Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

Mona, eu din cate stiu primele 3 luni sunt asa...Daca nu trece faza asta eu zic sa incerci sa iti cumperi un sistem de purtare ( boba, luna, manduca- cauti si vezi care iti place). Cateodata fac minuni in cazuri de bebelusi asa lipiciosi :) plus ca tu ai mainile libere si poti sa mai faci una alta si nici nu simti greutatea lui la fel ca atunci cand il tii in brate.

Eu am o Manduca si cam in 2 saptamani incep sa o folosesc, cat mai aproape de 3 luni ale lui bebe.

Si Toma vrea non stop in brate cand e treaz si deja am niste dureri de spate de nu stiu ce e cu mine

Mai rezista,cand va incepe sa se si joace si sa descopere una alta sigur nu va mai fi asa. Si eu astept data de 2 martie sa faca 3 luni de parca din data aia gata se termina si colicii si cu bratele non stop :)))

Te pup Mona!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

EisEngel, e un probiotic. Probabil ti l-a recomandat pt reglarea tranzitului intestinal. Nu am incredere ca va fi de folos, dar incearca-l si continua in functie de rezultate.

 

Maryia, copiii nostri sunt si nascuti in aceeasi zi si au si ochii albastri amandoi! Tare frumoasa motata ta. Si ii sta tare bine cu bentita!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MonaEde...chiar intrebam acum vreo 2 zile de tine...spuneam ca nu ai mai intrat de mult pe forum. Eu zic sa nu te mai enervezi cu bebe...el e mic...nu stie. Vrea doar atentie... si Sophia vrea doar in brate...vrea sa vorbim cu ea mereu..cauta atentie. Gandeste-te ca motata mea se trezeste noaptea din ora in ora sa manance. Eu sunt buimaca de cap...nici nu imi dau seama cand adorm si cand ma trezesc. Si ziua are 2-3 reprize de somn de 20-30 min. Gatesc chestii super simple ( pe etape) ) la fiecare somn al ei. Fac dus cand vine tac-so de la munca si tot asa... Visez la ziua cand va dormii si ea macar seara cum trebuie. Mamici dragi...eu nu stiu ce sa ma fac cu fii-mea ca e non stop cu pumnul in gurita...isi suge degetele...isi face singura greata ai vomita uneori. O aud din cealalta camera cum isi suge mana. Disper cand vad ca e toata uda pe mana si hainute...are mana inghetata cateodata din cauza asta. Are deja vreo 2 sapt de cand are acest obicei. Suzeta nu o tine in gura dar degetele da... Sa nu mai zic ca se zgarie pe la gura...desi i-am taiat mereu unghiutele... offf

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc Kitty de răspuns. I-a mai scăzut febra. 

MonaEde, și eu stau aproape numai în brate cu fata și noaptea de cele mai multe ori dorm stand în fund și ea în brațele mele. Acum e soacra la mine și face ea restul treburilor. Nu știu ce o sa mă fac de luna viitoare,  când rămân singura...

În timp ce mănâncă și după , o bucata buna de timp, se aude în abdomenul fetiței niște bolboroseli puternice, zgomote intestinale. Se întâmplă și la micuții voștri.?

Sa aveți o noapte liniștită.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Doamne Miha 22 de ore de nesomn????? Cat a dormit dupa?
4 ore mancat apoi 2 ore tratament...cam atat si iar o zi agitata....de ieri ii dau bonisan si ceai de musetel...a dormit de la 12 noaptea la 11 dimineata...a mancat la 4 si 6 si apoi la 12 si iar somn pana la 14 cand am scoso in parc...a dormit pe drum si la nasi unde am stat vreo 2 ore...la intoarcere iar urlete insa dupa cateva guri de ceiut cald a adormit..deci cred ca ne revenim...de la ceau cred a inceput si vanturi sa dea mai usor si mai des.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mulțumesc Kitty de răspuns. I-a mai scăzut febra. MonaEde, și eu stau aproape numai în brate cu fata și noaptea de cele mai multe ori dorm stand în fund și ea în brațele mele. Acum e soacra la mine și face ea restul treburilor. Nu știu ce o sa mă fac de luna viitoare, când rămân singura... În timp ce mănâncă și după , o bucata buna de timp, se aude în abdomenul fetiței niște bolboroseli puternice, zgomote intestinale. Se întâmplă și la micuții voștri.? Sa aveți o noapte liniștită.
danuta si la noi urla  burta ingrozitor...dar cum am zis cu ceai de musetel pare sa n.o mai si doara bolboroselile alea....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Maryia,am vazut ca ai intrebat de mine :* Dar pe laptop nu prea mai intru ca nu am ce face pe el iar pe tel azi am reusit sa ajung la pagina de scris,asta dupa vreo 2 ore de tot dat pagini(pe tel nu am optiunea"ultima pagina")Al meu cat de cat imi doarme noaptea...Dar oricum doarme putin fata de cat scrie la carte ca ar trebui sa doarma un bebelus...Si al meu e cu pumnul in gura mereu,chiar si dupa ce e plin de laptic el tot cu pumnul in gura e.Dana,si la al meu se aud zgomote in burtica..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...