Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

Buna seara,mamici!Ma bucur sa citesc vesti bune si ca sunt bebeii sanatosi!Dana si la bebe meu miroase urat cand face treaba mare...Dar cred ca e normal :) Bebe2mic,multa sanatate puiului tau!Maryia,bine ca e fetita bine,ma bucur!Kitty,bine ca ati scapat de secretii si Doamne ajuta maine la vaccin ,la fel si tie ,Alina.Eu l am mai amanat putin...O sa i-l fac la particular pe la 3 luni..Am un medic de familie dar e tanara si mi e cam frica sa l las pe mana ei..Si de cand cu bebeii din Arges si de presupunerile care se aud cum ca ar fi de la vaccin mi-e si frica sa-i mai fac ceva bebelusului ...Sunt in dubii,nu stiu deloc cum sa procedez...Va doresc o noapte linistita!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Atata PROSTIE nu credeam sa vad vreodata. Ii invit totusi pe sustinatorii campaniei anti-vaccinare sa fie mai atenti la gramatica si sa nu mai gafeze de atatea ori daca vor sa fie credibili!!! Bietul "ziarist"! Nici cunostinte medicale, nici gramatica... Ma intreb de ce se mai oboseste sa scrie.

 

Cititi si voi si evaluati articolul apoi cantariti calitatea informatiei!

 

http://www.argesplus.ro/surse-vaccinul-anti-hepatita-cauza-imbolnavirilor-pe-banda-rulanta-in-randul-bebelusilor/

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Atata PROSTIE nu credeam sa vad vreodata. Ii invit totusi pe sustinatorii campaniei anti-vaccinare sa fie mai atenti la gramatica si sa nu mai gafeze de atatea ori daca vor sa fie credibili!!! Bietul "ziarist"! Nici cunostinte medicale, nici gramatica... Ma intreb de ce se mai oboseste sa scrie.Cititi si voi si evaluati articolul apoi cantariti calitatea informatiei!http://www.argesplus.ro/surse-vaccinul-anti-hepatita-cauza-imbolnavirilor-pe-banda-rulanta-in-randul-bebelusilor/

 

Si uite asa apare din nou un val de mamici anti-vaccinare. Eu personal nu am urmarit acest subiect pt ca nu sunt in tara si pt ca nu vreau sa imi fac zile negre apoi. Sincera sa fiu nu am fost niciodata anti vaccinare ( eu le am pe toate facute si uite ca nu am patit nimic) dar tot odata nu neg studiile ca la unii copilasi le-as provoca autism sau mai stiu eu ce ( nu am studii medicale pt a ma putea pronunta). 

Cat despre tampenia ce apare in presa... saracii jurnalisti inainte sa scrie genul asta de articole trebuie sa ceara parearea unui medic...nu sa se apuce sa scrie un articol pe baza declaratiei unei mamici ( si de aici a tras el concluzia ca vaccinul e cauza). Sa rad putin...spun ca acest jurnaliat nu a terminat la Iasi facultatea cu siguranta ...aici profesorul nostru ne spunea ca informatia trebuie verificata din minim 3 surse ( eu am terminat facultatea de jurnalism din iasi ).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi dragi mamici..eu sunt din nou ca un zombi...scriu cu ochii semi inchisi. Fii-mea a dormit tare rau ( s-a trezit din ora in ora din nou). Am incercat sa nu o mai alaptez in timp ce stam intinse in pat dar s-a agitat tare mult. Intr-un final am alaptat-o intinsa in pat dar am ridicat-o sa dea aerul afara ( ea dormea) si iar a fost jale. Nu stiu cum sa facem...dr a zis ca e prea mult aer in stomacel asa ca nu o pot lasa sa doarma fara sa ragaie. Offf...micuta cred ca nu intelege de ce o ridic din pat cand ea doarme...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mămici...noi dormim bine, însă am altă problemă..de vreo patru zile fetiță se tot inneaca când mănâncă sănii îmi bubuie, ea suge puțin și apoi se-neaca și lăsa sânul...de ce oare?

Bebe2mic cum sunt strumfii?

Kitty le dam ceva antitermic la bebei după vaccin preventiv sau așteptăm să vedem dacă fac febra... Și ce le dam? Cat? Scuza-ma ca te întreb atâtea, dar am mai mare încredere în tine decât în med de familie :)

Va pupăm, ne pregătim să mergem să facem bubuța..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Maryia, sunteti f frumosi. Ma bucur ca eco la stomacel e ok. Si off topic, l-ai avut profesor pe Dorin Popa?

 

Alina, sa va intoarceti de la vaccin fara febra si fara plansete!

 

Kitty, foarte frumos mesajul tau...eu am ramas cu o parere de rau la cea mare tocmai pentru ca nu am stiut ca va fi ultima oara cand o alaptez. Si cate alte lucruri care au fost pentru ultima oara...acum incerc sa recuperez la cea mica. Cand ma gandesc ca nu voi mai avea alt copil am un sentiment tare ciudat, si incerc sa profit cat mai mult de fiecare clipa.

 

Iulia ieri a facut 2 lunite. Am fost la eco la sold. Totul ok. Maine mergem la pediatra la bilant. si o sa ne anunte si ptr vaccin, dar eu vreau sa le duc pe amandoua odata ca si cea mare trebuie sa faca vaccinul de 6 ani ( cu toate ca are aproape 7)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, Toma dupa vaccin nu a avut nici o reactie ciudata. A fost mai somnoros in ziua respectiva, dar nu stiu daca de la vaccin sau din cauza ca nu si a facut el ritualul lui de somn din cauza plecarii. Febra nu a facut, a avut la un moment dat spre seara 37.7 si i am pus jumatate de supozitor de paracetamol si i a scazut repede. Pediatra ne recomandase la 38.8 jum de supozitor si in cazul in care creste inca o jum la 8 ore. De plans o sa planga....si Toma a plans cand i a bagat acul aaa tare ca imi venea si mie sa plang :( dar nu ai ce face....va trece repede. Curaj mamico!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marya, apropo de ce spuneai tu de spitalele din Ro si de ce a patit prietena ta in Germania cu alaptarea exact la fel am patit eu la Filantropia. Fiind la prima nastere, speriata de alaptare si neexperimentata am ascultat de asitentele de acolo, care la fel una zicea sa tin copilul la san incontinuu desi eu nu aveam lapte deloc deloc....venea alta si incepea sa tipe sa nu il tin mai mult de 15 min la un san si 15 la celalalt. Plus ca nu veneau sa aduca supliment de lapte cabd sunam...veneau peste 2 ore...si el adormea sugand in gol la san....si uite asa am ajuns eu cu sanii franjuri la propriu. Imi curgea sange, lapte nu aveam si orice incercare de a l pune la san sau de a ma mulge sfarsea cu hohote de plans de durere la mine. Nu vreau sa zic ca a fost vina asistentelor in totalitate...poate si teama mea si pielea f sensibila....cert este ca toate astea au dus la pierderea putinului lapte care a venit la 3 zile de la nastere, o mini depresie la mine si o mastita de toata frumusetea...

V am spus la un moment dat ca pt mine alaptarea este un subiect deapre care mi e greu sa vb....cam asta a fost in mare experienta mea....negativa din pacate.

Kitty, parca si tu ai nascut tot la Filantropia? Eu am fost f multumita de medicul meu si de nastere insa asistentele si de la copii si de la mamici m au dezamagit groaznic.

As mai naste de 3 ori... dar mi ar fi frica sa mai alaptez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...