Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

Buna dimi si multumim mult pt urari ! Theo, super tare...uite asa am aflat ca suntem nascute in aceiasi zi ! Sa aveti drum bun :*

Noi de cand avea Sophia 2 sapt am tot plecat de acasa ( dormit in deplasare). E obisnuita motata cu plecatul desi eu ma simt suuuper vinovata mereu cand plecam ca am senzatia ca ii stric programul ei ( nu ca ar avea vreunul). Vina asta vine din faptul ca toata lumea imi spune ca nu a plecat de acasa cu bebe asa mic.

Si eu tot Pampers Premum Care am cumparat pana acum ( nr 1 si 2 ) iar nr 3 l-am comandat cel Super Dry ( sau ceva de genul). Pe mine ma distra la cel Premium acea linie galbena de pe mijloc ce se transforma in albastru cand pampersul era plin . Sper ca si asta Dry sa fie la fel de ok. Am cumparat odata de aici de la un magazin alta marca de scutece dar era jale..nu se compara cu pampers. Prietena mea din RO imi povesteste de Pufies. Ea e suuuuper incantata de ele. Le comanda de pe eMag. Ati incercat vreodata? Eu aici nu gasesc ca as fii vrut sa le incerc.

Sa aveti o zi linistita dragele mele. Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună mamici. Theo drum bun, să fie bebelinul liniștit..eu am scos-o ieri afară și a tipat întruna..am fugit în casă ca nu se potolea.. De ce oare? Să nu.i placă ca e înfășată, ca o îmbrac și apoi o bag între.o păturică...se foiește și plânge..voi cum îi îmbrăcați? Cat durează un somn ziua? La noi 10-15 minute, dacă e în brațe mai mult dar nu pot face mai nimic :(( cum va descurcați mâncare-curatenie-ingrijit copiii?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marya, nu cred ca ai de ce sa te simti vinovata ca plecati cu ea. Noi nu am plecat ca nu avem unde...sotul meu e din bacau si pana acolo e drumul destul de lung plus ca a fost si vremea asta nasoala.

Alina, eu cand il scot afara ii pun combinezonul de fas peste hainele cu care il tin in casa (body+salopeta) si cagula pe cap. El plange cand il imbrac, afara se linisteste.

Despre somn...pana acum 3 sapt si Toma la fel dormea numai in brate...nu puteam nici la baie sa merg. Insa am inceput sa il pun la somn pe burta ziua si il duc in alta camera ca sa fie liniste si camera aerisita bine. Si doarme manzul meu si cate 3 ore neintrerupt. Ii pun baby phone ul si mai intru la el din jum in jum de ora. Kitty ne a recomandat pozitia asta si pot sa va spun si eu ca functioneaza de minune! Eu si noaptea cand se foieste si da semne de trezire il intorc pe burta si doarme ca valiza in gara :))

Incercati ca poate functioneaza si la bebeii vostrii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marya, nu cred ca ai de ce sa te simti vinovata ca plecati cu ea. Noi nu am plecat ca nu avem unde...sotul meu e din bacau si pana acolo e drumul destul de lung plus ca a fost si vremea asta nasoala.

Alina, eu cand il scot afara ii pun combinezonul de fas peste hainele cu care il tin in casa (body+salopeta) si cagula pe cap. El plange cand il imbrac, afara se linisteste.

Despre somn...pana acum 3 sapt si Toma la fel dormea numai in brate...nu puteam nici la baie sa merg. Insa am inceput sa il pun la somn pe burta ziua si il duc in alta camera ca sa fie liniste si camera aerisita bine. Si doarme manzul meu si cate 3 ore neintrerupt. Ii pun baby phone ul si mai intru la el din jum in jum de ora. Kitty ne a recomandat pozitia asta si pot sa va spun si eu ca functioneaza de minune! Eu si noaptea cand se foieste si da semne de trezire il intorc pe burta si doarme ca valiza in gara :))

Incercati ca poate functioneaza si la bebeii vostrii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marya, la multi ani! 

Theo, la multi ani!

Sa fiti amandoua sanatoase si fericite!

 

Kitty, frumos foc piticotul!

 

Eu acum am pampers punga verde, de la nana ei...si am avut alb. Dar sunt ok, oricum o schim des.

 

Cineva zicea de cojite in cap. Iulia are la sprancene. I-am dat cu ulei de la A-derma cu juma de ora inainte de baie si aproape s-au curatat.pediatra a zis ca merge orice ulei de bb.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,mamici.Maryia,Kitty,il alaptez exclusiv.Din fericire,aseara,dupa baita,i-am dat sa pape si a facut cacuta de a umplut scutecul.Theo,drum bun si usor cu bebe.Sa ne povestesti cum a fost.Noi nu am plecat pe distante mari cu al nostru,inca.Singurul drum lung a fost la Consulat,cand i-am facut actele romanesti.Am mers cam o ora cu masina si am stat o zi intreaga acolo.Eu folosesc scutece Dodot.Aici nu am gasit Pampers.Dar astea sunt la fel ca Pampers.Va pupacesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sophia, Natanael, la mulți ani! Sa fiți sănătoși, sa dormiți și sa mâncați bine [:)] .

Greu a trecut noaptea la noi. Mult plâns,  febra și numai în brațe. Acum văd ca are 38,3. Nu i-as mai da paracetamol. Oare pana la ce temperatura sa o las, fără sa intervin cu paracetamol?

Alina, cred ca o îmbraci prea gros când o scoți. Se încălzește.  Eu peste hainele din casă-body+salopeta bumbac- îi dau cosmonautul/combinezonul sau Cum se cheamă haina aceea de bebe. Este din bumbac pe dedesubt și plus pe deasupra. Plus căciulă.

Și fetița  mea doarme câte 15-20 minute ziua, de vreo săptămână.  Iar poziția asta, la verticala, o prefera de ceva timp. În plus, acum vrea puțin aplecata/atârnată pe braț, sa se uite în jos. E tare comică.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...