Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Radar familia Bodnariu


redactor

Recommended Posts

Sigur ca nu cred. Daca e legal nu trebuie sa se întâmple :). De asta scriam, ca e legal in cateva tari, dar nu cred ca asta inseamna perversitate :)

 

Ca sa inteleg : tu nu crezi ca se incadreaza, la perversitati, relatiile sexuale intre rude de sange, daca sunt legiferate ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu nu cred ca daca in Franta e legal, asta inseamna ca e frecvent. Nu e moral si asta deja e alta discuție. Inseamna ca daca se întâmpla, acei frați nu vor face închisoare. Atat

 

De ce o lege care aduce atingere moralitatii unei societati ar fi o alta discutie ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se încadrează la perversități morale, personal nu sunt de acord. Dar legea spune ca daca cei doi frați au peste 15 sau 16 ani, si sunt amândoi de acord, nu e considerată pedeapsa legală. Eu ii consider vinovați moral. Dar legea nu sunt eu. Si nu consider ca pentru asa o situație, ar trebui sa faca pușcărie. Ce ar rezolva?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ma insel, in Turcia sunt legale casatoriile intre verisori de gradul 1  [zirea]

 

Am vazut mai demult un reportaj la nemti, despre 2 frati, care facusera 5 copii  [zirea] primii 4 au fost luati de catre stat si plasati in diverse familii, pe al 5lea il lasasera la ei...nu au facut inchisoare pt lucrul asta...ei incercau sa obtina dreptul de a putea creste al 5lea copil...si spuneau ca vor mai face si alti copii  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acuma daca s-a ajuns la discutii despre moralitatea societatii/societatilor, de ce sa nu discutam si despre acele popoare/culture in care este perfect legal si moral si normal ca un barbat sa aibe vreo 5 neveste concomitent?

 

Sau despre acele popoare/culture in care este perfect morala si absolut usuala casatorirea copilelor de 12 ani cu batrani de 60 de ani? 

 

Sau alea sunt prea indepartate ca sa ne lezeze moralitatea noastra solida?

 

Noroc ca exista poporul norvegian, care cu suprema nerusinare lezeaza moralitatea mondiala, popor asupra caruia sa ne varsam galetile de dezgust (nu am gasit un alt cuvant, ca cele care-mi tot veneau in minte posibil sa fi deranjat/lezat).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt ca noi suntem europeni? Pt ca Europa a fost un continent profund crestin? Pt ca, desi nu ne- a intrebat nimeni dc suntem de acord, unii se duc in acele tari sa le impuna morala lor? Pe mine personal ma intereseaza de ceea ce se intampla la noi, in Europa. Rromii nostri care altadata erau aratati cu degetul pt ca isi casatoresc copiii minori, de catre tarile astea occidentale ale Europei, acuma sunt " tolerati" bine merci la capitolul casatorii intre minori. De ce? Cand s- a schimbat viziunea? Romania este arata cu degetul acum doar pt coruptie.

Traim consecintele lepadarii de valorile care au adus Europa in locul in care inca! se mai afla azi. 

Suedia a fost prima tara care a interzis orice fel de violenta asupra copiilor. Suna tare frumos, dar e cot la cot sistemul de protectie al copilului cu Barnevernetul. Si ei iau aidoma norvegienilor copii din familiile biologice. Romania a aderat la legislatia la care Suedia a facut pionerat si a dat directie. Si cam toate legislatiile astea avangardiste ne vin din tarile astea care detin monopolul asupra Europei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Turcia e legal incestul.

S bătaia e legala în turcia: nevasta,  copii... o practica chiar și politia. 

Despre ce vorbim aici?

 

Deci e ok sa as argumentam cu legi absurde și imorale de oriunde dar absolut nesimțit sa comparam cu legislația și practicile protecției copilului din alte tari când e vorba de abuzurile barnevernet. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...