Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

Marya, da suntem bine. Nu am mai zis ca stii cum e omul: doar se vaita, dar cand e bine nu mai zice!

 

Theo, urata experienta. Poate era obosita sau patise ceva dna dr. Nu pot concepe ca un pediatru sa se poarte asa. Nu, nu si nu.

 

Theo,

 

Miruna,

 

Dana_green,

 

nu e voie zahar la sugarul pana intr-un an. Dar, in anumite situatii (un sugar bolnav, cu apetit diminuat) se poste recurge la indulcire cu glucoza. Secretul zaharului fiert in apa este ca astfel se scindeaza legaturile si din polizaharid (greu digerat) devine monozaharid (glucoza). Nu sunt de acord cu fosirea de rutina pt ca gustul se perverteste si sugarul se invata cu dulcele.

 

Silvi, aceste angioame sunt benigne. In timp ele pot regresa. Dat fiind ca sunt mai multe, e firesc sa te intrebi daca nu or fi si prin alte parti. E indicat sa faci eco transfontanelara ca sa vezi daca nu se regasesc si la nivelul structurilor nervoase.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Ttheo, a fost doar o senzatie ca te frige pt ca, intr-adevar era mai calda decat pielea ta, temperatura interna fiind cu 0,3-0,5 grade mai mare decat cea de la suprafata pielii. In plus, bebelusii au temperatura cu 0,5-1 grad mai mare decat a noastra.

 

[flor] multumesc . Si asa e..Alex avea 37.4 si eu 35.4. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici...cum a fost noaptea trecuta pt voi? Eu pt prima data am pus-o noaptea pe Sophia sa doarma pe burtica ( recunosc ca mereu mi-a fost teama sa nu isi intoarca capul si sa ramana cu nasucul in pat si sa nu mai respire). A dormit 3 reprize pe burtica ( aproximativ 2 ore la fiecare repriza). Surpriza placuta a fost ca nu s-a mai ghemuit asa tare de durere de burtica :) de la ora 4 nu a mai vrut sa doarma pe burtica dar na..tot per total a fost mai bine ( presupun ca nu a mai avut asa mult aer in burtica). O sa vedem in seara asta daca mai reusesc sa o pun asa la somn sau aseara a fost o exceptie.

Mamici...nu stiu daca v-am mai zic o chestie ce o patesc dimineata de dimineata cu motata...stiti ca v-am zis ca toata noaptea se screme ca vrea sa faca caca si nu poate...ei bine dimineata in general o pun in scaunul cu vibratii ( sa nu) si pana in ora 11 face caca. Ei bine...partea interesanta incepe aici: cand face caca mereu iese din pampers...body...pijamalute... In dimineata asta iar...jale..pana sa o dezbrac era toata plina de toate cele...asa ca direct la baie in chiuveta sub jet de apa :)) Prietena mea din tara imi spunea ca asa face si fii-sa ( toate hainele le are patate). Aaa...si dupa un pampera plin...acum doarme ca o broscuta la mine pe picioare :))

Sa aveti o zi linistita :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ahh Marya ce ma bucur ca a functionat si la Sophia dormitul pe burtica. Eu la primul somn noaptea il pun pe spate si daca incepe sa ae foiasca si sa maraie il intorc imediat pe burtica si doarme ca un ingeras. Si da si parturi si mai si ragaie :))

La noi de doua nopti parca visez....va spuneam ca l am pus in patut...ei bine a dormit baiatul meu de la 10 pana la 5 fara nici o trezire ai apoi pana la 8:30..

.am zis ca a fost o exceptie prima noapte...dar azi noapte la fel...a adormit la 8:20 si pana la 4:20 nu s a trezit, i am dat sa manance atunci si apoi a mai dormit pana la 7:30. Va zic...mi se pare ca visez, sunt odihnita ...parca sunt alt om. Eu cred ca se trezea si din cauza ca fiind in pat cu mine de fiecare data cand ma miacam eu il miscam si pe el...mi a zis si sotul ca la el se maraia si mai tare..fiind mai mare si mai greu cand se intoarce misca tot patul....

Sper sa mai dureze somnurile astea ca tare bine e.

Kitty ma bucur ca sunteti mai bine!

Va pup mamici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...