Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

Nici la noi nu are efect leaganul cu vibratii, sta in el maxim 15 min si nu face caca de la vibratii...tot mai bagam supozitoare din cand in cand.

Eu m am trezit de dimineata cu o tuse seaca....stau cu masca pe fata, mi e tare frica sa nu am vreun virus si sa i l dau si lu bebe...aveam niste spray Bioparox prin casa si m am dat cu el. Toma ieri a si stranutat mai mult decat de obicei, sper sa fie ok, sunt asa stresata sa nu raceasca...macar pana face si el 3 luni...

Va pup mamici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Nici la noi nu are efect leaganul cu vibratii, sta in el maxim 15 min si nu face caca de la vibratii...tot mai bagam supozitoare din cand in cand.Eu m am trezit de dimineata cu o tuse seaca....stau cu masca pe fata, mi e tare frica sa nu am vreun virus si sa i l dau si lu bebe...aveam niste spray Bioparox prin casa si m am dat cu el. Toma ieri a si stranutat mai mult decat de obicei, sper sa fie ok, sunt asa stresata sa nu raceasca...macar pana face si el 3 luni...Va pup mamici!

 

Sanatate multa Miruna, pupici lui Toma !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kitty...poate ma poti ajuta tu cu un raspuns...am vazut azi la Sophia in cap ca are niste cojite ( in varful capului). Chiar acum 2 saptamani vazusem un alt bebe la dr cu aceiasi problema si ma gandeam oare ce este cu acele coji...si cand colo..azi vad ca are si Sophia... De la ce apar? Cum sa scap de ele? Sunt putine dar imi e teama sa nu faca cum avea acel bebe pe care l-am vazut acum 2 sapt ( parca avea solzi). Multumesc  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miruna, sanatate multa!!! Daca il alaptezi, atunci va face o forma usoara sau chiar deloc in functie de care cum a intrat primul in contact cu boala. 

 

Maryia, probabil te referi la dermatita seboreica a pielii capului... Acele cojite nu trebuie zgandarite. De regula se poate folosi o crema pt inmuierea lor si indepartarea usoara la baita. Dar nu freci in zona respectiva pt ca mai rau faci. Eu obisnuiam sa le recomand pacientilor Mustela-Stelaker. Dar se merita doar in cazul in care are mai multe cojite, nu cateva cum spui tu ca are a ta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor! vroiam sa va zic ca baiatul meu are reflux dinacela... pentru asta mi-a dat medicamente doctorita de la bucuresti ..debridat siropel si protectis ..am inceput deabia de ieri tratamentul dupa ce am sunat-o si pe doctora de familie. 

baietelul meu tot vomita ..ii era foame si pe la jumatatea beberonului plangea si il refuza.. m-am speriat . mi s-a spus sa ii dau medicamentele sa ii calmeze simptomele (un fel de arusuri) . mi se rupe inima ..dar vad ca de ieri este mai bine , a mai vomitat doar acum 10 minute , dar a fost plimbat cu masina..cand am ajuns acasa i-am dat laptic si a vomitat ..ma sperie si ce mai aud pe la tv cu fel de fel de virusi. 

sper ca totul sa fie bine . ieri am facut si noi doua lunite , iar maine mergem la vaccin ..mi-e si frica de el!

nu prea apuc sa citesc toate mesajele , dar ma gandesc mereu la voi. pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...