Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Simpatica și hotărâta Sonya, Blukidoo. Și eu am nevoie de mult mai multa energie ziua acum. Doarme mai puțin, vrea mereu în brațe, plimbată, nu la orizontala ci în niște poziții destul de strange. Prefer noaptea :)

Theo, eu nu înțeleg de ce în România unii medici se încăpățânează sa prescrie unor bebeluși mai mici de 6 luni apă,  ceai și zahăr. Greu găsești un pediatru implicat și documentat, cum e Kitty a noastră.

Faza cu colacul m-a amuzat.

Alina, ce ai pățit mămico? Poate ai  mâncat ceva ieșit din termenul de valabilitate? Ai grijă, sănătate! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi.am mai revenim puțin, cât să.l pot lăsa pe soț să plece la muncă...mulțumesc la toate....nu știu ce-am pățit.. Probabil de la durerea de cap am vărsat, nu știu...mă mai doare dar stau mai mult în pat..

Și mandruta mea sta mult trează ziua... Și vrea ridicată..mârâie până adoarme..și eu prefer noaptea...doarme ca un ingeras.. Eu nu știu să pun poze de pe telefon.. Tare ași vrea să v-o prezint pe roscovana mea... Da eu brunetă, soțul saten deschis ea roșcată cu ochi albăstrii..niște bolfute de nu.i vezi bine ochii...o să încerc de la lap-top. Theo mamă îmi pare rău de experiență urâtă..

Nouă pediatra ne-a spus ca la piciorușe totul e ok...eco de șold să facem dacă vrem pentru liniștea noastră..și am ales să nu fac... Mămici iar va-ntreb ce mai gătiți?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Theo, ce experienta urata....faza cu zaharul m a lasat fara cuvinte sincer

...cum sa dai ZAHAR unui copil asa mic..vorba ta noi fugim de el cat putem. Oricum ciudata experienta.

O sa ii iau si eu lui toma un colacel din asta ca lui ii place maxim la baie si cred ca va fi incantat.

O sa incerc sa pun si eu un filmuletz cu Arnold al meu cand se intoarce :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Theo, ce experienta urata....faza cu zaharul m a lasat fara cuvinte sincer...cum sa dai ZAHAR unui copil asa mic..vorba ta noi fugim de el cat putem. Oricum ciudata experienta.O sa ii iau si eu lui toma un colacel din asta ca lui ii place maxim la baie si cred ca va fi incantat. O sa incerc sa pun si eu un filmuletz cu Arnold al meu cand se intoarce :)))
Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bluekidoo..ce scumpa e Sonya...se vede ca ii place in apa. Si Sophia este o broacuta...ar sta in apa non stop ( plange cat o scot din cadita).

Alina..multa sanatate...acum vreo luna de zile va spuneam si eu ca intr-o noapte mi-a fost rau...ma durea capul...varsam...si la fel..a stat sotul cu fetita. La mine a fost din cauza laptelui. Azi i-am zis sotului ca ma simt iar ametita de cap si parca nu am putere. Sper sa nu se repede inca odata seara aia. Atunci cazusem din picioare pe hol. Abia asteptam sa vedem poze cu roscatica ta..

M-ai facut curioasa Alina :* o pupacim :*

Theo...dna dr era putin dusa cu capul..

Asta e clar...

Fetelor..citesc ca voi iubiti noaptea...ei bine eu NU...mi-e groaza cand vine noaptea pr ca motata nu doarme linistita..

Se trezeste des, plange ca o doare burtica..sta cate 2 ore treaza in miez de noapte. Sa nu credeti ca ziua este mai ok dar macar...e zi...

Miruna..il pupacim si pe Toma :*

Kitty...sper ca sunteti bine.

O seara linistita dragi mamici

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryia, daca te consoleaza cumva, nici Iulia nu doarme noaptea ok. Am incercat diverse....dar, doarme 3 ore cand o culc prima data, apoi cam intre 11 si 1 stam la povesti si apoi doarme cate ora, o ora jumate si iar se trezeste pana la 4 cand incepe sa se maraie cu burta. Si mai doarme o repriza pe pe 5.30-6.

 

Miruna, si a mea se invarte ca un titirez asa ca exersam statul in patut, dar nu prea ii place.

 

Bluekidoo, tare scumpa micuta!

 

Theo, ai inteles de ce ai platit anticipat...la ce sfaturi ai primit, cred ca ai luat-o la fuga.

 

noi azi am fost la bilantul de 2 luni: 60cm, 5650 gr. Totul pare sa fie ok doar ca punctul de hernie nu s-a retras si ne-a trimis la eco de fontanela. asadar,

Kitty, am mare nevoie de sfatul și opinia ta: sa facem acest eco? Motivul ar fi prezenta unor angioame-4 la numar, pe piept, spate, axila si cap- rosii, cu forma neregulata si iesite in relief. Ce crezi? Si ne-a trimis si la un chirurg de copii.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bluekidoo, am intrebat si eu de colac dar mi-a taiat-o scurt ca pana la 1 an nu are ce cauta in cada noastra...

mie nu mi-a spus nimic pediatra, mai ales ca spal cada bine inainte.. eu si pe Tanya si pe asta mica le-am luat cu mine in dus.. adica m-am spalat eu intai, apoi mi le aducea sotul pe ele si le tineam in brate si puneam usor dusul pe ele.. asa tare se relaxau si asa incantate erau.. iar pentru mine era un sentiment minunat sa le simt pielea pe pielea mea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa..ca mai devreme dadea semne ca se trezeste bebe..

Alte "sfaturi" mamici: copilul nu trebuie leganat (ca si o sticla de cola daca o agiti da afara) , copilul nu trebuie tinut pe brat ci vertical, copilul nu trebuie pus in landou sau scaun de masina ca astea sunt cele mai proaste inventii, copilul nu trebuie sa doarma cu tine in pat...

Tot nu m-am lamurit ce are la degetel, imi spunea ca de cand i-au luat sange in maternitate. Eu spuneam ca sange i-au luat din calcai, ea spunea ca nu are cum.

Bluekidoo, si eu vreau sa ii cumpar un astfel de colac, pentru ca adora apa. E adorabila fetita ta. Stiti ce e culmea? ca e un doctor care e cautat, sora-mea e foarte multumita de ea, se duce cand are urgente cu baietii ei si tot timpul i-a prescris tratament corect...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...