Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Radar familia Bodnariu


redactor

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Astazi, amandoi parintii au vorbit prin telefon, cu cele 2 fete, cate 10 minute fiecare.

 

 

"Ne bucuram si multumim lui Dumnezeu ca astazi, pentru prima data Marius si Ruth au putut sa vorbeasca cu fetele. Fetele sufera de dor dupa parintii lor si vor sa vina acasa; si parintilor le este dor de ele si vor sa fie din nou o familie intreaga, nu mutilata. Ce poate fi mai frumos pe lumea asta?!

Nu stiu cum vor traduce cei ce ne "urmaresc" cuvantul DOR, nu cred ca exista in dictionarele lor. Din 16 noiembrie 2015, abia astazi 14 ianuarie 2016 este pentru prima oara cand au putut vorbi prin telefon, pe speaker, cate 10 minute cu fiecare fata...dupa doua luni doar cate 10 minute de convorbire!

Nu pot decat sa-mi imaginez incarcatura emotionala a acestei convorbiri, fiecare cuvant cred ca a valorat mai mult decat o avere. Fetele sufera dupa parintii lor si parintii de asemenea! Noi ne vom pastra calmul si increderea ca Dumnezeu va lucra si va aduce din nou impreuna aceasta familie, si noi vom face tot ceea ce tine de noi si nu ne vom opri pana atunci!
Asa sa ne ajute Dumnezeu!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate cu alta ocazie va trebui sa discutam asupra semnelor de intrebare pe care volens- nolens, le ridica tevavura asta. Cata libertate sa ii dai copilului, daca e bine pentru el sa il tratezi ca pe un egal al tau, unul mai mititel, dar tot egal , de ce se ajunge la interventii care frizeaza absurdul...multe.

 

Pe pagina de fb cu familia Bodnariu, am gasit protestul romanilor din Italia, iniyiat de un reprezentant? al Bisericii Ortodoxe din Bergamo, au fost 200 de romani catolici, ortodocsi, protestanti si penticostali :) 

 

http://www.piacenzasera.it/app/document-detail.jsp?IdC=1093&IdS=1093&tipo_padre=0&tipo_cliccato=0&id_prodotto=64478&css=homepage.css

 

 

am cautat articole de acolo, sa vad dc au comentarii facute de italieni. Am gasit. Erau indignati, socati, ca si noi... si propuneau sa faca o petitie pt reintoarcerea copiilor in familie. Si sa boicoteze produsele No. Si din nou indignati ca nu se prezinta stirea nici macar de catre Rai, post tv public, precum e TVR- ul la noi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Poate cu alta ocazie va trebui sa discutam asupra semnelor de intrebare pe care volens- nolens, le ridica tevavura asta. Cata libertate sa ii dai copilului, daca e bine pentru el sa il tratezi ca pe un egal al tau, unul mai mititel, dar tot egal , de ce se ajunge la interventii care frizeaza absurdul...multe. Pe pagina de fb cu familia Bodnariu, am gasit protestul romanilor din Italia, iniyiat de un reprezentant? al Bisericii Ortodoxe din Bergamo, au fost 200 de romani catolici, ortodocsi, protestanti si penticostali :) http://www.piacenzasera.it/app/document-detail.jsp?IdC=1093&IdS=1093&tipo_padre=0&tipo_cliccato=0&id_prodotto=64478&css=homepage.css am cautat articole de acolo, sa vad dc au comentarii facute de italieni. Am gasit. Erau indignati, socati, ca si noi... si propuneau sa faca o petitie pt reintoarcerea copiilor in familie. Si sa boicoteze produsele No. Si din nou indignati ca nu se prezinta stirea nici macar de catre Rai, post tv public, precum e TVR- ul la noi.

Ba da ....sunt indignati. 

Chiar foarte ....si se pare ca astia de  la PC italian au cam amutit(imi povestea o cunostinta  avocat ).

Se discuta peste tot ,eu nu prea am timp ,dar cand asteapta parintii  sa ia copii de la gradi  am auzit N discutii  despre asta in defavoarea celor  de la BV. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta am spus si eu, ca sunt indignati :)

 

Monicabo, in articol scrie ca fetele le -au spus parintilor ca vor ramane la fosteri, pana cand vor fi adulti. Copiii sunt pregatiti, suna exact precum povesteau parintii Nan, ca fata le spusese cu ceva timp inainte de le fi luati copiii, ca vor fi dusi ea cu fratele la alti parinti.... 

discutia e sfasietoare. :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BV am mai scris si repet. Nu e firma privata. Stiu ca s-au mai facut astfel de afirmatii pe aici dar eu nu am vazut o astfel de afirmatie confirmata.

BV e protectia copilului din Ro. Care nu inregistreaza venituri proprii. Sunt angajati ai statului psihologii. Si cu cat au mai multe cazuri cu atat cheltuie mai mult si raman fara buget. Care buget apropo s-a redus anul acesta si se va reduce foarte mult din cauza crizei petroliere. Pe ei ii costa foarte mult cazurile cu imigrantii pentru ca apeleaza la traducatori, avocatii au mai mult de munca si BV plateste avocatii din bugetul pe care il au. Vom vedea in anii urmatori cat isi mai permit ei sa faca exces de zel in astfel de cazuri.

otilia, vezi ca in video-ul ala care l-am pus in care vb nenea al in engleza, avocet ce este ...am pus is minutul  spune clar ca bv-ul NU este de stat. privat sau independent ...condus de politicieni, in care se "investesc" bilioane.

 deci normal ca vor sa aiba cit mai mutle cazuri sa isi faca de lucru....cu cit sunt mai multe cazuri cu atiti mai multi fosteri, psihologi...etc....cu atiti mai multi bani rulati si greu de verificat...mai ales ca nu-I trage nimeni la raspundere...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...