Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

 

 

Prietena mea din RO mi-a zis ca ea este fff multumita de Pufies. Ea le comanda de pe eMag. Chiar asta ii spuneam eu ...ca am cumparat pampers aici si miroseau parca a vopsea odata si alta data a clor. Ea mi-a zis ca cele de Pufies miros frumos si sunt f bune. Am vazut si poze cu pitica ei in pampers si mi-au placut pt ca fiecare scutec avea alt desen. Iti recomand sa le incerci. Ea este la al 3-lea bebe...a incercat multe...

 

Multumesc. Chiar am sa le incerc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Spreiulezt a mea(ca nu are stare de loc) nu prea mai are rabdare cand mananca, ne achimbam pozitia de mai multe ori, iar mainile si picioarele sunt in permanenta miscare. De la ce o fi asa agitata? Doar noaptea ai mananca doarme bine..

Așa se agita și a mea ziua..e agitată se nineacă, mârâie când papă...nu găsesc nici eu explicație :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Spreiulezt a mea(ca nu are stare de loc) nu prea mai are rabdare cand mananca, ne achimbam pozitia de mai multe ori, iar mainile si picioarele sunt in permanenta miscare. De la ce o fi asa agitata? Doar noaptea ai mananca doarme bine..

Așa se agita și a mea ziua..e agitată se nineacă, mârâie când papă...nu găsesc nici eu explicație :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici..

Azi Sophia de la 7 dimi pana la ora 17.00 a fost super mofturoasa...nu a dormit nici macar o ora...nu ii convenea nimic...nici in pat..nici in brate...nici in scaunul cu vibratii...pana am facut o pizza a urlat de au auzit-o toti vecinii. O puneam la san..sugea putin apoi se enerva ... sanii au fost moi toata ziua...sa fii scazut lapticul?

Abia acum la 17.00 am adormit-o in scaunul de la masina pus pe cadrul de la carut.

Sunt buimaca de cap...toata ziua am auzit-o plangand azi... Mai aveam un pic si eram iar tentata sa ii dau lapte praf ( bine ca a adormit si nu i-am dat). Nu stiu cat o sa doarma...pana acum are 25 min ( record pe ziua de azi).

Kitty...e ok ca un bebe de 2 luni sa nu doarma mai deloc ziua...si noaptea sa doarma max cate 2 ore?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici..

Azi Sophia de la 7 dimi pana la ora 17.00 a fost super mofturoasa...nu a dormit nici macar o ora...nu ii convenea nimic...nici in pat..nici in brate...nici in scaunul cu vibratii...pana am facut o pizza a urlat de au auzit-o toti vecinii. O puneam la san..sugea putin apoi se enerva ... sanii au fost moi toata ziua...sa fii scazut lapticul?

Abia acum la 17.00 am adormit-o in scaunul de la masina pus pe cadrul de la carut.

Sunt buimaca de cap...toata ziua am auzit-o plangand azi... Mai aveam un pic si eram iar tentata sa ii dau lapte praf ( bine ca a adormit si nu i-am dat). Nu stiu cat o sa doarma...pana acum are 25 min ( record pe ziua de azi).

Kitty...e ok ca un bebe de 2 luni sa nu doarma mai deloc ziua...si noaptea sa doarma max cate 2 ore?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mary, cu cât depășește mai mult ora de somn cu atât e mai greu sa o adormi. Eu ma uit la ceas când se trezește și după o ora mă pregătesc sa o adorm (o alăptez,  o legan). Uneori adoarme imediat, alteori îmi ia vreo 20 min. Dacă trec 2 ore de la ultima trezire, e jale...

Poate o fi și un puseu de creștere. La 2 luni, Eliza a avut câteva zile din astea. Și E se trezește la distanta de 2 ore noaptea (uneori și la o ora jumătate) sa mănânce.  Doar primul somn e de 3 ore (10-1). Bine ca s-a liniștit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...