Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Radar familia Bodnariu


redactor

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,7k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si daca recunoasteti lucrurile astea, de ce va asteptati ca legea sa nu fie aplicata in acest caz? Numai ca sint romani? Nu judec pe nimeni, dar nu inteleg la ce va asteptati si de ce? 

 

Michelle tocmai afirma undeva: "Dumnezeu iarta, dar legea nu!" Nu prea exista second chance de multe ori, asa ca te gindesti de 100 de ori cind faci ceva.

 

 

Problema de baza este ca isi pierd copii parinti care nu au facut nimic ilegal. E de ajuns o sesizare anonima de la un binevoitor caruia i se pare ca e trist copilul tau. Si minim cateva luni ai ramas fara copil. Cum ai gestiona tu o astfel de situatie?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema de baza este ca isi pierd copii parinti care nu au facut nimic ilegal. E de ajuns o sesizare anonima de la un binevoitor caruia i se pare ca e trist copilul tau. Si minim cateva luni ai ramas fara copil. Cum ai gestiona tu o astfel de situatie?

Dar in nu e cazul, in cazul familiei Bodnariu. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiti ce ma nedumereste pe mine la subiectul asta in legatura cu userii DC?

Exact cei ce considera ca da, statul norvegian este normal sa ia copiii spre ingrijirea lui alocand fonduri publice foarte mari pentru asta mai bine fiind pentru copii asta decat sa riste inca o perioada de consiliere in familiile in care  li se scot dintii , nu li se tin hainele in ordine, sunt trasi de par, etc DAR nu le e pusa viata in pericol , ei bine exact aceeasi useri la subiectul cu imigrantii au repetat pe parcursul a zeci de pagini:

barcile (in care sunt inclusiv copii) trebuie trimise inapoi . Cu riscul de a muri inecati in mare sau  de a fi apoi bombardati pentru ca in tarile unora chiar se bombardeaza.  

 

DE ce copiii norvegieni au mai multa nevoie de protectie si au mai mult dreptul la a fi hraniti pe bani comuni decat copiii sirieni?

Tot copii sunt si unii si altii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Problema de baza este ca isi pierd copii parinti care nu au facut nimic ilegal. E de ajuns o sesizare anonima de la un binevoitor caruia i se pare ca e trist copilul tau. Si minim cateva luni ai ramas fara copil. Cum ai gestiona tu o astfel de situatie?

 

Pai cred ca de aici si pleaca toata tarasenia...

Daca ar fi infailibili, oameni profesionisti, evaluarile si anchetele ar respecta aceeasi pasi logici de fiecare data, nu ar putea nimeni comenta ca respecta procedurile si legea... dar sa demonstreze fata aceea ca i au fost induse raspunsurile de catre psiholog... ridica maari semne de intrebare legat de cine/cum evalueaza copiii si situatiile.....

Cred ca s ar rezolva conflictele daca BV ar accepta un feedback, sa supuna de exemplu toti angajatii la niște testari si evaluari, făcute de cineva independent si obiectiv... si sa fie dispusi sa imbunatateasca pregatirea oamenilor si a procedurilor, pentru ca mereu e loc de mai bine daca esti dispus sa accepti asta...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiti ce ma nedumereste pe mine la subiectul asta in legatura cu userii DC?

Exact cei ce considera ca da, statul norvegian este normal sa ia copiii spre ingrijirea lui alocand fonduri publice foarte mari pentru asta mai bine fiind pentru copii asta decat sa riste inca o perioada de consiliere in familiile in care  li se scot dintii , nu li se tin hainele in ordine, sunt trasi de par, etc DAR nu le e pusa viata in pericol , ei bine exact aceeasi useri la subiectul cu imigrantii au repetat pe parcursul a zeci de pagini:

barcile (in care sunt inclusiv copii) trebuie trimise inapoi . Cu riscul de a muri inecati in mare sau  de a fi apoi bombardati pentru ca in tarile unora chiar se bombardeaza.  

 

DE ce copiii norvegieni au mai multa nevoie de protectie si au mai mult dreptul la a fi hraniti pe bani comuni decat copiii sirieni?

Tot copii sunt si unii si altii.

Iar ai aparut sa faci un talmes balmes din subiecte! Ma mir ca nu bagi si criza din Grecia in ecuatie! Userii de care vorbesti vor sa fie respectate legile, ca de aia sint legi, sa fie respectate. Ca asa am ajuns la haosul la care am ajuns in Europa.

 

 

Editez sa-ti spun ca ti-am dat un verde din greaseala, era defapt rosu. Oare cind om putea schimba voturile astea cind le dam gresit?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Stiti ce ma nedumereste pe mine la subiectul asta in legatura cu userii DC? Exact cei ce considera ca da, statul norvegian este normal sa ia copiii spre ingrijirea lui alocand fonduri publice foarte mari pentru asta mai bine fiind pentru copii asta decat sa riste inca o perioada de consiliere in familiile in care li se scot dintii , nu li se tin hainele in ordine, sunt trasi de par, etc DAR nu le e pusa viata in pericol , ei bine exact aceeasi useri la subiectul cu imigrantii au repetat pe parcursul a zeci de pagini: barcile (in care sunt inclusiv copii) trebuie trimise inapoi . Cu riscul de a muri inecati in mare sau de a fi apoi bombardati pentru ca in tarile unora chiar se bombardeaza. DE ce copiii norvegieni au mai multa nevoie de protectie si au mai mult dreptul la a fi hraniti pe bani comuni decat copiii sirieni? Tot copii sunt si unii si altii.

 

Off topic : si mie mi s a parut la fel... gen "vrem egalitate, dar nu pentru catei!" :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca recunoasteti lucrurile astea, de ce va asteptati ca legea sa nu fie aplicata in acest caz? Numai ca sint romani? Nu judec pe nimeni, dar nu inteleg la ce va asteptati si de ce? 

 

Michelle tocmai afirma undeva: "Dumnezeu iarta, dar legea nu!" Nu prea exista second chance de multe ori, asa ca te gindesti de 100 de ori cind faci ceva.

 

Desi, la alte subiecte sunt pe aceeasi lungime de unda cu tine, in situatia de fata, nu reusesc sa inteleg de ce vrei sa demonstrezi ca e mai bine ca cei 5 copii sa creasca departe de parintii lor, cand acestia chiar nu se fac vinovati de un abuz capital fata de copiii lor.

 

Linsarea acestor parintii parca ar face deliciul unora.  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Iar ai aparut sa faci un talmes balmes din subiecte! Ma mir ca nu bagi si criza din Grecia in ecuatie! Userii de care vorbesti vor sa fie respectate legile, ca de aia sint legi, sa fie respectate. Ca asa am ajuns la haosul la care am ajuns in Europa. Editez sa-ti spun ca ti-am dat un verde din greaseala, era defapt rosu. Oare cind om putea schimba voturile astea cind le dam gresit?

 

Eu cred ca s a referit , ca asa mi s a parut si mie,  ca se accepta incalcarea legii in Norvegia, adica sa i lase in pace, ce daca stiau ca e ilegal sa lovesti copiii, dar sa se respecte legea in cazul refugiaților. .. ceea ce devine nonsens...

Dar era vorba doar de cativa useri care nu pastreaza o constanta in abordarea problematicii.. pana la urma imigranti sunt si familia din No....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...