Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Radar familia Bodnariu


redactor

Recommended Posts

La cata mediatizare s-a facut cazului, si cate poze neblurate cu copii au circulat peste tot pe net si nu numai, schimbarea de look poate chiar a fost o necesitate!!

 

Ca doar romanii sunt avizi dupa imagini! Ce conteaza ca acei copii nu au nicio vina, daca am mai gasit vreo poza cu ei undeva hai s-o publicam repede pentru rating, ce conteaza daca facem rau copiilor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La cata mediatizare s-a facut cazului, si cate poze neblurate cu copii au circulat peste tot pe net si nu numai, schimbarea de look poate chiar a fost o necesitate!! Ca doar romanii sunt avizi dupa imagini! Ce conteaza ca acei copii nu au nicio vina, daca am mai gasit vreo poza cu ei undeva hai s-o publicam repede pentru rating, ce conteaza daca facem rau copiilor!

Pozele alea neblurate si mediatizarea numelui si a cazului in sine au ajutat ca fetele astea, resp toti copiii B sa nu fie deja adoptati. Asta i-a ajutat pe parinti sa lupte ptr ei. [8]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uel, asta chiar e o speculatie de genul hai sa ne aflam in treaba. Sunt cinci copii luati, numa Naomi a avut nevoie de schimbare? 

 

dar, iata ce au postat pe fb acum o ora! 

https://www.facebook.com/Norway-Return-the-children-to-Bodnariu-Family-744234959015965/?fref=ts

 

 

Marius si- a vazut in sfarsit baietii, cei doi mai maricei. stiti ca nu avea voie.

http://www.bodnariufamily.org/articles/marius-bodnariu-s-a-intalnit-cu-baietii-pentru-prima-oara-dupa-aproape-trei-luni-bilingv/

 

 

si iata ce scrie in comunicat.

 

"Bucuria revederii a fost umbrită de câteva aspecte care i-au îngrijorat mult pe părinți. Pentru moment și din motive obiective, nu le vom face publice, dar vă îndemnăm să vă rugați împreună cu noi lui Dumnezeu pentru copii, ca să-i păzească atât psihic, cât și fizic, pentru că știm că numai El o poate face! "

 

mdah, tunsoarea aia in astfel de conditii, nu e deloc de neglijat. Eu zic sa incercati sa va folositi de cele cu care Dumnezeu ( natura dc asa vreti sa ii spuneti ) ne- a inzestrat pe toti. Si nu mai credeti a oarba o institutie fie ea si a No, stie sa se apare infiorator de bine si singura, nu mai are nevoie de avocati  "din oficiu". Fiti parinti cu simturile treze. 

La cata sustinere si ce sustinere are fam B, aproape ca pot paria ca se putea rezolva si altfel problema. Insa faptul ca merg pe calea Adevarului, poate sa aduca multe bine si altora ca ei. Desi la cat sufera, asta e martiriu :(( si la cat au fost de tavaliti in noroi, de oameni obisnuiti, parinti...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://sciencenordic.com/when-state-takes-your-child

 

despre cum s-a solutionat cazul copiilor indieni

 

Sunt informatii care au mai fost postate...

 

S-a solutionat prin darea copiilor unchiului patern. Care nu a mai vrut sa ii returneze mamei, dupa ce aceasta si-a revenit din depresie. Care mama i-a recuperat in instanta, in Calcutta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copiii indieni s-au returnat dupa ce India a sistat contractul de telefonie pe care No il furniza lor, adica a fost o chestie de BANI. Plus ca a durat mult, plus ca au mutat data procesului/unuia dintre procese dupa ce in presa indiana au aparut date ca parintii resp divorteaza etc. N-a fost deloc asa simplu cum se vede din art resp. 

A amenintat ca sisteaza. Si a renuntat la presiuni dupa ce problema s-a transformat in conflict sot-sotie. Care conflict a dus la divortul celor doi. Erau problem grave intre cei doi, inclusiv ce a spus O., cu depresia ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt informatii care au mai fost postate...

 

S-a solutionat prin darea copiilor unchiului patern. Care nu a mai vrut sa ii returneze mamei, dupa ce aceasta si-a revenit din depresie. Care mama i-a recuperat in instanta, in Calcutta.

 

si a fost un fel de nici ca noi dar nici ca voi, din partea Bv. 

 

lui Ruth i s- a propus sa zica de spre sot " de bine" cu " promisiunea" ca va fi cu bebe.

 

Adevarul elibereaza, doar Adevarul....altfel multi inrobiti isi vor mai musca din pumni multumita Bv. Uite asa sunt ei inca pe cai mari. Prin compromisuri de- astea. Bravo rusilor ca si- au avertizat cetatenii, mergeti dar o faceti pe pielea copiilor vostri, caci noi nu putem face mai nimic dc vinse intampla ceva.

 

Eumada, sper ca nu ai avut tasta pocita... :( 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta am auzit si eu, ca de fapt ea il batea pe el...

 

Asa a declarat el. In acelasi timp, lui i se rupea in 14 de cum se descurca ea si cu baietelul cu elemente autiste, care era primit la gradi daca statea maica-sa cu el, si cu fetita nou-nascuta, si cu treburile casei... El isi vedea de ale lui.

 

Stilul de viata "barbatul = provider, femeia = copii + treburi casnice" se regaseste inca mult si in Romania.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lui Ruth i s- a propus sa zica de spre sot " de bine" cu " promisiunea" ca va fi cu bebe. 

 

Lucia ai inteles gresit. A fost intrebata daca sotul este violent cu ea. Daca spunea ca da ea ar fi fost eligibila sa mearga intr-un centru mama-copil si ar fi putut sa-l si alapteze in continuare. Ea a spus ca sotul nu e violent cu ea asa ca au plecat doar cu bb.

Eu am apreciat de la inceput ca ei au fost sinceri in declaratii. Desi, dupa ce s-a intamplat ulterior se poate spune ca sinceritatea nu a fost mereu in favoarea lor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred. Familiei Nan i s-au luat copiii cu motivatia ca nu au recunoscut ca le mai trag cate o palma. Familei B pt ca au recunoscut.

Deci nu cred ca exista o solutie buna sau rea... Si mie mi se pare ca familia B sunt sinceri.

Si oriunde ar fi vina, clar e anormal din punctul meu de vedere tergiversarea atat de lunga pana la inceperea evaluarii.

Plus nu pot sa inteleg si pace ce poate sta in spatele regulilor de a nu putea avea avocati platiti de ei, ci de stat, adica de cei cu care sunt in proces. Unde e normalitatea in asta. De ce nu poti sa vi cu expertul tau sa contracarezi ce zice cel platit de acuzator. etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...