azi noapte i.am luat si eu balansoar cu vibratii ca tot vorbeati pe aici...speram sa dea si ea vanturi sau sa faca caca ofofof....la 2 de dimineata a adormit dupa 22 de ore de nesomn si plans...abia astept sa scapam de colicii astia ca ma termina fizic si psihic...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...