Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Radar familia Bodnariu


redactor

Recommended Posts

E hai sa nu ne inflamam degeaba. Nu ti-a cerut nimeni sa nu mai vorbesti despre asta, s-a cerut decenta in exprimare (faptul ca nu esti de acord cu legea Norvegiana nu inseamna ca tara aia e un nimic iar oamenii aia nu au dreptul la respect - si din pacate asta a cam lipsit in dezbaterea asta), si s-au cerut argumente legale si dovezi, pentru ca unii dintre noi au nevoie de ceva mai mult decat "sufletul imi spune". 

 

Stai calm, ca nu se inflameaza nimeni, mai ales ca nu pe DC se rezolva situatia acestei familii. 

 

Tot ceri dovezi ale activitatii abuzive ale baver, dar acestea au fost puse la subiect inca de la inceput. Vrei altele ? De ce ? Cele de pana acum nu sunt suficiente pt a lamuri pe oricine de neregulile acestei institutii ?

Decat sa tot ceri socoteala si dovezi, mai bine incepi sa citesti subiectul de la inceput, nu de unde iti convine tie, doar ca sa ai motiv sa contrazici.  

Observ ca ignori cu desavarsire mesajele lui Fleurdelise, care iti explica civilizat de ce norvegia nu poate sa facca ce vrea cu familiile de pe teritoriul sau, dar tu te agati de mesaje care-ti par tie ca-s potrivite pt o mica paruiala.  [8]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

E hai sa nu ne inflamam degeaba. Nu ti-a cerut nimeni sa nu mai vorbesti despre asta, s-a cerut decenta in exprimare (faptul ca nu esti de acord cu legea Norvegiana nu inseamna ca tara aia e un nimic iar oamenii aia nu au dreptul la respect - si din pacate asta a cam lipsit in dezbaterea asta), si s-au cerut argumente legale si dovezi, pentru ca unii dintre noi au nevoie de ceva mai mult decat "sufletul imi spune". 

 

Ti-as fi recunoscătoare dacă ai exemplifica cu ceva postari de-a le mele în care nu am fost decenta în exprimare sau as fi spus vreunul din lucrurile reproduse de tine mai sus (tara aia e un nimic, etc).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai calm, ca nu se inflameaza nimeni, mai ales ca nu pe DC se rezolva situatia acestei familii. 

 

Tot ceri dovezi ale activitatii abuzive ale baver, dar acestea au fost puse la subiect inca de la inceput. Vrei altele ? De ce ? Cele de pana acum nu sunt suficiente pt a lamuri pe oricine de neregulile acestei institutii ?

Decat sa tot ceri socoteala si dovezi, mai bine incepi sa citesti subiectul de la inceput, nu de unde iti convine tie, doar ca sa ai motiv sa contrazici.  

Observ ca ignori cu desavarsire mesajele lui Fleurdelise, care iti explica civilizat de ce norvegia nu poate sa facca ce vrea cu familiile de pe teritoriul sau, dar tu te agati de mesaje care-ti par tie ca-s potrivite pt o mica paruiala.  [8]

Am citit absolut toate mesajele de la acest subiect, sunt o groaza de interpretari, o groaza de articole din tot felul de surse care spun cam acelasi lucru "Abuz, abuz" dar se ascund dupa "netransparenta serviciului", "e ilegal sa se faca publice documentele" etc. Si dovezile intarzie sa apara desi o gramada de asociatii crestine, pastori si membri de familie extinsa au vazut documentele cu pricina. 

Eu de paruit nu ma parui cu nimeni, e problema ta daca vrei sa vezi in interventiile mele atacuri. Am mai zis e bine sa nu-ti faci o argumentatie doar pe sentimentalisme pentru ca daca mintea ta o poti amagii, vei ramane dezamagit daca realitatea iti da o decizie contrara. 

Nu am raspuns la mesajele lui Fleurdelise pentru ca nu am ce sa raspund, nu a oprit nimeni dezbaterea publica pe subiectul asta, fiecare are libertatea de a isi spune parerea. Pana una alta imi pare ca voi suporteri cauzei sunteti cei care blocati dezbaterea atunci cand nu va mai convine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ti-as fi recunoscătoare dacă ai exemplifica cu ceva postari de-a le mele în care nu am fost decenta în exprimare sau as fi spus vreunul din lucrurile reproduse de tine mai sus (tara aia e un nimic, etc).

 

Mesajul meu nu era o acuzatie la adresa ta. Ai spus in mesajul la care am raspuns:

"Ce mă surprinde e ca lumea e împotriva dezbaterii publice în jurul acestui caz, mai ales când astfel de opinii vin de peste ocean unde marile schimbări s-au făcut inclusiv sau mai ales respectând vocea oamenilor și în urma unor campanii media de mega amploare..."

 

Si ti-am explicat, decent de altfel, ca cei pe care tu ii vezi ca oponenti in dezbaterea curenta, nu sunt impotriva dezbaterii publice, ci doar pentru o alta forma a dezbaterii.

In speta mai putin o linsare publica a serviciului si tarii respective si mai mult un "fair trial" al abuzului clamat.

Si in legatura cu decenta mesajelor, sunt destule mesaje in topic care sunt josnice dar nu ma stradui sa numesc useri sau sa dau citate pentru ca dupa cum spuneam nu caut harta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

L-am recitit si nu vad unde e acuzatia. Nimic din ce am zis nu ti-a fost adresat in mod direct, ti-am explicat pozitia mea cu privire la dezbatere. E ok sa o faci atata timp cat se dezbat argumente. 

Si daca doresti neaparat sa insisti pe subiectul asta, am simtit ca e absolut necesar sa explic tocmai datorita subtilului " mai ales când astfel de opinii vin de peste ocean unde marile schimbări s-au făcut inclusiv sau mai ales respectând vocea oamenilor " care mi-a dat de inteles ca eu sunt cea care se opune dezbaterii.

Deci in concluzie, mesajul meu este nu ma opun dezbaterii dar prefer argumente.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar al tau care este, Alizee? Sa ne pui citate din articole luate de pe diverse site-uri care nici măcar nu verifică apartenența unui nume străin la genul corect?

 

Eu bănuiesc ca acest subiect ar trebui sa fie o dezbatere, ceea ce Madanic chiar a încercat sa facă. Din păcate nu are cu cine...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...