Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Radar familia Bodnariu


redactor

Recommended Posts

Eu sper ca din tocmai, hotararea s-a luat pe baza de fapte si au ajuns la concluzia ca parintii sunt nevinovati / capabili sa isi ingrijeasca copiii si nu au cedat doar din cauza presiunii [:)]

 

 

rall nici un ciine nu-l iei dde la stapini fara motive bine intemeiate, dar mai ales 5 copii.

 

daca acum s-a dovedit ca sutn capabili, oare ce s-a scchimbat, atunci nu erau capabili, atunci nu erau nevinovati?

cine plateste, si mai ales cum se poate justifica eroarea care a facut cca 5 ccopii sa fie departe de parintii lor pt jumatate de an...iar acesti parinti sa treaca prin cea mai groaznica suferinta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu sper ca din tocmai, hotararea s-a luat pe baza de fapte si au ajuns la concluzia ca parintii sunt nevinovati / capabili sa isi ingrijeasca copiii si nu au cedat doar din cauza presiunii [:)]

 

Eu cred ca si alti parinti carora le sunt luati copiii sunt nevinovati dar Barnevernetulu nu ii face nimeni proces fara sprijin international deci  nu exista nici o " concluzie"  in cazul lor .

Presiunea a facut sa existe procesul. 

Macar de nu ar ramane totul doar la acest caz .

 

Bravo celor ce s-au implicat. Fara scandal copiii nu ar fi fost acum acasa .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

App de-ale familii, lucrurile se mișca, aka avem judecători care stau in picioare si când e Canada in " ecuație":

 

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/ana-maria-nedelcu-in-lacrimi-la-instanta-suprema-nu-mi-doresc-altceva-decat-sa-fiu-langa-copiii-mei-atat.html

 

Ce a pățit  fam Bodnariu arată ca se poate întâmpla oricui, ca lucrurile au ajuns fix atât de departe. Exista probabilitatea ca lucrurile sa revină măcar pe moment in limitele normalului la câta tevatura s- a făcut pentru acest caz. Fam B. a avut șansa sa facă parte dintr- o comunitate puternic sudata. Însă sunt convinsă ca dacă nu vom rămâne treji si sa arătam pana unde își poate întinde unii plapuma, ma refer la politicienii ăștia corupți in primul rând,  mâinele pt unii cu vise șuie va fi o noua zi, iar cum s- a încheiat cazul B pt ei sa fie doar o bătălie pierdută. Comunități precum cea din care provine fam Bodnariu nu sunt des întâlnite in societate din păcate. PS: tocmai pt ca sunt o familie mare, ma refer si la cea extinsă, si pt ca au așa o comunitate unita, cred ca ai lor copii vor avea cele mai bune șanse sa treacă de mare parte dacă nu de tot răul ce le- a fost făcut.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiri tulburatoare cu privire la familia Avramescu.  Familiei Avramescu i s-au luat copiii acum doi  ani.  Au castigat procesul dar, de doi ani Barnevernetul tergiverseaza lucrurile, cautind tot felul de scuze pentru a nu returna copiii.  Dar nu numai atat, acum vor sa-i inchida.  

 

http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actualitate/Social/EXCLUSIV+Digi+24+-+Noi+cazuri+de+romani+carora+autoritatile+norv

 

Speram ca in continuare guvernul roman si de ce nu, noi toti, fiecare cum poate, sa ajute in lupta cu acest balaur.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

 

 

Pai astia sunt etalonul meu? Da narozii astia isi bat copiii, nevestele, ii infometeaza pana la disperare in Ramadam ca sa se inbuibe noaptea mancand. Credeam ca tintim spre altceva

 

Acu reciteam  de fapt ce ai scris. 

 

Acu de Ramadan ,am avut o familie sa zic in ochii mei,care mic cu mare a tinut ramadam. 

Fetita de 7 ani ,venea si se juca fiumiu ...jos ij fata blocului si se tot plangea ca sta rau ,ca mama nu.o intelege. ..

 

Cand a terminat Ramadanul, de sarbatoare  lor ,fetita a venit fericita jos 

...ca in sfarsit a mancat .

Nu a durat nici jumatate de ora ,fetita a vomitat vreo 10 min continuu. 

Chem alertata pe cineva din familie, vibe fratele mai mare ,ii explic si.imi spui ca e normal de dupa Ramadan. 

Ca dureaza cam o sapt de rau  [smulgpar]

 

 

 

Zic si nu ii dati nimic ?

Raspuns:Nuuuu....medicamentele sunt o otrava".

 

M.Am abtine mult sa nu sun ,sa fac o sesizare. ...si acu ma tot gandesc daca am fc bine ca am tacut [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...