Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bunaa dimi mamici...a mai trecut o noapte cu foiala si alte cele..

MonaEde...ce acumpne bebele tau ...cum doarme el cu fundul in sus :*

Fetelor...si eu o intrebam pe mama oare de la ce e plina non stop de bale la gurita ( face baloane) si isi suge pumnul...ma gandeam ca poate poate ii iea dintisorii ( fratele meu la 2 luni si jumatate deja ii iesea primul dintisor). Acim ca ati spus voi ca si bebelusii vostri fac la fel..nu cred ca e vorba de dinti.

Sophia mai nou ma termina cu " muscatul" sanului. Prinde sfarcul cu gingiile...super tare apoi trage...daca de acum face asa...pai cand ii dau dintii ce facem?

Kitty...si eu sunt pe lista fricoaselor care nu au lasat bebe pe burta decat foarte rar si acum imi pare rau. Pt ca am prostit-o alaltaseara de a dormit putin pe burta si dimi nu s-a mai scremut asa tare de durere de burtica. Am incercat si aseara dar a acceptat doar o repriza ( in jur de 1 ora si ceva...max 2).

Sa aveti o zi linistita! Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici a inceput sa ninga [batcap] incet dar na... eu ma chinui de la ora 5.30 sa o adorm pe Sophia si nu reusesc...atipeste si apoi tresare/ se sperie de ce viseaza cred si se trezeste. Am venit in sufragerie cu ea...este in carut ( in scaunul de la masina)...am pus youtube pe tv si ascultam muzica pt copilasi. Am gasit pe youtube niste cantecele f dragute pt copilasi in limba romana ( TraLaLa se numeste canalul de youtube). Eu ii pun muzica romaneasca cand sunt cu ea acasa...cand e cu taica-so el ii pune in lituaniana ( el e Lituanian). Dar de vb cu ea vb in engleza si germana. ( eu mai vb si in romana cand tati nu e acasa :) ). Sper sa nu o zapacim de cap cu atatea limbi auzite :)

 

Voi patiti sa se trezeasca bebe ca viseaza urat si sa tresare?

 

Alina...eu numai la fetita ta roscata ma gandesc..ca ne-ai intaratat ca ne pui poze cu ea si nu ai mai pus :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua și de la noi

 

Și lui David îi curge din guriță și face baloane cu salivă amestecată cu lapte, e tare comic.

 

Foarte drăgălași bebeii noștri, super toate pozele.

 

L-am mai lăsat și eu pe David să doarmă pe burtică, dar doar ziua, să-l pot supraveghea, altfel mi-e frică.

 

Mai are ceva mucușori, îi mai fac aerosoli si-l aspir iar noaptea îi culc pe o perna ai mare ca respira mai bine.

 

Eu sunt în tren, am ceva drumuri de făcut azi, David cu mamă acasă. Am ajuns la destinație, va mai scriu mai târziu.

 

Pup și o zi frumoasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata mamici! Ce faceti?

Alina intrebai tu ce mai gatim. Ieri am facut ceva super rapid si bun- cartofi crocanti la cuptor. Tai cartofii in felii mai groase (eu am taiat in 4 cartoful) ii pui intr un castron, torni ulei peste si amesteci cu mana ca sa fie uniform, apoi pui malai si usturoi granulat sau boia si agiti castronul, nu amesteci cu mana,ca sa se lipeasca malaiul uniform si ii bagi in tava de la cuptor pe hartie de copt cam 45-60 minute, in functie de cuptor! Sunt super super buni!

Marya, tu ziceai de mirosul neplacut dupa ce face bebe caca...azi dim am crezut ca vomit..daca e sotul acasa cand face il schimba el pt ca mie mi se face rau...si dupa ce il schimbam aerisim de urgenta camera...cam atat de urat miroase.

A facut si Toma cojite din alea pe cap...

I am comandat si eu baby swimmer, azi vine curierul...ahh abia astept sa il bag cu el in cada...cred ca maine sa am timp sa o dezinfectez.

Ce bine ca e vineri si vine weekendul...pentru mine weekendul e o gura de aer ca e si sotul acasa si mai pot face si eu una alta :)

Va pup, o zi usoara alaturi de minunile voastre :*

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...