Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Radar familia Bodnariu


redactor

Recommended Posts

Reguli clare care se referă la protecția minorului. Unde este cenzura?

 

Lucialu, tu ai spus că sunt cenzurate (pentru că sunt finanțate de către stat). Ne poți explica cum?

 

Protejeaza minorii, cum ? Luandu-i cu forta de langa parinti din cauza unor sesizari anonime sau din orice motiv, pe care l-ar putea gasi potrivit pt interventie, un lucrator bv ? 

Asta se dezbate, aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Protejeaza minorii, cum ? Luandu-i cu forta de langa parinti din cauza unor sesizari anonime sau din orice motiv, pe care l-ar putea gasi potrivit pt interventie, un lucrator bv ? 

Asta se dezbate, aici.

 

 

pai.....daca eu fac o reclamatie cum ca un elev de/al meu e batut de parinti, crezi ca pana se rezolva situatia trebuie sa il ia de acolo sau sa il lase in casa?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danielag, de ce nu vorbeste presa exact despre asta: ca se iau copiii fara o decizie judecatoreasca, desi No este semnatara a conventiilor cu drepturile si libertatile fundamentale ale omului? Pe cine " ranesc" daca spun asta? Au scris ca sa respinga acuzele cu libertatea religioasa, asa spune Otiliav....cine se face frumos?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si in UK sunt judecatori care nu au studii juridice, ei judeca la "Justice of Peace Court". Si nu oricine poate deveni judecator la Justice of Peace.

 

Si, la fel, in cazurile cu minorii, presa nu poate da prea multe detalii, in nici un  caz nu se dau numele, poze etc pentru a li se proteja intimitatea (imaginati-va ca PC investigheaza un caz de abuz sexual si apar in ziare amanunte cu numele copilului, parintilor, cine ce cui i-a facut, detalii, poze etc, vorba aia,  sa stie tot cartierul, scoala, orasul...)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu am peste ce sa trec deoarece nu am nimic personal cu tine. Nu m/am luat de tine in caz ca nu ai remarcat. :) Te/am citat pt ca te/ai intrebat retoric despre trauma pe care o sufera copiii si parintiii atunci cand sunt tarati printr/un astfel de proces (si nu ma refer la mersul la tribunal), am fost de acord cu ce ai spus si am adaugat ca asa ceva nu se repara cu toti banii si cu toate scuzele din lume, un fel de da, mai, ai mare dreptate. De ce de atunci simti nevoia sa ma atacii, asta ma depaseste.

Xio nu am de ce sa te atac  ...dar indiferenta  pt un parinte e un punct  sensibil  .

Au fost copii luati imediat pt ca de revelion la ora  2 noaptea  nu dormeau. ..asa a spus vecinul  de jos. 

Dupa un an cu procese  si avocat  platit de ei (nu  al BV) au castigat. 

 

Copila  a incetat  sa mai vorbeasca  in momentul  ij care i.au  luat de la parinti(pt ca erau 2 frati )

Nu vb nici astazi  ...cu toti psihologi  din tara pe care i au tot cautat. 

 

Deci palma la fund sau mutilare  pe viata? 

Tu  ce ai alege? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...