Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Radar familia Bodnariu


redactor

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vorbesti despre dezgust? Ar fi de ras dc nu ar fi de plans. 

Uite, de grija unlike- urilor de pe DC nu pot dormi eu noaptea.  [batcap]  Recunosc, am " fanele" mele, aceleasi :))) le numar si pe degete :))

 

Foarte interesant ce spune dl psiholog. La mine se intrerupe traducerea la un moment dat. 

Doamne ajuta ca mai sunt si profesionisti cu constiinta! Tocmai pentru ca o au, vorbesc pt aceste familii. Confirma 100% ce spunem noi pe aici. Au semnat 170 de doctori norvegieni o petitie care semnaleaza aceste abuzuri.

Si pentru ca te faci ca nu intelegi, sa stii ca nu m-am referit la cazul Bodnariu, si la drama acelei familii de care multi au inceput sa  o folosesca paravan  doar ca sa-si poarte propriile razboaie si orgolii pe  FB si forumuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucialu, tu au citit pe net despre incest? In cate tari e legalizat? 

 

Nu ca eu as fi de acord, dar sunt legile lor. In Franta e legal din vremea lui Napoleon. 

Dacă e legal în unele tari nu înseamnă ca nu pputem avea o opinie,  nu?

 

Mi se pare noaptea mintii sa dai o lege care sa permită legături intre frati și sa mai și specifici in ea ca e ok și pentru minori, 15 ani sa aibă. ..

 

Si scalvagismul a fost legal, și rasismul, și misoginismul. Faptul ca oamenii au pus la un moment dat sub semnul intebarea corectitudinea legilor a dus la schimbarea lor.

 

Deci nu, faptul ca o lege strâmba și bolnava exista și in alte tari nu mi se pare un argument viabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atatea argumentatii agresive si aiuristice vin din partea celor care sustin legile unei tari, chiar daca acelea incalca in mod flagrant legea bunului simt sau a sanatatii populatiei, incat nu mai vreau sa intru in polemici care nu duc nicaieri. Este un monolog, nu un dialog. Nimeni nu va convinge pe nimeni ca parerea sa este mai corecta decat a celuilalt.

Din fericire, nu pe DC se solutioneaza problemele lumii.  [cit]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vauva, norvegianul respectiv a fost citit la timpul respectiv, mincinos notoriu sau ceva probleme cu memoria, de a uitat de copiii Norvegiei ai secolului XX, cu tati naziști?

 

Nu. Tu te faci ca nu înțelegi. Si îți voi spune imediat de ce.

Alizee, nu pe DC, slava Domnului! se soluționează problemele lumii, dar am remarcat ca exista așa o bula de fericire in care trăiesc unii forumiști, care merg fix pe aceeași linie, nu îndrăznește nimeni sa ii contrazică, ca si- o ia.

 

Mihaela, ai dreptate sunt mai multe tari europene fruntașe [fri] ăștia de ne mâna pe noi, esticii, dar acum este vizibil ca si pe ale lor popoare, spre dezastru. 

 

Tabloul nu este complet fără aceste discuții, ca sa pricepem cu toții spre ce ne îndreptam. Creștinii, mai antart, erau catalogați ca fiind înapoiati. Si la oala erau catalogați cam toți romanii, cu precădere aceia rămași in țara. Unii, zic doar unii, nu generalizez! conaționali, imediat ce își strămutau ambele pecere pe tărâmuri străine, parca aveau o brusca creștere circumvolutiometrica si se pricopseau cu drept de dat cu joarda peste mâinile acelora care îndrăzneau sa le ridice in semn de " dar... ".

 

Avem si romanasi care s- au declarat atei. Si la multe topice au argumentat ca nu este nevoie de frica de Dumnezeu, nici de dragoste pt Dumnezeu, in fine, nu este nevoie de Dumnezeu, pt ca sa știe sa facă lucrurile in mod corect, căci Dumnezeu nu este morala, iar morala este umană :D

 

Aflam din țările democrate ca " nu sunt fani ai legilor bazate pe moralitate" Mihaela_s ma trimite pe net, ca mai sunt discipoli. Si recunosc, i- am găsit :D

 

Barnevernetul face niște trebi bazate pe principiile  " interesului superior al copilului" , " copilul aparține statului" si familia si părinții biologici in speța nu contează, contează individul. Primul principiu este aruncat la ghena imediat ce au fost răpiți copiii de către PC.

Stim ca se scade vârsta copiilor pt a putea întreține relații sexuale. Toate chestiile astea fac parte din același tablou, genderul din cărțile de identitate, adopțiile curcubee, poveștile cu părinți de același sex din Grădinițe...toate!

Constat ( si am dreptul :D ) ca, unele tari de prea mult bine s- au stricat la cap. In vreme ce creștinii sunt înapoiati, conform propriilor lor păreri, ele vor sa trăiască ca in vremea faraonilor. Eventual in loc de Dumnezeu si morala, sa suie pe piedestal gena umană si umanoidul, doar el si cu marele lui Ego. De- asta nu exista reacții prompte, unitare si ferme la valul de migranți. Ca se bat cap in cap navala la chemarea conducătorilor europeni cu fumurile respirate ani la rând de către europeni, corectitudine politica si toleranta. Nu mai pușca nimic, toate macanelile ca ac o femeie spune nu, fie si dezbracata, Nu rămâne. Acum li se cere nemțoaicelor sa nu provoace vestimentar in public. Acesta este un exemplu. 

Este clar ca populația din acele tari este schimbată profund, ăștia de acum au dus trai pe vătrai, mulțumită înaintașilor lor care s- au chinuit sa adune bob cu bob libertăți si drepturi, pt ca urmașii lor sa se poată bucura de ele. Basca au venit muuuulti de prin tot felul de tari, care nu au înțeles ioc, poate nici nu i- a interesat de ce aceste tari sunt unde sunt, au vrut doar ca sa mănâncă si gura lor o felie din cașcavalul mare si apetisant al acestor tari.

 

Partea proasta este ca batjocorelile astea de drepturi si tot felul de aberații se întind precum molima. Si eu una, nu cred ca putem sa ședem in așteptare pana când unii de lângă noi se trezesc din reverie si realizează ce mediu cretin si toxic tes " specialii" plictisiți de viața, dar care cu bani mulți pot si il fac copiilor noștri. Un viitor deloc măreț. 

 

Se pricopseau am scris .nu înțeleg de ce nu pot edita???

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In plus in Suedia, e legal intre frați vitregi. Si e legală si căsătoria dar cu aprobare guvernamentală. Ceea ce nu inseamna ca e ceva frecvent. Tanara aceea a gasit si ea ceva cu ce sa iasa "in fata", sa se afirme ca tanar politician. Daca lumea nu va dori legalizarea, nu se va face. Nu inteleg ce legătura are asta cu cazul Botnariu si barnevernet din Norvegia...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...