Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

 

 

Maine implineste si puiul meu 2 luni... Si se intorc si baietii cei mari de la ski. Abia astept sa ne reunim cu totii! Pana atunci ma desfat cu pozele. Incerc sa uploadez o poza cu piticotul meu.

 

La multi ani, pui mic! Si Sophia maine implineste 2 luni  [fiesta]

Weekendul asta sarbatorim ;) sambata schimb si eu prefixul (30) ...

Sa fie sanatosi puiutii nostri ! Multumesc mult Kitty pt sfaturi  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună seara, mămici. Mă bucur ca ai revenit Kitty [:)] .

Am fost cu Eliza la vaccin. De fapt la vaccinuri. 4 la număr : Meningita B, DTa/IPV,  PCV și Rota, adică 3 injecții în picior și unul pe gurita,  sub formă de picături. A plâns micuța mea. Mi-A recomandat sa îi dau 3 doze de paracetamol, la interval de 4 ore. Am emoții:(.La ce sa mă aștept , Kitty? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara mamici.Kitty,multumim de informatii.Din fericire,deocamdata aici nu sunt astfel de probleme.Dar orice sfat din partea ta e bine venit.La multi ani baietelului.Ivbaby,Maryia,la multi ani bebelusilor.La multi ani si tie,Maryia.Sa fii sanatoasa,sa te bucuri de minunea ta.Suntem de aceasi varsta,deci.Si eu achimb prefixul in martie.

Mamici,bebele meu nu a mai facut cacuta de 3 zile.Da basinele,dar nu face nimic.Burtica nu-l doare,ca nu plânge.Sa ma îngrijorez?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna seara mamici.Kitty,multumim de informatii.Din fericire,deocamdata aici nu sunt astfel de probleme.Dar orice sfat din partea ta e bine venit.La multi ani baietelului.Ivbaby,Maryia,la multi ani bebelusilor.La multi ani si tie,Maryia.Sa fii sanatoasa,sa te bucuri de minunea ta.Suntem de aceasi varsta,deci.Si eu achimb prefixul in martie.Mamici,bebele meu nu a mai facut cacuta de 3 zile.Da basinele,dar nu face nimic.Burtica nu-l doare,ca nu plânge.Sa ma îngrijorez?
Multumesc mult pt urari ! Ii dai san sau lp? Stiam ca bebelusii alaptati la san pot sa nu faca caca multe zile la rand si este considerat ok. E bine ca nu plange si nu-l doare burtica. Sophia face caca in fiecare zi...dar noapte saraca se screme si plange de durere de burtica. Imi e tare mila de ea. Ii dau Espumisan si Sab Simplex dar... Kitty...tu poti sa ma luminezi cum e corect cu Espumisanul asta...se da la fiecare masa 10 picaturi? Eu ii dau noaptea cand o doare burtica. Nu stiu daca procedez corect... Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna seara mamici.Kitty,multumim de informatii.Din fericire,deocamdata aici nu sunt astfel de probleme.Dar orice sfat din partea ta e bine venit.La multi ani baietelului.Ivbaby,Maryia,la multi ani bebelusilor.La multi ani si tie,Maryia.Sa fii sanatoasa,sa te bucuri de minunea ta.Suntem de aceasi varsta,deci.Si eu achimb prefixul in martie.Mamici,bebele meu nu a mai facut cacuta de 3 zile.Da basinele,dar nu face nimic.Burtica nu-l doare,ca nu plânge.Sa ma îngrijorez?
Multumesc mult pt urari ! Ii dai san sau lp? Stiam ca bebelusii alaptati la san pot sa nu faca caca multe zile la rand si este considerat ok. E bine ca nu plange si nu-l doare burtica. Sophia face caca in fiecare zi...dar noapte saraca se screme si plange de durere de burtica. Imi e tare mila de ea. Ii dau Espumisan si Sab Simplex dar... Kitty...tu poti sa ma luminezi cum e corect cu Espumisanul asta...se da la fiecare masa 10 picaturi? Eu ii dau noaptea cand o doare burtica. Nu stiu daca procedez corect... Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

La mulți ani Marya, să fii fericită alături de familia ta.

 

La mulți ani bebelușilor ce fac 2 lunite, să fie sănătoși și papaciosi !!

 

Imi pare rău ca bebelușii noștri suferă, David a scăpat fără colici, nu a avut dureri de burtică, da pârțuri dragul de el de zici ca are motor la fund, frate-su se distrează tare pe seama lui.

 

Azi am fost la cântărit, are 4700 grame, la 7 săptămâni și 3 zile, a luat 300 grame intr-o săptămâna, a început să recupereze.

 

Eu îi dau lapte praf Nutrilon și nu are probleme, nu s-a constipat, îl papă bine, nu vomita, eu sunt mulțumită de el.

 

O seara liniștită va doresc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryia, la multi ani la amandoua!!! Cat despre anticolici, recomandarea este "inainte de mese", deci si ziua ca sa poata elimina gazele si din timpul zilei, dar... iti zic, si din proprie experienta, ca cel mai eficace este Colief! De fapt, singurul cu efect. Restul, mai mult placebo. Daca tu i-ai dat doar noaptea si ti s-a parut ca e mai bine, atunci tocmai ai experimentat ef. Placebo. :)

 

Dany86, daca e alaptat atunci nu ai treaba. Daca e pe lapte praf si apare si discomfortul... poti incerca sa il stimulezi tu.

 

Dana, poate aparea febra, scaune moi. De regila la 2 luni nu au reactii post-vacc

 

Bebe2mic, eu folosesc Pampers Premium Care (alb cu auriu este ambalajul). L-am ales pt ca are capacitate de absortie mai mare decat cel normal si astfel nu il mai schimb deloc toata noaptea (21:00-07:30).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

La multi ani, pui mic! Si Sophia maine implineste 2 luni [fiesta] Weekendul asta sarbatorim ;) sambata schimb si eu prefixul (30) ... Sa fie sanatosi puiutii nostri ! Multumesc mult Kitty pt sfaturi [flo2]

 

La multi ani bebelusi frumosi.Maryia, la multi ani sanatosi si frumosi si tie ! si eu tot sambata sarbatoresc ziua de nastere  [:)]

Piticul meu cred ca a avut emotii aseara inainte de prima plecare...nu vroia sa doarma, nu vroia sa manance...singura pozitie acceptata a fost in picioare, in mers, si pentru supt si ptr somn...cum ma asezam putin cum voma ce mancase..sa innebunesc nu alta. Si asa pana la 1 juma noaptea..de la 8. Bineinteles ca bagajele au ramas pe dimineata...Dper sa fie ok drumul, ca mai nou mergem Bucuresti - Galati (treaba sotul) - vizita strabynica - Constanta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kitty, si eu tot Pampers Premium care folosesc si intr-adevar au putere mare de absorbtie. Eu ma simteam vinovata ca nu il schimb toata noaptea....dar daca il schimb imediat deschide ochii mari cat cepele si vreo ora doua nu mai adoarme. Azi noaptr i am luat temperatura la prima masa si nu a mai dormit 2 ore dupa.

Marya, Theo la multi ani fericiti alaturi de cei dragi! Sa fiti sanatoase ai fericite!

Theo, drum bun. Sa ne povestesti cum a fost prima deplasare.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...