Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Radar familia Bodnariu


redactor

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc lui Dumnezeu! Fie ca suferinta prin care a trecut aceasta familie sa deschida drumul spre stoparea abuzurilor Si reintregirea celorlalte, multe, familii in suferinta.

 

 

am toata convingerea ca suferinta lor nu a fost in zadar,si cred ca Dumnezeu I-a ales pe ei sa prin asta cu un scop, si stiind ca sunt puternici in credinta, au support...si astfel prin ei, cei slabi nu vor mai trece prin aceste suferinte.

 

 

slava sa fie Domnului!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am citit ca au petrecut weekendul cu fetele Acasa, dar apoi le aduc inapoi in orasul unde au stat Inca 2 saptamani, pana termina scoala. Ce absurditate, dar ce mai conteaza dupa cosmarul De luni De zile De despartire...vor trece repede.

Si pe baieti au mers, sau urmeaza sa mearga sa ii ia, in alt oras la vreo 3 ore De drum.

Trebuia sa ii returneze statul, cu scuzele De rigoare. Important e ca vor fi impreuna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta inseamna o comunitate unita, sunt convinsa ca fara sprijinul atator mii de oameni nu s- ar fi ajuns aici. 

 

Eu sper ca din tocmai, hotararea s-a luat pe baza de fapte si au ajuns la concluzia ca parintii sunt nevinovati / capabili sa isi ingrijeasca copiii si nu au cedat doar din cauza presiunii [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lupta continua.  Mai sunt multe familii nedreptatite de acest sistem bolnav.  Ce nu am realizat este ca decizia de a returna copiii nu a fost luata de o instanta judecatoreasca asa cum ar fi trebuit, si unde ar fi fost scoase in evidenta abuzurile Barnevernet.  Articolul lui George Alexander aduce lumina in noua situatie. 

 

https://rodiagnusdei.wordpress.com/2016/06/04/lupta-pentru-copiii-nostri-continua-de-george-alexander/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, rall sigur ca au motive sa ia aceasta decizie, dar fara prezenta in media nu se miscau autoritatile romane, de ex. Ca pt alte familiii in aceeasi situatie nu s- a miscat un deget. De aia ziceam de eforturile comunitatii  . Fara ei , ar fi fost mult mai greu sa isi faca cunoscuta situatia. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...